» »

ER diagram

ER diagram

matej94 ::

Rišem nek diagram in ima entiteti dvorana in film, povezava med njima je mnogo vs mnogo
(1 film je lahko v večih dvoranah, 1 dvorana lahko ma več filmov, samo kolikor jaz poznam je pri mnogo proti mnogo se mora narediti vmesna tabela, sedaj pa ne vem kako morajo biti obrnjene, črte)...
Zanima me še zakaj dajemo neke števnosti med tipi..
  • spremenilo: matej94 ()

Tilen ::

Potrebuješ povezovalno tabelo, da razbiješ kardinalnost mnogo proti mnogo. Uporabi toad modeler ali kakšno drugo podobno orodje, da ti bo lažje.

http://colos.fri.uni-lj.si/ERI/RACUNALN...

http://www.s-sers.mb.edus.si/gradiva/ra...

http://drenovec.tsckr.si/
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

matej94 ::

mah sej bom na paper resu :D

matej94 ::

Še kar nisem najdu odgvora kako obrnem če je mnoogo proti mnogo kako potem razbijem razmerja in kam naj bo ubrnena palica in kam pa vile :D
Navodila:
Mrežo knjižnic mestne knjižnice ljubljana sestavlja več enot na različnih lokacijah v ljubljani. Na vsaki lokaciji je veliko knjih pri čimver vsaka knjiga spada v točno določen žanr in se nahaja v vseh enotah (lokacijah).
Moj er diagram(oz kako ga popravim če ima kdo idejo)
-------
|ENOTA|
-------
\|/
|
|
|
\|/
________
Knjižnica |-----------------|žanr|

Tilen ::

Mnogo proti mnogo na koncu ne smeš imeti. Potrebuješ vmesno povezovalno tabelo do katere narediš npr. povezavo 1:m na vsaki strani. Odpri toad modeler, vnesi atribute in ti bo samodejno razbilo ter določilo tuje ključe (in kardinalnost).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

matej94 ::

a takole slučajnoo

ni pa 1:1 povezeva ki jo želim uprabiti za v primer med žanrom in knjigo sem pa dal to ..

^TMS^ ::

Verjamem, da #idzanr ni potreben, da je primarni ključ v entiteti "KNJIGA". Pravtako ne potrebuješ atributa "knjiga" v tipu "ZANR", ker je odvečen.

Obstaja verjetno lahko tudi možnost, da žanr nima nobene knjige.
To iterate is human, to recurse divine.

matej94 ::

Hvala za hitre odgovore samo zanima me še nekaj, kdaj dam jaz krogec
recimo:

\|/
o
|

Tilen ::

Ena knjiga ima en žanr (obvezna povezava), žanr lahko ima več (različnih) knjig. Kardinalnost v tem primeru 1:m. Atributi v teh tabelah so slabo postavljeni.

V katero normalno obliko moraš normalizirati? Rabiš še svojo entiteto za pošto, ker tole ne ustreza tretji obliki.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

^TMS^ ::

S tem označuješ obveznost in lažje ti bo, če si krogec predstavljaš kot nič in črtico kot enico. 0 pomeni, da je neobvezna povezava, 1 da je obvezna povezava.
Omenil si, da mora vsaka knjiga imeti svoj žanr. To pomeni, da je obvezna povezava.
Lahko pa bi tudi predpostavljali, da žanr pri knjigi ni zahtevan in je lahko NULL. Takrat uporabiš neobvezno povezavo in s tem 0.
To iterate is human, to recurse divine.

matej94 ::

(Črtkaste povezava se pa uporablja takrat ko sta dve eniteti močni, samo točno ne vem kdaj so močni)

^TMS^ ::

Primarni ključ močnega entitetnega tipa sestavljajo samo lastni atributi, medtem ko ga pri šibkem sestavljajo tudi atributi iz drugih entitetnih tipov.
Na zgornjem primeru vidimo, da je oddelek močni tip, ker ni odvisen od ostalih entitetni tipov (PK: id_oddelka).
Če bi iz nekega razloga bilo pravilno, da je v tipu KNJIGA tuji ključ #id_zanr tudi primarni ključ, potem je to šibki entitetni tip, ker je primarni ključ atribut iz drugega entitetnega tipa (ŽANR). Vendar to ni pravilno, #id_zanr bi moral biti zgolj tuji ključ v tabeli KNJIGA. Zato je KNJIGA tudi močni entitetni tip.
To iterate is human, to recurse divine.

matej94 ::

Kako pa spremenim da bo samo tuji ključ

M1_Abrams ::

Živjo!

Da nebom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal.

Če mogoče kdo ve kako se v orodju za izdelovanje E-R diagrama Case Studio dodelijo pravice?

za odgovor se že vnaprej zahvaljujem
PHP & MySQL


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SQL rabim pomoč

Oddelek: Programiranje
71075 (910) VelikiJanez
»

SQL developer

Oddelek: Šola
81455 (1033) HotBurek
»

ER diagram Pregled/Pomoc

Oddelek: Programiranje
233875 (3525) lurker1359
»

postgreSQL pomoč

Oddelek: Programiranje
131934 (1269) klemenSLO
»

tuji ključi pri kreiranju tabel

Oddelek: Programiranje
81711 (1650) dudi

Več podobnih tem