» »

menjava procesorja

menjava procesorja

bukev ::

eno začetniško vprašanje.
Ali je potrebno ob menjavi procesorja (z boljšim - plata ga podpira) na novo instalirati operacijski sistem.
Hvala
bukev

jest10 ::

Če greš in 1 jedernega na večjedernega, je včasih potrebno. Ponavadi pa ni težav

Meizu ::

eno začetniško vprašanje.
Ali je potrebno ob menjavi procesorja (z boljšim - plata ga podpira) na novo instalirati operacijski sistem.
Hvala
bukev


Kvečjemu boš potreboval upgrade biosa, da bi pa imel kakšne probleme z samim OSom... Težko bi rekel. Se pa zna zgodit ja...

solatko ::

Samo menjava procesorja ne zahteva nove instalacije sitema, tudi če bi slučajno moral nadgraditi bios.

TOP ::

NE

bukev ::

hvala za odgovore
gre se za plato asus M3A78, obstoječ proc je athlon 64 3500+,
zamenjal bi ga z AMD Phenom II X4 810 BOX AM2+/AM3 ali podobnega cenovnega razreda
bios je pa star ( jan 08), tako da to moram vsekakor pomladiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

jishiri ::

xD kok mas str BIOS:Dmoj je bil nazadne delezen nadgradne leta 2001 :) drugace pa bos moral na novo naloziti okna, zal.


LP

solatko ::

jishiri - Kje si pa to pobral, pri nadgradnji bios-a, ni potreben nov instal, saj ga zato, ker nekaj ne deluje v redu, tudi nadgradiš.

jishiri ::

am solatko, kar se tice biosa ki sem ga omenjal je bil le nek komentar... za ponovno instalacijo sem pa mislil zato ker misli menjati procesor...

solatko ::

Razen pri nekaterih ploščah in procesorjih (popravljen bios zaradi ujemanja), ni nobene potrebe nadgrajevat bios, če vse dela v redu.

boogie_xlr ::

Novejši biosi običajno samo dodajo podporo novejšim procesorjem na starih platah, kakšen fix samo tu in tam.
Jaz sem 2x updejtal bios: 1. zaradi serijske napake, ko razer miške niso delale v visti, 2. zaradi SLI podpore dvema 9800GT.
MOBO je pa kr stara Asus P5N-E SLI z nForce 650i

zupanman ::

Živjo!
Mene pa zanima če bi mi lahko kdo povedov, ali je tudi potrebno vse to z nadgradnjo BIOSov in vsega tega če preprosto menjaš matično in procesor skupaj? Kajti kmalu bom v računalnik dav čisto novo matično in procesor zato nevem ali moram kaj narediti o BIOSu ali sami preprosto namontiram in že dela?

Meizu ::

Če si seveda kupil plato kompatibilno s procom, nadgradnje ne potrebuješ. Se pa zna zgodit, da če boš mel kakšno novejšo plato, ki je izšla pred kratkim, da imajo novejše revizije biosa kakšne koristne upgrejde oz. popravke. Sam če res ne pikoloviš za takšnimi stvarmi, potem razlike opazil ne boš.

Če menjaš matično je ponavadi priporočljivo namestit na novo OS. Enkrat dela na drugi matični enkrat ne. Kot loterija. Kaj boš pa zgubil, če si boš ob namestitvi novih komponent vzel uro časa, da si lepo popucaš sistem, ter uživaš v polni hitrosti novih komponent :) Isn't it the thrill?

zupanman ::

Ja matična je kompatibilna in pa pomojem ni nekaj nova.
No sigurno je pa je med novejšimi : GA-MA790X-UD3P
Ja za OS pa seveda. Tako ali tako vsak mesec ali 2 formatiram, zato sem tudi iskal čas da ravno sedaj
vse stvari zamenjam in vse ponovno naložim da bo kot nov PC ;)

boogie_xlr ::

Če vsak mesec formatiraš, potem si po frišnem installu in ko si naložiš vse programe naredi image sistemske particije in boš imel vsak mesec ali dva veliko manj dela in izgube časa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

procesorji...

Oddelek: Strojna oprema
222877 (2331) mercury1946
»

Pohitritev starega racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
404252 (3488) Janac
»

Menjava matične in processorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5775 (710) bluefish
»

Nov PC za najdaljši možni rok

Oddelek: Kaj kupiti
171413 (978) Saladin
»

procesor za GTA IV

Oddelek: Kaj kupiti
473141 (1913) samsung113

Več podobnih tem