» »

Prophet II MX 64 MB!!!

Prophet II MX 64 MB!!!

Kriko ::

Govorim o Prophet II MX 64MB!
Nekaj ne razumem in to da vsi možni utility pokažejo kot default Core clock 175MHZ, kar je normalno in Memory Clock 351 MHZ, kar ne razumem. (NVMAX, 3D Tweaker,Coolbits, RivaTuner). Prosim če mi razložite kaj pomeni ko govorite o overclockanju npr. 210/190 ali podobne. 210/ vem kaj pomeni drugi del /190 pa ne, saj moja kartica oziroma utility pokažejo Memory Clock 351MHZ. Mogoče 64MB kartice pokažejo kako drugače.
Prosim če lahko da mi to razložite oziroma poveste kako naj to kartico navijem???
  • spremenil: Kriko ()

element ::

210/230 = 210 core, 230 memmory:)

Kriko ::

Zakaj potem pri meni in kot vidim par tem nazaj tudi pri RS-u (ista kartica) pokaže Memory Clock 351Mhz?

MTB ::

Res je tako. Tudi meni se zdi malce preveč 180/360, kot imam sedaj. Saj ta kartica uporablja geforca 2 MX.

RS

element ::

Heh, take hitrosti ma DDR ram, ne pa SDR.

Kriko ::

Pomagajte meni in RS-ju, z katerim ne razumemo naših kartic!!
Če sem prav razumel imaš tudi ti Prophet II MX 64 MB!!
Kaj si tudi ti probal z različnimi orodji ali samo z 3D Tweak. Jaz sem probal z več (poglej zgoraj) in vsako pokaže Core Clock 175 ter Memory Clock 351MHZ. Zanima me če poznaš še koga z tako kartico in kaj pravijo. Ta kartica ima GeForce2 256 bit NVIDIA chip in ni mi jasno zakaj vztrajno kaže 351Mhz!! V manualu od kartice piše da ima SDRRAM. Piše tudi da ima Odlično 32 bitno vizualno grafico v zahvalo RAMDAC 350MHZ!! Prosim če mi kdo razloži kaj to pomeni!! Mogoče je to tistih Memory Clock 351MHZ??
kriko

ABX ::

Ma verjetno je kaka finta ki zbluzi une programe. Če deliš 351 z 2 dobiš ven 175 kar je pravilna hitrost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

element ::

Sej, mogoče ker je 64mb sešteje 2x32 in 2x175. :\ Navij na 420 v tvojem primeru ali 440, sam pr 440 maš lohk že probleme. :))

MTB ::

Kriko, a ti kaj hladiš svojo kartico? Jest mam zdej na svoji en mali ventič od starga procesorja, pa se bojim, da bo premal, če bom šel kej navijat.

RS

Kriko ::

ABX!
BRAVO!!!, mislim da je verjetno to prava razlaga. Torej 32 MB=175MHZ ali 64MB=350MHZ! Povej mi še prosim, pri vaših 32MB GeForce-ih je defeult Core clock 175 in Memory clock tudi 175Mhz, ker potem sigurno velja kot pri 64MB Core clock175 in Memory clock 351Mhz!!!
Povejte še kaj kar sprašuje RS glede hlajenja navitih kartic oziroma če se sploh da kaj navit brez dodatnega ventilatorja!!
Prosim če še poveste v kakšnem razmerju se dviguje Core in Memory ?

ABX ::

Poglej specifikacijo rama in potem deliš to cifro z 1000.

1000/5.5=181
1000/6=166

Sicer kvaliteta rama potem še vpliva pri odstopanju hitrosti.

Pri navijanju Mx pa je itak glavni faktor ram.

