» »

Nakup novega računalnika

Nakup novega računalnika

pasaricsnoj ::

Pozdravljeni.
Že nekaj časa se odločam o nakupu novega PC-ja za okoli 1200 eur. Za konfiguracijo sem razmišljal to:
OHIŠJE: Cooler Master HAF 922
NAPAJALNIK: Corsair TX 950W
MATIČNA PLOŠČA: ASUS M4A89GTD Pro/USB3
PROCESOR: AMD Phenom II X4 965 (3,40Ghz, 8MB)
RAM: G.Skill Perfect Storm 4GB 2133Mhz
TRDI DISK: Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s
HLAJENJE: Cooler Master V8
OPTIČNA ENOTA: Sony NEC AD-7241S LightScribe

GRAFIČNO KARTICO ŽE IMAM IN SICER ATI 4890 VAPOR-X, vendar razmišljam, da bi kupil še eno takšno in ju povezal v CF.

Prosim vas za mnenja in predloge.

Steinkauz ::

Grafično prodaj pa kupi 5850.
Napajalnik pretiravaš.

965 je samo (minimalno) navita 955.
Izbran ram je totalna bedarija.


Za tak dnar se kupi i7

pasaricsnoj ::

Torej vzamem napajalnik nekje 750w, procesor amd 955, rame 1600MH, za razliko denarja pa grafično. To, kar si napisal, sem ti hvaležen, pa vendar me zanima, zakaj bi kupoval i7, če je osnovna plošča že pripravljena za 6 jederni amd procesor?

Isotropic ::

i5/ i7 kupi.
ker je obcutno hitrejsi od cesarkoli amdjevega.

energetik ::

Ne, za razliko denarja nabavi SSD za sistemski disk. Nisi pa napisal, za kakšen namen boš imel novo kišto.
Na tvojem mestu bi še obdržal tvojo grafično.

pasaricsnoj ::

energetik, SSD je še zaenkrat v povojih in še ne deluje kot bi moral. Računalnik bom uporabljal za vse, pa tudi za igre.

Zgodovina sprememb…

pasaricsnoj ::

Uf intel je res hitrejši ampak tudi znatno dražji, če primerjamo ceno proti uporabi je amd dovolj za nas navadne smrtnike

energetik ::

Ne deluje kot bi moral? Kje si pa to pobral?

Steinkauz ::

No al pa tko ja. 955 + ssd
Bo opazno hitreje kot i7 + navadni disk

pasaricsnoj ::

Primer. Intelov ssd ima probleme pri back up in update OS, cena je za enkrat tudi predraga, lahko se motim, ker ga po pravici povedano še nisem sprobal, mi je pa naš informatik razložil zadevo.

Isotropic ::

hitrejse bo pri bootu in pri zagonu programov, kar pa ni veliko. cudezno pa ne bos dobil +20 slik v igricah.
i7 860 s1156 imo

energetik ::

Če se tigre bolj za igre, potem res lahko raje investiraš v grafično. Če se ti pa bolj gre za odzivnost sistema, za hitro odpiranje programov ipd, potem pa v SSD. 80GB bo zadosti za OS in programe in igre.

pasaricsnoj ::

Ma pri igrah je itak tako, da je vsak teden nova grafična na tržišču, mi je skor bolj pomembno, da mi sistem deluje hitreje, kot pa astronomska grafika in pa cena

OK ste me preptičal za SSD. Katerega pa nabavit po vašem mnenju?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Recimo tega. Za Visto/Win7 z velikimi programi in igrami bi skoraj rabil 80GB (da ostane še nekaj prostega).
Če bi imel gor samo OS + office + osnovni programi, z izklopljenim hiberniranjem in restore, bi bil dovolj tudi 40GB za ~120EUR.
Sicer pa je odločitev tvoja, poglej si malo še teste SSD in primerjave z navadnimi diski. Nekateri videi odpiranja programov na SSD so kar impresivni.

glistovje ::

Isotropic je izjavil:

i5/ i7 kupi.
ker je obcutno hitrejsi od cesarkoli amdjevega.

še eden ki klobasa neumnosti. med 955 in i5 ni vidne razlike. med i7 pa 955 pa je. Kaj te je intel podkupil da klobasaš?

pasaricsnoj ::

O idejah in nasvetu bom upošteval zgoraj napisano, ko bom nabavil zadevo, vam tudi sporočim. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8113966 (5397) DamijanD
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
342051 (1379) TOP
»

Nakup računalnika :)

Oddelek: Kaj kupiti
488337 (7077) vardxzjeh
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656881 (5123) solatko
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114864 (8278) galu

Več podobnih tem