» »

Facebook virus in windows xp boot loop

Facebook virus in windows xp boot loop

Cancer ::

Facebook virusa nisem dobil jaz, ampak prijatelj na prenosnik. To je tisti virus, ko klikneš "kao" na youtube link, nato pa ti napiše da moraš nekaj klikniti, in tako dobiš virus, trojanca. No, jaz sem poskusil to stvar odstraniti, vendar se je pojavil problem. Ker bi rad podatke na prenosniku obdržal, formatiranje odpade.

1. Namestil sem program Ewido
2. Zagnal xp v safe mode in pognal scan. Našlo je 66 okuženih datotek
3. Počistil in rebootal

Prenosnik se normalno restarta vendar med nalaganjem windowsow(preden pride do welcome screena) se rač reboota in to dela v loopih. Zato me zanima kako bi lahko to porihtal,da bi lahko bootal v windowse, saj so podatki zelo pomembni in se ne smejo izgubiti.

Pa če kdo slučajno ve kako se drugače ta virus odstrani brez večjih komplikacij.

rdecaluc ::

Si morda pobrisal malo več kot bi smel.
Est modus in rebus. ,typos

zee ::

Ewida? Nikoli slisal za ta antivirus.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Cancer ::

Ni antivirus, je bolj trojan remover. Je kakšna možnost da dobim te podatke nazaj, ki sem jih zbrisal z to ewido, da pridem usaj v windowse?

jsmith ::

Naredi ponovno namestitev Windows XP.

Kako narediti reinstalacijo Windows XP

Da bi Windows XP namestili z zagonom računalnika z Windows XP kompaktnega diska, sledite naslednjim korakom:

1. Vstavite Windows XP kompaktni disk v CD-ROM ali DVD-ROM enoto vašega računalnika in potem računalnik ponovno zaženite. Ko se ob zagonu na zaslonu pojavi sporočilo "Press any key to boot from CD", pritisnite katerokoli tipko, tako da se bo vaš računalnik zagnal s CD-ja.

OPOMBA: Vaš računalnik mora biti pripravljen na zagon s CD-ROM ali DVD-ROM pogona. Za več informacij, kako skonfigirirati vaš računalnik, da bi se zagnal s CD-ROM ali DVD-ROM pogona, si poglejte spremljajočo dokumentacijo vašega računalnika ali pa se posvetujte s proizvajalcem vaše strojne opreme.

2. Na zaslonu "Welcome to Setup" se vam bo izpisalo naslednje sporočilo:

This portion of the Setup program prepares Microsoft
Windows XP to run on your computer:
To setup Windows XP now, press ENTER.
To repair a Windows XP installation using Recovery Console, press R.
To quit Setup without installing Windows XP, press F3.

Tukaj izberemo prvo možnost in sicer pritisnemo ENTER.

3. Na strani "Windows XP Licensing Agreement" pritisnite F8, da bi se strinjali s sporazumom.
4. Preverite, če je v okvirčku izbrana prava instalacija Windows XP, potem pa pritisnite R, da bi popravili trenutno nameščeno različico Windows XP.
5. Sledite navodilom na preostalih zaslonih, da bi ponovno namestili Windows XP. Po popravilu Windows XP boste mogoče morali ponovno aktivirati vašo kopijo Windows XP.

Cancer ::

Pa se mi podatki ohranijo če nanovo nameščam xpje?

jsmith ::

Vsi podatki in nastavitve se ohranijo, če izbereš pravo instalacijo in pritisneš R (točka 4).

Vseeno pa podatke lahko predhodno skopiraš še drugam, naprimer na kakšen zunanji USB disk ali preko mreže (računalnik poženeš z uporabo kakšnega od live CD-jev).

karafeka ::

Uporabi kak linux live cd (recimo systemrescuecd http://www.sysresccd.org/Main_Page ), shrani podatke na usb, in formatiraj disk (ker brez formatiranja si boš bolj težko znebil vse nesnage).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malo za duso malo za res :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
262368 (1118) T-Mac
»

težave pri namestitvi WINXP home edition

Oddelek: Operacijski sistemi
51137 (1057) Pyr0Beast
»

Zamenjava Viste z XP-ji

Oddelek: Pomoč in nasveti
51579 (1579) Spike Edin
»

Windows XP - težave z zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
62679 (2521) SebaR
»

Kako rešiti podatke???

Oddelek: Programska oprema
61447 (1364) dr.J

Več podobnih tem