Več informacji na anandtech
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kriko ::

Kje najdem te informacije?? Kaj je potem možno da ima 64MB kartica default tako Core kot Memory 175Mhz?
Ali mi lahko poveš če obstaja kakšen utility kateri bi mi povedal temperaturo kartice?
Link na anandtech ne deluje!

element ::

Joj no, anandtech. Tud ne znate upisat... >:D

frudi ::

sem pogledal na herculesovo stran in našel specifikacije za ram: 6 ns, 175 MHz. očitno je že po defaultu nekoliko navit (drugače 6ns ustreza 166 MHz), frekvenca pa res ustreza polovici hitrosti, ki jo javijo programi. nimam pa blagega pojma, zakaj se to dogaja... ali je zarad 64 MB rama, ali česa drugega...
če se ti da ukvarjat s tem, pošlji e-mail herculesovi tehnični pomoči in tud avtorjem dotičnih tweak programov. mogoče kdo že dela na popravku...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Kriko ::

Zanima kakšen je default pri GeForce-ih z 32MB, tako Core kot Memory!!

element ::

175 core 166 memory, pri novejših 200/200. :D

Kriko ::

Pelcijan!
Torej kot kaže ima 64MB Prophet Core 175 in Memory 175 default. Misliš da je to prav?

Liker ::

Ni čisto res - edini, ki imajo 200/200 so Herculesovi, ostali sicer napišejo mx400, kar naj bi bilo 200/200, v bistvu pa imajo default na 200/183.
Kar pa se hlajenja tiče:
jaz ima svojga MX-a na 210/205 (ram je bl beden) brez ventilatorja, sam s heatsinkom, pa se prov nič ne pregreva!

Kriko ::

A mi lahko svetujete kako naj začnem navijat oziroma s kakimi Mhz, po kolko naj dvigam ,in če je potrebno da se po vsakem dvigu tudi nekaj časa ostane na teh nastavitvah.
Zakaj je vedno pri overclockanih karticah Memory nižji od Core??
Kaj je to heatsink? Ali obstajajo kaka orodja katera bi povedala temperaturo kartice?

element ::

Ker se memory noče navijat tok dobr kot core, če nima hladilnika. No, navijaj postopno, v koraku po 5 mhz, pol k se ti bo zdel dost visok, pa po 1mhz. Po vsakem koraku zaženi 3d mark 2k1 in pusti 3 min, če ni anomalij pejt vn in navij še bol. Ko končaš s core navij še ram. Velja isto. :D

Kriko ::

PELCIJAN
Res sem ti hvaležen za prijaznost. Zanima me še če poznaš kako orodje z katerim bi kontroliral temperaturo kartice?

element ::

Hmm ne, tega pa na žalost ne :(. Jest mam grafično WinFast GeForce 2 mx DH pro (dual display, tv out) in mam že zraven proggy WinFox, k ma vse te funkcije. Drugač pa probi na herculesovi domači strani, al pa mal po googlu pa altavisti pobrski. Good luck ;)


Mogoče bi ti WinFox celo delu... (link), sam ne verjamem, pa še at your own risk je, ker nimaš leadtek kartice, pa še sistem lohk zje***

Kriko ::

Sem šel pogledat forun na Herculesovi strani in opazil da nekateri pišejo da se Prophet II MX 64MB ne da overclockat. Sam nisem še probal ker dobim komaj jutri ventilator in si še ne upam. Kaj misliš lahko probam brez ventilatorja??
Kaj ti meniš na te izjave!

element ::

Valda, da probi kr brez venta, uničt ne moreš nič, v najslabšem primeru ti bo šteknl in ko boš resetiru bo nazaj na default skočil. Go ahead!!! :D Glede teh izjav, pa lahko rečem samo: "Probi, pa boš vidu". Jest nimam te kartice, so I can't tell.

