» »

Windows 7 Service Pack 1 še letos?

Windows 7 Service Pack 1 še letos?

Bo Windows 7 prav tako uspešen, kot Windows XP?

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Čeprav je Microsoft sprva načrtoval izid prvega servisnega paketa za Windows 7 šele 22 mesecev po izidu, torej konec poletja leta 2011, po spletu krožijo govorice, da se je to obdobje močno skrajšalo ter da prvi servisni paket lahko pričakujemo še letos. Vir teh govoric je spletna stran Tech ARP, ki ima že dobro zgodovino bolj ali manj točnih napovedi Microsoftovih servisnih paketov in ostalih popravkov. Dobro prodajo Windows 7 bi Microsoft s servisnim paketom zgolj povišal. Razlog za pohititev z izidom naj bi bila obilica hroščev, ki so ali že popravljeni oz. so njihovi popravki že v testni fazi in naj bi bili v kratkem na voljo za prenos. Lep delež teh hroščev je namreč sčasoma lahko močno upočasnil delovanje sistema. Mnogi uporabniki imajo tudi načelo, da počakajo prvi servisni paket in šele nato migrirajo na nov operacijski sistem. Med njimi so nedvomno tudi večja podjetja, saj se tako izognejo odkrivanju hroščev, ki bi jih potencialno lahko udarila po žepu iz kakršnihkoli razlogov (npr. izpad proizvodnje).

65 komentarjev

«
1
2

CWIZO ::

Jest 4 mesece že vsak dan uporabljam 7ko, pa nisem opazil nobene upočasnitve ali kakih hroščev.
Je pa vsekakor dobrodošla tale novica, vsaka izboljšava in pohitritev sta dobrodošli.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

driver_x ::

V kritičnih okoljih je vedno boljši konzervativnejši pristop. Prehod na novo verzijo stane (ne samo denarja, predvsem časa) in prav tako prehod nazaj na staro, če se izkaže, da nova verzija ne deluje po pričakovanjih. Napake v novih produktih so vedno bile in bodo, zato je čakanje na SP na mestu.

Potem pa imamo pogosto tudi situacijo, ko se OS "uporablja" le toliko časa, da uporabnik požene aplikacijo, ki jo nato ves delovni čas uporablja za (plačano) delo. In v tem pogledu v našem primeru Win7 ne prinaša prav nobene prednosti pred XP, zato bomo tudi SP1 izpustili.

Bor H ::

In potrjuje se to da je SP sam publicity stunt, zaradi ljudi, ki trdijo da windowsi rabijo SP drugače ne delajo. Heh..

gzibret ::

Izbrisani (6 kom.), dajte prosim dvignit nivo debate. Ker takole, kakor ste si vi zastavili tale potek pogovora, ne vodi nikamor drugam, kot v še en tisočkrat viden flamewar.

edit - 6 -> 11
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

linuxdady ::

Sedmero Oken preizkušam že kar nekaj časa in moram reči, da nisem našel prav nič omembe vrednega, kar naj bi bilo narobe s samim sistemom. Res da je treba v svoje dobro omogočiti račun "administrator", navadnemu uporabniku odvzeti administratorske pravice, skopirati c:\Users na d:\Users, pobrisati c:\Users in ustvariti povezavo c:\Users iz d:\Users - ampak to ni napaka samega sistema, samo privzete osnovne nastavitve so povsem butaste.

Ocenjujem, da bo Sedmica za razliko od Viste uspešnica, česar se očitno zavedajo tudi pri MS. Za vzdrževanje začetnega dobrega odziva bo seveda treba skrbeti, da se morebitne napake in hrošči ne razpasejo tako daleč, da bi vroči žemljici (o)cena padla.Temu pa menda služijo sprotni popravki in pravočasni servisni paketi?

Bistri007 ::

Windows Vista SP2 je boljša kot Windows 7 RTM. Nič ni boljšega za izboljšati stabilnost programske opreme, kot da jo uporabljajo milijoni ljudi nekaj časa.

