» »

GF2 Ti 64MB overclock "efekt"

GF2 Ti 64MB overclock "efekt"

joox ::

Ko sem oveclockal moj memory bus na gaficni iz 401Mhz malo visje se je pojavil zanimiv "efekt"
v win2000. Ko overclockas in restartas pride zadeva normalno v windowse, se logiras vidis
deskto potem slika crkne se pojavi nazaj in dela noramlo naprej.
V cem je fora ?? in kako se tega zenebim!!!??

borchi ::

memory bu? misliš memory clock? iz 401 na kolk si ga dal? katero grafično točno imaš?

monitor crkne? misliš, da se za delček sekunde ugasne, v monitorju rele nardi klik in je spet slika nazaj? to je normalno.
l'jga

joox ::

ja, sory memory clock!
Mam GF2 TI 64MB DDR TVout
navil sem ga na 405 al neki takiga (sice se vec ampak ce mam na 401Mhz tega efekta ni)

Kaj to je normalno, ce navijes na vec kot default ???


borchi ::

s čim si navil memory? a kr v nvidijinih driverjih (maš vklopljene coolbits)? kr tam te itak ne spusti mimo doklen ne stestiraš novih clockov. pa primerjej tist efekt, ko pritisneš na test z onim, ki se ti pojavi pri zagonu, ker če maš tam obklukano apply these settings at startup, je jasno, da je to to.

kj več ti ne morem zdele povedat, ker nisem v windowsih.

glede memory clocka, teh tvojih 405 se ne šteje za nek overclock. katere firme maš kartico? poglej kak ram je na kartici (na memory čipih poglej v drugi vrstici kolk so zadnji dve številki). velika verjetnost je, da gre ram čez 450MHz. na moji Leadtek GF2 Ti 64ddr tv-out gre do 495MHz brez vsakršnega dodatnega hlajenja in aftefaktov.
l'jga

bobby ::

če si navijal preko softwera ali gonilnikov ti to dela zato, ker, ko se win nalagajo je sclock grafike takšen kakršen je default naštiman v biosu grafike. potem pa ko gonilniki oz. programček (NVclock ali pa njemu podobni) postanejo aktivni pa zvišajo clock grafične karte. zato ti pa monitor ugasne za sekundo al pa dve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z GF 6800 - POV/Asus

Oddelek: Zvok in slika
171473 (1204) bajsibajsi
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327145 (5136) ferjan
»

Radeon 7200 ali Geforce GTS?!

Oddelek: Kaj kupiti
331475 (1100) _Mortal_
»

Prophet II MX 64 MB!!!

Oddelek: Navijanje
491357 (1046) element
»

koliko navit gf2 MX?

Oddelek: Navijanje
332100 (1565) zile

Več podobnih tem