» »

Odkrit trojanec v USB-polnilcu baterij

Odkrit trojanec v USB-polnilcu baterij

CNet - Če se zalega skriva v programih sumljivega porekla, po možnosti prenesenih iz nelegalnih virov, ni presenetljivo. Smo pa za spoznanje bolj začudeni, ko jo k svojemu izdelku priloži kar kak proizvajalec. Podjetju Energizer jo je zagodel lasten USB-polnilnik baterij z imenom Duo. Programska oprema, ki jo je bilo moč s spleta prenesti za rokovanje z napravo, je namreč namestila tudi knjižico Arucer.dll, v kateri se skriva trojanec, ki posluša TCP-vrata 7777 in zmore prebirati imenike, pošiljati in sprejemati datoteke ter izvajati programe.

Kako se je trojanec znašel v njihovih gonilnikih, podjetju še ni jasno, zato so prenehali prodajati Energizer Duo in umaknili okužene programe s spleta. Kot pravijo, sodelujejo s CERT-om in ameriško vlado pri preiskovanju neljubega dogodka. Vsem, ki so se ujeli v past, podjetje svetuje odstranitev programske opreme za Energizer Duo, knjižice Arucer.dll in blokiranje vrat 7777 s požarnim zidom.

V Symantecu so dejali, da je trojanec v programih prisoten najverjetneje že od maja 2007. Spisan je tako, da deluje ves čas ne glede na priključitev USB-polnilnika.

7 komentarjev

BaToCarx ::

Spet zavajujoc naslov. Trojanec je v programu danem dol iz njihove strani.

r0ker ::

ta naslov je pa kar plain butast ne samo zavajajoč

driver_x ::

Jaz sem pa že vrgel stran baterije, ker sem mislil, da so se mi v polnilcu okužile!

blank3 ::

driver_x je izjavil:

Jaz sem pa že vrgel stran baterije, ker sem mislil, da so se mi v polnilcu okužile!

Boš pa za drugič vedel, da ne gre vsemu verjet otrok neuki! :)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Shkorc ::

Ni ga čez 24ur stila naslovov...

MrStein ::

Treba uvest ocenjevanje novic?

Sicer pa nevem, zakaj so pol nehali izdelek prodajata, če je problem le v downloadu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bf4ed ::

Meni ta slika nič ne pove...bi bil kdo pripravljen malo razložit? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373285 (1271) Digibyte
»

Nemški parlament ne zna odstraniti trojanca

Oddelek: Novice / Varnost
2412878 (10074) MIHAc27
»

Microsoftu še ta mesec nova globa EU

Oddelek: Novice / Tožbe
287471 (5632) Poldi112
»

Trojanec na Samsung Wave

Oddelek: Novice / Varnost
73810 (3393) Dragi
»

Polnilec za baterije

Oddelek: Kaj kupiti
122408 (2304) JanK

Več podobnih tem