Stara ljudska modrost, da je dobro počakati na SP1, še posebej v podjetjih, še vedno velja.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

trnvpeti ::

zakaj je potrebno prestaviti c:/users na d:/users? na kratko prosim

Bistri007 ::

Nikakršno prepiranje ni, če rečeš, da je OS, ki je v uporabi že dve leti bolj stabilen kot nekaj, kar je pred kratkim prišlo iz beta faze.

Jaz bi rekel, da je tista magična meja dve leti. Če izbiraš med različnimi OSi, starimi 2+ let, je najboljša izbira najnovejši.

Po mojem bodo naslednji Windowsi NT 6.2. Vprašanje je, kakšen fiasko bo NT 7.0...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

linuxdady ::

trnvpeti je izjavil:

zakaj je potrebno prestaviti c:/users na d:/users? na kratko prosim

Zato, da imaš datoteke ločene od programov.
Zakaj je to bolje, kot da imaš vse na enem razdelku, pa najbrž ni treba pojasnjevati?

trnvpeti ::

to potem velja za vse os, ne samo za w7

driver_x ::

@trnvpeti: nekateri OS-i ti že privzeto ponudijo ločen razdelek za uporabniške datoteke.

opeter ::

Jaz imam uporabniške podatke vedno na ločeni particiji. Ker če treba prvotno particijo slučajno formatirat, kako naj pridem drugače do podatkov? Na prvi particiji imam vedno samo OS in programe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

slucajno sformatirat?

driver_x ::

do tega prideš slej ko prej.

trnvpeti ::

se nisem prisel
ne kapiram, zakaj slucajno formatirat
kdaj greste formatirat?
zakaj?

darkolord ::

Ja to je pač tko, da ko gradiš bajto, si vrtiček premakneš malo stran... Če boš mogel kdaj slučajno podret bajto pa jo na novo postavit...

trnvpeti ::

kaj hoces povedat z bajto?
v povezavi s formatiranjem?

linuxdady ::

trnvpeti je izjavil:

to potem velja za vse os, ne samo za w7

Seveda to velja za vse OS. V vseh distribucijah Linuxa lahko to urediš že med nameščanjem sistema, v Visti in Sedmici pa je to treba napraviti posebej - opravilo za nekoliko naprednejše uporabnike. Mogoče je tudi v Oknih XP,postopek pa je tam še malo bolj zapleten.

Ko je bila Vista še Longhorn, je v eni od beta različic tudi obstajala možnost namestitve uporabniških datotek na ločen razdelek in tudi, kar je mogoče še bolj pomembno, da navaden uporabnik ni imel administratorskih pravic. Žal so to pri MS kasneje opustili.

darkolord ::

trnvpeti: da imajo nekateri očitno patološko potrebo po formatiranju...

trnvpeti ::

na desktopu se da vedno raid
+ backup
+ kaksen dropbox
na notebooku dropbox
vse skupaj se svn ali pa git

za kaksno testiranje virtualizacija
pac sprobas, pa revert nazaj

potrebe po formatiranju se nisem imel
zato pa sprasujem, kaksen je namen tega
da pohitris zadevo?
da spucas za sabo?

Daedalus ::

slucajno sformatirat?


To lih ne. Če si pa slučajno zaželim fresh installa svojega Ubuntu boxa, lepo na novo naložim sistem na /, priklopim /home in lej hudiča. Ves desktop z vsemi nastavitvami je točno tak, kot je bil. Da sploh ne omenjam lokalno inštaliranega programja v /home, vse ostane na svojem mestu z 0 effort.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

trnvpeti ::

zakaj si zelis fresh instala svojega Ubuntu?
ker je nova verzija?
ne verjames novi verziji?
se ti ob fresh instalu pohitri ubuntu?

Poldi112 ::

>ne kapiram, zakaj slucajno formatirat
>kdaj greste formatirat?
>zakaj?

