» »

Ubisoftov DRM že razbit

1
2
»

Tr0n ::

No, danes je pa le izsel prvi pravi "proper" crack igre Assassin's Creed II od skupine SKIDROW.

Ubisoft DRM je padel.

ahac ::

Kaj je bilo pa z prejšnjimi cracki narobe, da je šele zdaj "proper"?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jst ::

Kolikor sem si zapomnil iz ene epizode podcasta bol, ki ga redno poslušam, medtem ko sprehajam psa, je igra freeznila na nekaterih točkah in si moral uporabiti nekaj save game-om, ki so bili posneti prav za te situacije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

Ja, niso celoten game scrackali. Do danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ahac ::

No... torej 1 mesec in pol je bila travniška verzija samo na pol igralna. To sicer večine piratov verjetno ni preveč zmotilo, ampak je pa vseeno stvar mal zakomplicirano.
Izgleda, da je bil ta DRM na konc vseeno bolj uspešen kot večina ostalih. Vprašanje je pa kako je vplival na prodajo. A je blo več prodanih zato, ker se potencialni pirati niso hotel zajebavat z savegami... al je blo mogoče prodanih manj zato, ker se potencialni kupci niso hotel zajebavat z DRM? Tega verjento še Ubisoft ne ve čist točno. :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

xxxgeekxxx ::

Kaj kdo ve, če bo imel Conviction to zaščito, ker me čudi, da še ni za PC piratske verzije?
Ke te češ

Tr0n ::

Vse Ubisoft igre bodo imele podoben DRM. Seveda ga bodo "izboljsevali" z vsako igro.

Bor H ::

Verjetno bo zdj vsaka igra hitreje padla.

xxxgeekxxx: za PC verzije Splinter Cella še ni, pride v kakem tednu.

St235 ::

DRM bo vsak hitreje padel. Bolj absurdno se mi zdi, da imajo v končni fazi kupci legalne verzije več težav kot pirati. Sam sem hotel kupit Settlers 7, da bi imel kaj igrat na vlaku. Jok brate odpade, bom moral pirtsko verzijo počakat...

Tr0n ::

Vcasih (pa verjetno tudi se danes) je veliko legalnih kupcev namescalo NO-CD cracke, ker niso zeleli imeti CDja v pogonu, ki je upocasnjeval delovanje. Podobna fora. :)

PARTyZAN ::

Jaz vem, da DRMjanih originalov ne mislim kupovat. Zakaj bi mi moral nekdo zunaj dovoliti, da igram igro, ki sem jo sam kupil? Zakaj bi mi moral nekdo zunaj diktirati kolikokrat lahko svojo kupljeno robo namestim na svoj PC? Že nekaj časa imajo pirati manj težav z produkti ki so jih spiratizirali. Reveži, ki pa kupujejo originale morajo pa pazit, da jim bo kupljena roba delovala po nekih absurdnih pravilih korporacij.

Svinjarija.

ahac ::

St235 je izjavil:

DRM bo vsak hitreje padel. Bolj absurdno se mi zdi, da imajo v končni fazi kupci legalne verzije več težav kot pirati. Sam sem hotel kupit Settlers 7, da bi imel kaj igrat na vlaku. Jok brate odpade, bom moral pirtsko verzijo počakat...


Ja, ker drugih iger, primernih za vlak, sploh ni.
Mislm... sej je res butasto, da ne moreš igrat. Ampak pokaž to tako, da svoj denar raje daš tistim, ki nimajo "buyer unfriendly" DRM.

Jaz vem, da DRMjanih originalov ne mislim kupovat. Zakaj bi mi moral nekdo zunaj dovoliti, da igram igro, ki sem jo sam kupil? Zakaj bi mi moral nekdo zunaj diktirati kolikokrat lahko svojo kupljeno robo namestim na svoj PC? Že nekaj časa imajo pirati manj težav z produkti ki so jih spiratizirali. Reveži, ki pa kupujejo originale morajo pa pazit, da jim bo kupljena roba delovala po nekih absurdnih pravilih korporacij.


Ja, to je bad. Jaz tud nimam namena kupit Ubisoft igre (kar sploh ni problem, ker itak nimajo dobrih iger :P ).

Ampak poglej recimo Mass Effect 2. Ima samo navaden DVD check, kar je (v primerjavi z Ubisoft sistemom) dost OK. Na travnikih je bil pa že 1 teden pred izzidom!
Na drugi strani imaš pa Assassins Creed 2, kjer je pirat moral downloadat savegame ali pa čakat mesec in pol. Če bi ME2 imel tak DRM bi blo še dost težje igrat.
Prepričan sem, da je dost folka, ki so AC2 kupil ravno zato, ker ni bilo "proper" cracka. Ni vsak pirat tak, da bi se želel zajebavat z savegami in tud niso vsi prebral tolk o Ubisoft sistemu. Za dost piratov je že kopiranje cracka višek znanja, ki ga imajo (kar je očitno, če pogledaš vprašanja userjev na raznih partisih in piratabayih).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gregor P ::

In že spet, nobeden od vas ni pirat!;(( Sam pa dvomim, da je kar dosti ljudi, ki kar v vrstah stojijo za AC2. Ker to so večinoma otroci, ki morajo prositi njihove starše, da jim kupijo to igro; tistih nekaj odraslih, ki pa tudi radi igramo igre in imamo celo zares čas za to, pa je ne bomo kupili ravno zaradi DRM-ja (beri: ozaveščeni potrošniki8-))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ahac ::

Se ne strinjam.

Mislm, da je odrasli, ki želijo igrat tako igro preprosto nimajo časa in volje, da se bi zajebaval z savegami in iskanjem proper cracka.
Potem imaš pa mularijo, ki hoče igrat vsak špil (ker vse vsakega naveličajo še preden ga končajo). Oni pa imajo čas, da iščejo rešitve za piratizacijo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gregor P ::

Torej v glavnem hočeš povedati, da t.i. "piratizacija", ki to ni, ne vpliva na samo prodajo iger8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

ahac je izjavil:

St235 je izjavil:

DRM bo vsak hitreje padel. Bolj absurdno se mi zdi, da imajo v končni fazi kupci legalne verzije več težav kot pirati. Sam sem hotel kupit Settlers 7, da bi imel kaj igrat na vlaku. Jok brate odpade, bom moral pirtsko verzijo počakat...


Ja, ker drugih iger, primernih za vlak, sploh ni.
Mislm... sej je res butasto, da ne moreš igrat. Ampak pokaž to tako, da svoj denar raje daš tistim, ki nimajo "buyer unfriendly" DRM.



Seveda so tudi druge igre in doma tako al tako 99% časa namenjenega igranju posvetim PS3, tako da imam tudi vse igre original. Igram pa settlerje od 1 dela leta 93 na amigi in mi je bil settlers 7 prva izbira. Če želim igrat settlerje 7 ap imam sam oeno izbiro in sicer se drkam z piratsko verzijo. Original naj pa zato kupim da bom imel mirno vest. Jok brate odpade.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubisoft omilil svoj DRM?

Oddelek: Novice / Igre
245698 (4477) McGregorSL
»

Ubisoft ukinja navodila za igranje iger

Oddelek: Novice / Igre
409979 (7995) Bistri007
»

Steam odstranjuje Ubisoftove igre

Oddelek: Novice / Igre
63903 (3183) Bor H
»

Bo Ubisoftov DRM deloval? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12419848 (16449) BaToCarx
»

Ubisoftovi strežniki za DRM že padli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6120291 (17855) Kenpachi

Več podobnih tem