_Mortal_ ::

Kriko am Prophet Mx nima na seb venta al kva
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Kriko ::

Ne original je brez, zato sprašujem če kdo ve za kak program ki bi izmeru temperaturo jartice!

element ::

Probi s prstom, drž gor 10s, in če te speče se pregreva. Kupi ji BOrba. :D

_Mortal_ ::

Kriko najboljš ti je ko daš ta vent gor na kartico kupiš še enga alpa dva za ohišje pa ti nau blo treba skrbet da ti se segreva
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Če rabiš kakšn nasvet glede vgradnje ventilatorjev se priporočam :))). Pa tud brušenje in poliranje je moje področje. :D

Kriko ::

Kar se ORB-ov tiče nimam prakse vsi trdijo nekaj svojega pravijo da so precej glasni. Ali so kateri kake druge firme da so tihi?
Kako pa zgledajo venti za ohišje kolko jih rabiš in kam se jih montira?

element ::

Drugega za grafično pa ne moreš dobit. Jih je pa velik upognjenih, tko da moreš zbrusit, pa tud GPU moreš zbrusit, zarad istega problema. :))

Venti za ohišje: Najlažja pot: vzameš 2 80x80mm ventilatorja in vgradiš notr v ohišje, da ti vleče zrak čez. Če pa hočeš kej bolšga, pa ugradiš 2 120x120mm venta v stranico.

_Mortal_ ::

ČE so bolj tih to pomen manj vrtljajev na minuto to pomen mal slabšo hlajenje = vroča grafična kup si en ven z 4200-5600 RPM pa ti bo blo dober
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Najlažji je način kupiš borba, zbrusiš, pa je. Drugače lahko tudi kupiš ena hladilna rebra in daš gor ventilator ene 5000 rpm, sam je več dela...

_Mortal_ ::

Pelcijan a ni za vse Orbe pršu vn en dodatek za ventilator neki bolj hladi al kaj ne spomnim se točn
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Ja, Storm Fan (7000rpm), sam če mene uprašaš to tul ko svinja. Že blueorb (iz izkušenj) se sliš ko svinja, pa če daš še storm fan na vrh. Uff... Pol bi pihal in hladil ampak tud preveč ropotal zame. Zato sm pa tud superorba za vulcanota zamenu. Ne vrjamem, da je v užitek tkole sedet zraven tistga.

_Mortal_ ::

Ja sam a bi to lahk nekak ublažil da ne tul tok k svinja ko jo kolješ
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Kriko ::

Kaj Vulcanota si dal na grafično!

_Mortal_ ::

Vulcanota je dal na procesor vsaj mislim
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Ne, superorba sm zamenju za vulcanota (procesor). Ni problem, da se trese, ampak, da tok piha, da začne žvižgat, ko gre zrak skozi reže ob strani. Tudi če ti rata to ublažit, boš še zmer ornk piš slišu. Ššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššš... ;( Sux. :D Če te pa to ne mot, pol pa :))). :))

Kriko ::

¸Pol druzga razen ORB-a se ne da dat na grafično?

_Mortal_ ::

Ma če naglas poslušaš muziko al pa če vpadeš v igrco novš nč opazu
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Če pa mirno brskaš po netu pa ornk mot. Blue Orba dej gor, pa bo zadost. :)) Drugega pa ni, razen če si sam narediš, sam je kr dost dela. :D

_Mortal_ ::

Ma jaz tko in tko nisem za takšno stvar preveč dela
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Pol dej pa BOrba gor, pa je. :D

_Mortal_ ::

Jaz ne rabm tisto grafično kero bom jaz kupu ma gor ventilator
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Kero boš pa kupu? :\

_Mortal_ ::

ATI Radeon dons komi čakam ko jo dobim
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ABX ::

Smeti
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kriko ::

Za Mortal_car
Kupi si računalniško revijo VIDI (Hrvaška), od tega meseca in boš v njej našel test 64 grafičnih kartic!!

element ::

RadeOn je dober edin najmočnejši. Ostali so skret. No hard feelings... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z GF 6800 - POV/Asus

Oddelek: Zvok in slika
171480 (1211) bajsibajsi
»

OC baza: Geforce 256-4800

Oddelek: Navijanje
92614 (2377) njok
»

3D Mark 2001

Oddelek: Programska oprema
9866 (765) krucymucy
»

Graphic Card

Oddelek: Strojna oprema
251786 (1473) MaD_Mavr0
»

Nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
241357 (1039) [t502]

Več podobnih tem