Recimo takrat, ko ti kak malware tako brutalno pokvari sistem, da je to edina opcija (in ti to reče tudi stric na MS slovenija). A bo to dovolj dober razlog?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

trnvpeti ::

ja

darkolord ::

da je to edina opcija
There's always another way :P

zavajon ::

Pa dajte no, kaj vas je tako zbodlo to "slučajno formatiranje" ?!

Se mi je že večkrad zgodilo, da me kdo vpraša, da mu "samo malo" počistim komp, ker da dela fuuulll počasi in nekateri programi se ne odpirajo. Nakar ugotovim, da ima več virusov in podobnih "bakulov" kot ulični pes, ne dela večina programov zaradi zbluzenih sistemskih dll-jev, itd... Najhitrejša rešitev je tako reinstalacija windozov. Mu rečem, shrani si vse dokumente in nastavitve na D:. Mi reče, sem. Ko potrdim format c:, se spomni, da bi rad stare maile, favoritse, desktop wallpaper,.... No Go! Če pa je bil "C:\Documents and settings\user" (po novem C:\Users) že prej na D, je to mnogo lažje.

zee ::

Ce je sistem tako "zasran", je sicer najbolje pustiti Windowsov, da zgenerirajo nov profil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trnvpeti ::

kako pa z je instalacijami programov?
tam je vec dela, kot pa dokumenti, ki jih itak vsak backupira

zee ::

itak vsak backupira


You're joking, right?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

zakaj si zelis fresh instala svojega Ubuntu?
ker je nova verzija?
ne verjames novi verziji?
se ti ob fresh instalu pohitri ubuntu?


Do zdaj sem si enkrat po malomarnosti sesul sistem (po lastni napaki razsut dist-upgrade), enkrat pa sem pozno ponoči (zaradi utrujenosti) po nesreči sformatiral /dev/sda1 namesto /dev/sdb1.

kako pa z je instalacijami programov?
tam je vec dela, kot pa dokumenti, ki jih itak vsak backupira


Nah. Za najbolj pogosto uporabljene je en apt-get z malo več parametri čisto dovolj. Nastavitve pa v version controlu, pa je. Na serverjih pa kombinacija obojega + deploy skripte in gre hitro hitro.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

trnvpeti ::

ne res ne
pri vseh, da sem imel vsaj malo prste zraven, imajo vsaj ala dropbox, ala share, ala iscsi ala...
folk je postal zelo previden

driver_x ::

trnvpeti je izjavil:

. . . dokumenti, ki jih itak vsak backupira



Izjava leta!

Ločen razdelek je pri večuporabniških sistemih fino imeti tudi zaradi tega, da ti uporabniki ne zabašejo sistemskega razdelka. Lahko pa daš /home razdelek tudi na mrežni disk in uporabniki vidijo svoje podatke ne glede na postajo, na kateri so trenutno prijavljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

MTm2H37rqt7B ::

edina tezava ki sem jo mel z sedmico:
ce je password za dostop do accounta vključeval crko ž na koncu, zadeva nikoli ni prijela oz me ni spustil skozi login. ce je bila pa na prvem mestu pa je.

cudno.

Bistri007 ::

linuxdady je izjavil:

Res da je treba v svoje dobro omogočiti račun "administrator", navadnemu uporabniku odvzeti administratorske pravice, skopirati c:\Users na d:\Users, pobrisati c:\Users in ustvariti povezavo c:\Users iz d:\Users - ampak to ni napaka samega sistema, samo privzete osnovne nastavitve so povsem butaste.

Sem prebral vse poste v tej temi, ki se tičejo prednosti D:\Users in edini argument je, da greš lahko na C:\ instralirat drug operacijski sistem.

Pri Windows NT6 (Vista/7/2008) - ste že kdaj slišali za Windows.old?

Če hočeš na novo instalirati NT6 potrebuješ samo kake 10GB+ prostora na disku. Dobro je prej še izvesti chkdsk. To je to. Nobenega reformata ne rabiš. Vse sistemske mape (Windows, Program Files /(x86), ProgramData in Users) se pa premaknejo v C:\Windows.old.

