» »

Polnilec za baterije

Polnilec za baterije

trillian ::

Rada bi kupila malo boljši polnilec za AA baterije. Ta, ki ga imam trenutno je v enem letu zmanjšal kapaciteto baterij za več kot polovico, kar se mi čisto nesprejemljivo. Ima kdo kake izkušnje s tem?

Lp.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

kixs ::

Hehe... ni ti polnilec zmanjsal kapaciteto baterij, ampak so se baterije pocasi iztrosile. Polnjive NiMH baterije imajo zivljensko dobo cca 1000 polnilnih ciklov - teoreticno. Prakticno pa so samo boljse baterije ob zmerni uporbi zdrzijo leto ali dve.

Torej, ti moras dejansko kupit nove baterije.

Je pa res, da tudi nekateri cenejsi polnilci ne uspejo napolniti mocnejsih baterij (kapacitete 2500mAh in vec).

lp

trillian ::

Misliš.. Kakšne baterije in polnilec na kupim, potem.. Trenutno imam no-name polnilec in sanyo, philips, energizer baterije od 2500 mAh dalje in jih uporabljam za wii, miš, tipkovnico, fotoaparat.. Brezveze se mi zdi zapravljat za slabe reči, glede na to, da imam kar veliko porabo.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

kixs ::

Tezko bi ti direktno kaj priporocal, ker je ze nekaj let minilo od mojega raziskovanja in nakupa. Naceloma neki hiter polnilnik, ki ima ventilator za hlajenje in po moznosti cimvecji in tezek power adapter.

Poglej pa na tole stran, kjer je vse lepo opisano. Problem nastane, ker vecino teh polnilcev ni pri nas za dobit.

http://www.steves-digicams.com/nimh_bat...

lp

All ::

Pa še kako je kapaciteta baterij odvisna od dobrega polnilca.

Katerega izbrati bo pa kdo drug povedal , ki je bolj na tekočem.

Doma imam Vartinega, ki svoje delo opravlja zadovoljivo dobro. Prejšnji NONAME pa ni baterij napolnil niti do polovice.

trillian ::

"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trillian ()

TRIROG ::

sam imam GPjevega in sem kar zadovoljen

Sonyevi imajo sicer funkcijo "refresh" ki baterijo sprazni in jo potem napolni, jim pa manjka vzdrževanje baterije -trickle charge - zato se mi je veckrat zgodilo da ko sem baterije vzel ven (ko sem jih pozabil nekaj časa noter) niso ble 100% polne...

GP to ima - če pustiš baterijo v polnilcu po polnjenju jo avtomatično vzdržuje - Trickle charge @ Wikipedia

EDIT: aja v BTCju to trži DELKO, na spletu majo tut cenike itn ... http://www.delko.si/sql/eshop/catalog/i...
edit1: bodi pozorna tudi na to da ima mikroprocesorsko polnjenje in to da lahko polniš po potrebi tudi neparno število baterij ...1,3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

lasse007 ::

Energizer Universal polnilec:
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

trillian ::

Kako je pa s temi postajami? Al je čisti overkill?
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Volta ::

No jaz imam tudi GP-ja, vendar baterij ne napolni več do konca. Verjetno so po 2 letih šle baterije. Prej je polnil super, tako da ti ga priporočam.

lasse007 ::

Jaz imam Varta Multi Comfort polnilec, ko baterijo napolni, preklopi v vzdrževalno polnenje.

Univerzalni polnilci so v redu, največ se pa polni AA baterije.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

Pyr0Beast ::

Doma posedujem ansmann baterije in polnilec, no, za baterije malce dvomim, da niso ponaredek. V glavnem, naenktat so se te cenejše baterije začele sesedati, Od sebe ne dajo nikakršnega toka in do dobre samo še za brezžično tipkovnico (miš je že prehuda obremenitev)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JanK ::

Sam sem v casih, ko sem se rabil AAA akumulatorje (1999 - 2005) kupil kar 4 GPjeve NiMH (kapacitete se ne spomnim) in GPjev polnilnik. Pa nic fancy ni bil - nobenega trickle charginga. Namesto tega sem uporabil kar timer za 220V, ki sem ga nastimal na malenkost vec, kot je v navodilih pisalo, da rabi za polnjenje teh akumulatorjev. Najprej sem jih uporabljal v parih za Palm IIIx, pri cemer sem jih po prvem polnjenju premeril in "uparil" tako, da so si bile napetosti v parih cimblizje. Ko sem videl, da gre naboj h koncu, sem dal drugi par zvecer polnit, in jih zjutraj zamenjal. Ko sem kasneje nabavil HandEro 330, ki je rabila vse 4, sem med polnjenjem vtaknil kar Duracell. S takim rezimom so mi zdrzale vseh 6 let, pri cemer se je plastika proti koncu tega obdobja na + koncu akumulatorja ze malo napihnila, pri kapaciteti pa se IIRC ni nic poznalo. Ce se prav spomnim, sem jih menjal na kak teden, 10 dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373287 (1273) Digibyte
»

katere polnilne baterije in polnilec

Oddelek: Strojna oprema
215166 (3185) darkolord
»

Polnjenje baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
114685 (3796) jest10
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556051 (5164) Zdravko

Več podobnih tem