» »

Podatkovna baza

Podatkovna baza

Eliminator ::

Mene pa zanima, če je tu gor kdo, ki zna delat z podatkovnimi bazami. Dobil sem eno nalogo in moram narisat E-R diagram. Če je kdo ki to obvlada naj prosim napise.

Hvala za pomoč! :D

Poldi112 ::

Pomagati ti zna veliko ljudi, samo dvomim da boš našel koga, ki bo podpiral tvojo lenobo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Volk| ::

Mislim, verjetno hodiš na faks, kjer se učiš take stvari, katere boš rabil v življenju, pol pa hočeš, da nekdo ti naredi nalogo.

No, naredim ti nalogo, toda za primerne EUREUREUR
Toliko, da ugotoviš, da se znanje,ki bi ga lahko v šoli pridobil zastojn, izven šole moraš plačat!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Eliminator ::

Nisem mislil da bi mi nekdo naredil nalogo, ampak samo pomagal.... Če sem izbral pravilne entitete, atribute in določil prave relacije...

bigbada ::

imam eno vprašanje.
recimo imam entiteti bolnišnica in zdravnik
ki sta med sabo povezani z M:N(mnogo mnogo), saj ima lahko bolnica več zdravikov, pa zdravnik je lahko zaposlen v vecih bolnišnicah? ker pa m:m nesme bit moramo narediti vmesno entiteto? kaj bi v tem primeru bila vmesna? in ali je pravilno moje razmisljanje?

WarpedGone ::

Zaposlen
Zbogom in hvala za vse ribe

bigbada ::

imam entiteto zdravnik pa preiskava

zdaj pa me zanima če lahko pod entiteto preiskava dodam kar atribute recimo ultrazvok,... ?
al kako naj to naredim glede na vrsto preiskave.. svojo novo entiteto?

Ericssony ::

Ne dodaj še eno entiteto - vrsta preiskave (tukaj bodo notri vse vrste preizkav).

heble2 ::

Tudi jaz mam vprašanje na to temo in sicer morem iz naslednjega besedila potegnit vun vsaj 9 entitet (tudi vmesne entitete štejejo)

Na radiu želijo informatizirati svoje oddaje. Vse oddaje želijo shranjevati na računalnik. Zato shranjujejo podatke za vsak dan posebej, katera oddaja je na sporedu in kdaj. V vsaki oddaji je en moderator, ki ima lahko več gostov. Znotraj oddaje se vrti tudi glasba, seveda shranjena na računalniku. Vsaka oddaja ima svojo tematiko. Tudi o glasbi shranjujejo podatke - kdo je (so) izvajalec(i), zvrst glasbe, kdo je avtor besedila...

Ampak jaz jih lahko najdem samo 6 - Oddaja, Moderator, Gost, Glasba, Predvaja, Gostuje

Prosil bi, če mi kdo lahko svetuje še z kakšno entiteto... bi bilo boljše, če izvajalca naredim kot entiteto ali le kot atribut pri glasbi?

Že vnaprej hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heble2 ()

dice7 ::

Jaz bi dal tako iz glave: oddaja, komad, album, izvajalec, zvrst, oseba (moderator=da/ne), oddaje_gosti, glasbe_zvrsti, komad_album

heble2 ::

Hvala.

heble2 ::

Imam še eno vprašanje glede atributov pri vmesni entiteti, in sicer imam diagram v katerem je Oddaja(#ID_O, Ime, Trajanje, Datum) in Komad(#ID_K, Naslov, Dolzina) ter vmesno entiteto Oddaja_Komad, vendar nevem kaj naj dam tej entiteti za primarni ključ in kaj za ostale atribute. (Vse skupaj je še v diagramu - normalizacija pride kasneje).

darkolord ::

Za primarni ključ narediš nov ID v tej vmesni entiteti.

heble2 ::

Aha, hvala.

dogma ::

Tudi jaz imam eno vprašanje glede na to temo! ali bi mi lahko kdo pomogal dokonca narest program v accessu? seveda za primerno nagrado! hvala

frutabela ::

pozdravljeni!!
zanima me če mi lahko nekdo pove ali sem naredila prav er diagram z naslednjim besedilom:
Poslovanje zdravilišča je računalniško urejeno. Računalniško beležijo vse rezervacije
(individualne, agencijske in zdravstvene). Beležijo termin, vrsto usluge, in osebo/e na katere
je rezervacija izvedena. Beležijo tudi vse prihode v hotel, kjer ob terminu, osebi in vrsti
usluge zabeležijo še ceno, sobo in podatke iz osebnega dokumenta (osebna izkaznica, potni
list) in način oz. vrsto plačila (gotovina, čeki, kreditna kartica, del uslug plača zdravstveno
zavarovanje).
V času bivanja v zdravilišču lahko gost vse svoje stroške (gostinske usluge, zdravniške
usluge, rekreacija, družabne prireditve) beleži na sobo ter račun poravna ob odhodu. Stroške
lahko plačuje tudi takoj. V tem primeru ga obravnavajo kot ostale goste. Računalnik beleži
samo uslugo, ne pa tudi kdo je oseba, ki mu uslugo zaračunava.
Zdravilišče svoje stalne goste ob praznikih razveseli z voščili. Ob različnih priložnostih jim
ponudi različne ugodnosti, ki so delno vezane na pogostost obiska oziroma "količino"
koriščenja uslug.
Zdravilišče daje ponudbe oziroma razne akcijske aranžmaje na razpolago tudi agencijam, s
katerimi sodeluje. Na željo posameznika pošlje cenik, ki vsebuje podatke o vseh uslugah
zdravilišča: podatke o prenočevanju, polpenzionu, polnem penzionu (eno ali dvoposteljna
soba), podatke o zdravstvenih uslugah in podatke o ostalih dejavnostih (bazen, masaža,
kozmetika, tenis, fitness.
Podatkovna baza obravnava stalne goste le določen čas, nato pa jih briše iz seznama, v kolikor
v določenem časovnem obdobju niso ponovno gostje zdravilišča (ali pa izrecno želijo dobivati
podatke o ponudbi).

in še er diagram:

r0ker ::

prvi komentar: Usluga
ne vidim smiselnosti "rezervacija sobe" in "rezervacija". Prav tako naj nebi bilo zank v diagramu(od "rezervacija sobe" do "placilo" lahko prides po 2h poteh).
nisem ravno strokovnjak ampak meni se ta diagram zdi... nepraviln? počakajma na še kak komentar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

frutabela ::

r0ker imel si prav, da ta diagram ni bil pravilen....

kaj je sploh kdo tu gor (na tem foromu) še? če je mi naj nekdo lepo prosim pove kako prepoznaš entitete brez tujih ključev in tiste z tujimi ključi?

amacar ::

Entitete s tujimi ključi, so tiste, ki imajo k sebi obrnjene vile(torej Mnogo, vse vmesne entitete, ter še ostale).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SQL rabim pomoč

Oddelek: Programiranje
71070 (905) VelikiJanez
»

ER diagram Pregled/Pomoc

Oddelek: Programiranje
233856 (3506) lurker1359
»

ER diagram

Oddelek: Programiranje
132376 (1919) M1_Abrams
»

Pomoč pri E-R diagramu

Oddelek: Programiranje
82199 (2042) f1ghter4
»

Case Studio

Oddelek: Programska oprema
61158 (961) deninho1989

Več podobnih tem