Po reinstalaciji pač greš do svojih datotek namesto v C:\Users\ v C:\Windows.old\Users oziroma si izbrane dokumente/slike premakneš nazaj v novi C:\Users.

Ne razumem, zakaj naj bi bile privzete osnovne nastavitve "povsem butaste"... Zaradi tistih <0,5% uporabnikov, ki gredo na C:\ particijo (ravno na C:\!!!) instralirati *BSD in Linux???
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

SuperVeloce ::

@Bistri007
na particijo "C:" bos tezko instaliral karkoli od Unixa..

BaToCarx ::

Bistri007

Dobro je locevat, samo zato da se "naucis" beckup-iranja. :D

Bolj je problem tudi to da vedno folk formatira. Potem pa Windows.old-a ni, ne? :D

Jaz imam sicer bolj problem podvojenih stvari se iz casa dos/winme do w7 na ene 5 diskih in dveh al treh masinah. Pa nism delal se backupa kot je "pravilno" v zivljenju. Tako da sanjam o zfs z dedupe enkrat ko bo denar. :D

Zdej ka ja bla burja pa elektrika je sla pa wtf, mi je lepo skurlo napajalnik na lunix masini. Lahko da je skurlo tud masino ne vem. :D Pa nimam backupa 2x 10gb lol Vem pa vsaj priblizno kaj je blo gor instalirano. Samo cakam na fotra, da me pride iskat ker imam dve podobni IBM kisti in ja napajalnik (nestandardno sranje IBM-ovo) tam delujoc da lahko dvignem sistem nazaj gor za proidling na ircu. :D

Tako da morala zgodbe, backupi, backupi na raznih mestih, in podvojena strojna oprema. Pa sa na razlicnih mestih ja, mogoce celo tisti dropbox (nism se poizkusil).

Windows 7 pa rabi service pack tudi dva. Se kar pozna da po recimo ~30 dni uptima zacne kar solidno smrdet. Podobno kot je XP. Ima pa zanimive momente ko dela hirto, pocasi, hitro. Pa nic ne naredis samo TV gledas neki casa pa rides nazaj. Kje je fora ne vem.

Bistri007 ::

BaToCarx je izjavil:

Dobro je locevat, samo zato da se "naucis" beckup-iranja. :D

Bolj je problem tudi to da vedno folk formatira. Potem pa Windows.old-a ni, ne? :D
???
Jaz nisem nikoli reformatiral diska svojega glavnega računalnika zaradi reinstalacije Windows. Še v časih Windows95 sem z diskedit.exe preimenoval sistemske mape, pri Windows XP pa z ERD commanderjem. Če je folk butast in "formatira" po nepotrebi, pa tudi ni kriv OS, kaj ne?

Ali si pomembne podatke periodično snemaš na DVDje oziroma imaš narejeno avtomatsko kopiranje na zunanji disk, pa tudi ni vezano na particijo...


SuperVeloce je izjavil:

@Bistri007
na particijo "C:" bos tezko instaliral karkoli od Unixa..
OK, C: ni particija, ampak oznaka particije. Zadovoljen? 8-O
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

fosil ::

Miselnost, da naj bi imel users na d: je danes že preživeta.

Če se ti podre sistem enostavno uporabiš live cd in skopiraš podatke na zunanji disk, ki ga ima danes že skorajda vsak.

Dve particiji pomenita samo probleme s prestavljanjem podatkov, saj se vedno ena napolni prej kot druga.
Tako je!

linuxdady ::

Bistri007 je izjavil:



Ne razumem, zakaj naj bi bile privzete osnovne nastavitve "povsem butaste"... Zaradi tistih <0,5% uporabnikov, ki gredo na C:\ particijo (ravno na C:\!!!) instralirati *BSD in Linux???


