» »

PDF file

PDF file

JebatGa ::

Pozdravljeni. Imam eno težavo, ki mi jo lahko pomagate rešit. Stvar pa je sledeča. Na faksu nam je profesorica dala nekakšne stare in že skoraj čisto razpadle knjige, da smo jih skenirali, da jih bodo tudi naslednji študenti lahko prebirali. Ker je bila knjiga malo Večja kot A4 format, sem jo skeniral z A3 formatom in je okoli listov črno. Upam da veste o čem govorim. Sedaj pa moram stvar lepo obrezati, da bo samo list in nič drugega. Poskusil sem nekaj programov, vendar nič uporabnega. Mi lahko kdo pove s katerim programom bi bila ta stvar najlažje izvedljiva. Morda photoshop ali je kaj drugega. Hvala za vse odgovore in lep dan še naprej.

ST-777 ::

Lahko uporabiš Paint.NET brezplačen program za obdelavo slik.

ABX ::

Kateri OS imaš?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JebatGa ::

imam windows 7

ST-777 ::

Če imaš skenirane strani v pdf formatu, jih prej pretvori v jpg format s programom PDF to Image Converter. Jpg sliko nato odpreš v Paint.NET programu in obrežeš.

PDF to Image Converter:
http://www.pdf-convert.com/convert/PDF-...

Tej pretvorbi se seveda izogneš, če že pri skeniranju takoj shraniš sliko v jpg format.

JebatGa ::

zdej se je pa pojavu še en problem. Mam skenirano vse v enem kosu in ne čisto vsako stran posebej in sedaj mi konverta samo 1. stran ostalega pa noče. Kakšna ideja? Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačna programska oprema (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Programska oprema
1172487364 (10376) GupeM
»

Kako združiti 2 sliki v 1?

Oddelek: Pomoč in nasveti
284349 (3648) Vice
»

Kako nastaviti velikost slike v pdf formatu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171549 (1232) opeter
»

programček za obdelavo slik

Oddelek: Programska oprema
91221 (1021) ttommy
»

Žig in podpis na .doc in .pdf

Oddelek: Pomoč in nasveti
161966 (1511) enota13

Več podobnih tem