» »

Sinope 568 in več računalnikov v brezžični mreži

Sinope 568 in več računalnikov v brezžični mreži

pablic ::

Živjo, prosil bi za nasvet!

Imam Sinope 568, ki sem ga dobil pri Siol-u. Imam priključen 1 računalnik preko LAN-a in 3 preko brezžične mreže. Internet na vseh računalnikih dela in tukaj se support Siola konča. Jaz pa imam problem ker se računalniki ki so priključeno brezžično med seboj ne vidijo, ne morem jih pingat, niti ne dela file sharing. Povezava (file sharing, prav tako pinganje) med tistim ki je povezan preko LAN in ostalimi dela. Verjamem da nisem edini, ki bi rad delil datoteke med računalniki v brezžični povezavi s Sinope routerjem, zato me zanima če ima kdo to urejeno, ali so potrebne kakšne posebne nastavitve?

jan01 ::

Router ni nič kriv. POzabi, da imaš sploh povezano brezžično in raje poglej na teh računalnikih, da imaš vključen windows sharing tudi ko si na wirelessu!

pablic ::

Problem je v tem da iz računalnika priključenega preko LAN lahko dostopam do datotek na računalnikih priključenih preko WLAN in obratno, ne morem pa dostopati do datotek med računalniki priklopljenimi med WLAN.

zee ::

Odpri Raziskovalca in natipkaj: \\IP_NASLOV_RACUNALNIKA ali \\IME_RACUNALNIKA
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pablic ::

Ne dela če dostopam iz WLAN na WLAN.

zee ::

Imam enak "router" doma in dela tako kot mora. V splosnem moras, ce zelis izmenjevati datoteke med racunalniki, na vsakem od teh racunalnikov vklopiti Windows Sharing oz. mape, ki jih zelis deliti (sharati), dati v skupno rabo...

Kar tako "na suho" fajlov ne mores izmenjavati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pablic ::

Ja saj sem vse to naredil in stvar dela med LAN in WLAN, ne dela pa med dvema računalnikoma povezanima med WLAN.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563859 (688) c23po
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315287 (3968) Mikec17
»

Pomoč pri povezavi brezžičnega usmerjevalnika s Siol modemom

Oddelek: Omrežja in internet
183302 (3170) Daniel
»

Wireless domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
102709 (2383) moho1
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333421 (2697) MrStein

Več podobnih tem