Povsem butaste so privzete nastavitve po mojem mnenju predvsem zato, ker ima navaden uporabnik administratorske pravice.
Malo manj butasto, pa še vedno kar precej, pa je dejstvo, da v primeru, če namestiš Sedmico na nedodeljen prostor in prepustiš sistemu, da samodejno ustvari potrebne razdelke, ta sicer ustvari dva razdelka; enega velikosti približno 100 MB, ki ga poimenuje "SYSTEM" (v resnici bi se moral imenovati "BOOT), na preostanku pa namesti vse ostalo. Povrhu vsega dodeli temu drugemu razdelku zastavico "boot".
Razumi, kdor more!
Naprej - za hitrost delovanja sistema je pomembna sprotna defragmentacija sistemskih in programskih datotek. Če so te na ločenem disku, je defragmentacija neprimerno hitrejša in bolj učinkovita, kot če se vsakič povsem brez potrebe defragmetirajo še vsi filmi, slike .iso, fotografije in drugi težkokategorniki. Shranjevanje uporabniških datotek na ločenem razdelku je pač še kako pametno.

zee ::

Defragmenticija je IMO en tak trdovraten mit, ki kar noce in noce umret. V X letih nisem nikoli defragmentiral, pa so sistemi kljub temu delali prav prasje hitro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

linuxdady ::

zee je izjavil:

Defragmenticija je IMO en tak trdovraten mit, ki kar noce in noce umret. V X letih nisem nikoli defragmentiral, pa so sistemi kljub temu delali prav prasje hitro.


Aja? Bejžnobejž!

MrStein ::

Defragmentacija (lahko) odpravi težave, ki jih povzroča fragmentacija. Če jih ni, defrag ne pomaga ama baš ništa. In v času terabajtnih diskov, ki so zasedeni 20%, je fragmentacije bore malo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zee ::

Saj pravim. Trdovraten mit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

Če hočeš na novo instalirati NT6 potrebuješ samo kake 10GB+ prostora na disku. Dobro je prej še izvesti chkdsk. To je to. Nobenega reformata ne rabiš. Vse sistemske mape (Windows, Program Files /(x86), ProgramData in Users) se pa premaknejo v C:\Windows.old.


Ločena /home particija čisto transparentno "prenese" nastavitve uporabnika in morebitne lokalno inštalirane programe. Bistvena razlika glede na Windows.old...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

driver_x ::

Jaz tudi še nisem nikoli izvedel defragmentacije. Uporabljam pa v glavnem razdelke ext3.

zee ::

Jaz pa v glavnem ReiserFS, HFS+, XFS, NTFS in v zadnjem casu tudi Ext4. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bor H ::

fosil: meni je pa fajn met dve particije, sploh na laptopu, če se igraš z OSom ni treba vedno premikat fajlov, pa še lepo si urediš D: kot želiš, C: se pa ne dotikaš in maš mir, še manj verjetno boš kej napačnega brisal

solatko ::

Glih danes sem se lepo zabaval, ko sem iz popolno bolhastega diska C, selil stranki 150GB "pomembnih podatkov" na zunanji disk in po instalaciji sistema zopet nazaj. Stranka pa veselo zahteva samo eno particijo, češ da je več brez veze. Mimo grede račun 250EUR, pa je brez pripombe plačala, pa čez nekaj mesecev se vidimo spet.
Se vseeno držim starega pravila - nikoli nobenih podatkov na sistemski particiji.
Pri XP na žalost ni windows.old.

MrStein ::

Hmm, kaj pa če bi preprosto zbrisal \WINDOWS \* (fajle v root mapi) in \Program Files, pa instaliral na isto particijo, podatke pa pustil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel prvi servisni paket za Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7722554 (18807) jest10
»

Izid SP1 za Windows 7 pred vrati

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166803 (5437) darkolord
»

Prva beta SP1 za Windows 7 že julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6515354 (12938) MrStein
»

Novice iz Redmonda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298786 (7630) Poldi112
»

Servisni paket popravkov za Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6311696 (6697) SebaR

Več podobnih tem