» »

Windows 7 Service Pack 1 še letos?

1
2
»

Wox ::

No lepo. Potem bom pa še letos presedlal na sedemko.

Jst ::

Zakaj formatiranje ntfs?

Ko kernel ali fs posiljuješ z raznimi hacki (hack v starem dobrem dev pomenu) in se ti zadeva seveda slej kot prej sesuje, potem pa re-inštalacija winsev, ko vidi, da imaš že določene stvari ti hoče pomagati z raznimi .old varjantami, pa se obesi še preden disk premakne glavo.

Uh, kako je lepo v času, ko vsak procesor podpira virtualizacijo....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fosil ::

Mimo grede račun 250EUR

Si pa drag, a delaš pri sosedu? :D
Tako je!

PrimozR ::

solatko je izjavil:

Glih danes sem se lepo zabaval, ko sem iz popolno bolhastega diska C, selil stranki 150GB "pomembnih podatkov" na zunanji disk in po instalaciji sistema zopet nazaj. Stranka pa veselo zahteva samo eno particijo, češ da je več brez veze. Mimo grede račun 250EUR, pa je brez pripombe plačala, pa čez nekaj mesecev se vidimo spet.
Se vseeno držim starega pravila - nikoli nobenih podatkov na sistemski particiji.
Pri XP na žalost ni windows.old.

Se popolnoma strinjam. Obenem ideja o SSDju za OS postane mnogo bolj smiselna in dostopna.

Bor H ::

Wox je izjavil:

No lepo. Potem bom pa še letos presedlal na sedemko.


eden od dokazov za mojo prvo trditev...

BaToCarx ::

Zanimivo, kot jaz vem, morajo podatki bit na sistemski particiji. Cene je disk pac prazen. Ali vi karkoli od sistema ne stejete za podatke? Vecino casa pri "frisnih" instalacijah pobere prav "twekanje" sistema. Podatke ki so pa kaj "vredni" upam pa da ima vsak shranjene na par fizicno razlicnih lokacijah.

On topic Windows 7 SP1 cim prej, hvala. :D

Bistri007 ::

solatko je izjavil:

Pri XP na žalost ni windows.old.

Vseeno pa lahko sistem zaženeš z Live CD / ERD Commander in premakneš vse mape iz C:\ v C:\star. No, moraš samo tri: Docs&Settings, Program Files in Windows.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

BoLhCa ::

"Vecino casa pri "frisnih" instalacijah pobere prav "twekanje" sistema. "

Našteješ vsaj tri takoimenovane tweake ?

zee ::

Edini "tweak", ki ga naredim na masinah z XPji, je izklop Autoplay-a.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BaToCarx ::

BoLhCa je izjavil:

"Vecino casa pri "frisnih" instalacijah pobere prav "twekanje" sistema. "

Našteješ vsaj tri takoimenovane tweake ?


Če bi jih znal nastet, nebi vzelo toliko casa ne? :D Pod "tweake" sem mislil prestavljanje nastavitev iz "dafult" na kar pac meni pase. gpedit regedit izgled instalacija programov ki jih rabim in njihova nastavitev. Pac to vzame najvec casa. Zato pa imam rad programe ki shranjujejo nastavitve v svoj ".ini" in ne registry al kam levo. Tako da tista tvoja copy from windows.old deluje super, nazalost niso vsi taki. Recimo tudi opera ki je kao uber easy ker je samo par datotek z nastavitvami, migracija iz xp ni bila lih enostavna, enako ne email in expressa na win live mail.

Vsak ima pac svoj sistem, deli kar ti pase. Meni delujejo od casa dosa OS-i vsi vredu, nobenih resnih problemov, kot sem jih reseval "zancem".

In ja vem da ne znam Slovensko pisat. :D

BoLhCa ::

A to misliš ok, to se strinjam - normalno! Tudi sam imam vedno svoje želje/nastavitve za vsak program.

"Tako da tista tvoja copy from windows.old deluje super"
Kaj si pa tukaj mislil, pa pojma nimam, kajti nikoli nisem o windows.old govoril. :)

BaToCarx ::

Zamesal sem te z Bistrim prevec , B B B B :D

roli ::

Jaz sem bil dolgo časa pristaš ločenih particij. Ko sem enkrat začel delat z linuxom sem se pa tega odvadil. In življenje je mnogo lepše. Imaš dve particiji, ena se seveda zafila in tako žongliraš s podatki. Sedaj na macu imam lepo Users mapo (na sistemskem disku), not vse podatke. Če hočem ponovno namestit zadevo (kar zaenkrat še nisem bil prisiljen naredit) prenesem Users mapo na zunanji disk in smo fertik. Seveda v tej mapi so samo dokumenti in zadeve, ki jih rabim pogosto. Pa seveda mapa v katero se cuzajo torrenti. Potem pa ob zmanjkovanju prostora preprosto pretočim filme/slike (podatke, ki jih ne rabim pogosto) na zunanji disk in ga fizično sklopim z stikalom. Tako so podatki dokaj varni - disk je vklopljen samo ko ga rabim.

V glavnem ena particija zato, ker ko si primoran ponovno nameščati sistem moraš ponavadi ponovno namestiti tudi vse programe -> vsaj pri win je ponavadi tako.
http://www.r00li.com

PrimozR ::

Ja, ampak v veliko primerih lahko vseeno obdržiš podatke in nastavitve, dokler se te shranijo v folderju programa. A zadnje čase večinoma temu ni več tako.

BlueRunner ::

To je pa lepota *IX okolij v splošnem. Vse kar je uporabnikovega je v uporabnikovem imeniku. Okna se po drugi strani še danes spopadajo z dolgoletnim zatečenim stanjem, kjer je skoraj vsaka aplikacija nekaj pokakala nekaj po sistemskih imenikih.

noraguta ::

BlueRunner je izjavil:

To je pa lepota *IX okolij v splošnem. Vse kar je uporabnikovega je v uporabnikovem imeniku. Okna se po drugi strani še danes spopadajo z dolgoletnim zatečenim stanjem, kjer je skoraj vsaka aplikacija nekaj pokakala nekaj po sistemskih imenikih.

a dej no , tole pa spet ne sovpada z tvojo poprejšno definicijo "sistema". sploh pa po malem lažeš če se recimo zazremo v etc direktorij, najdemo dbus , x11 etc. kateri po tvoji definiciji (iz ole teme ) niso del sistema.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel prvi servisni paket za Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7722787 (19040) jest10
»

Izid SP1 za Windows 7 pred vrati

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166850 (5484) darkolord
»

Prva beta SP1 za Windows 7 že julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6515459 (13043) MrStein
»

Novice iz Redmonda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298838 (7682) Poldi112
»

Servisni paket popravkov za Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6311742 (6743) SebaR

Več podobnih tem