» »

NMT ali multimedijski PC

NMT ali multimedijski PC

cheerboy ::

Zdravo!

Rabim mnenje. Kolebam pri izbiri med PCH A-110 ali nekim barebone multimedijskim PCakom. Razlog za dilemo je komplet 5.1 Logitechovih zvočnikov ki jih že imam. Pri multimedijskem PCju bi namreč imel 5.1 izhod že na zvočni kartici, pri NMTju bi pa rabil še dodatni DTS reciever. Kaj je bolje?

LP,
V

Mr.B ::

NMT ima spdif izhod. Poizkusi zadevo na obstoječem PC-ju, potem bo tudi na NMT-ju delalo. Kolikor vem je podpora 5.1 standardno. Smao pri BR ripi, je DTS downmix, če ni licence, oziroma naprava kamor je signal priključen rabi dekoder.

S PC-jem, si sicer malo bolj fleksibilen, samo je poraba lahko 5-10x večja. Cena OS-a pa po izbiri. Rabiš še tipkovnico in miško.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SimplTech ::

Moja izkušnja je takšna:
1. HTPC (imel več kot 1 leto)
Dobre lastnosti:
- že omenjena fleksibilnost, hitrost, razširljivost in možnost nadgradnje
- predvaja vse kar mu daš
- možnost dodaje TV tunerja
- na izbiro veliko programov, izglede katerih lahko hitro in enostavno prilagajaš

Slabe lastnosti:
- vzdrževanje - redno posodabljanje, antivirusni program...
- kako uskladiti ves software da deluje - uporaba različnih codec packov, filtrov in predvajalnikov
- kompleksnost uporabe - ni možnosti da razložiš ostalim članom družine (žena, otroci) kako ravnati s to zadevo
- dober daljinec za PC in po možnosti lepo ohišje je drag šport (vredu HTPC ohišje z daljinecem je takoj 200 EUR). Če daš zraven TVja neko škatlo bele barve bo takoj trpel WAF (Wife acceptance factor)
- hrup ventilatorjev in diskov - da sem jih izkoreninil sem uporabil več mesecev (najprej vsi ventilatorji na 5v, potem diski na gumice in v silent mode, potem menjava procesorskega hladilnika in nastavitev na najnižje vrtljaje, potem mod ventilatorja v napajalcu na 5v...). Na koncu me je hrup še vedno motil :)
- proti NMT-ju relativno visoka poraba (z sistemom na Athlon X2 4850e - 45W TDP, integrirana grafična, 2 diska, 4 GB rama znašalo na idle okoli 80W).

2. NMT (v mojem primeru HDX1000 z vgrajenim 500 gb diska)
Prednosti
- enostavnost namestitve: priklop, nadgradnja firmwara in format diska - vse skupaj 0,5 ure. Nastavitev share map preko SMB in stvar špila. Po pol ure stvar igra vse kar mu daš, 1080p mkv rip preko LANa... Naložiš na disk preko FTPja materiale in gledaš
- enostavnost uporabe: žena, otroci, starši, stari starši - NMT lepo čaka v pripravljenosti, pritisneš vklop, izbereš vir in najdeš pravo mapo. Daš play in stvar špila.
- tišina: edini zvok prihaja od vgrajenega diska, pa še to je večino zbolj vibracije, katere sem rešil tako da sem ga dal na manjše kose pene in sedaj ga ne slišim
- poraba energije - okoli 15W, v pripravljenosti okoli 10W
- dodatne aplikacije na NMT - torrent klient, NZB klient...

Slabosti:
- naprej sem mislil da je cena (220 EUR + 50 EUR disk) recimo malo visko. Ko pa sem seštel koliko sem dal za HTPC, kjer je ohišje brez napajalca stalo 200 EUR, sem si premislil
- zaprtost: izgled lahko prilagajaš do določene mere, nove funkcije in izboljšave so odvisne od posodobitev firmwera
- hitrost: odzivnost menijev in odpiranje določenih aplikacije je nižja kot na PCju. Prav tako so tudi prenosi PC-NMT preko FTPja počasnejši, a jaz sem pričakoval še slabše rezultate v praksi.

Tako za povzetek dodam, da sem nad HTPCjem obupal zaradi kompleksnosti nastavitev in uporabe, ter da sem z NMT-jem zelo zadovoljen, ker dela čisto vse kar sem želel.

OK.d ::

lepo napisano
ali pa recimo kupiš ASRock Nettop ION 330 ali kakšen podoben minipc in skoraj združiš pozitivne lastnosti iz obeh varijant se pa strinjam da pa ni čist user friendly do žene in otrok:)
LPOK.d

LexLuthor ::

Da dodam - za NMT obstaja že cel kup aplikacij, ki so brezplačne. Obstaja že kar močna skupnost razvijalcev. Preneseš si samo brezplačen Community Software Installer.

Torej to v lahko brišemo iz slabosti... Edino kar je, da ne moreš browsati po netu....
www.pasice.si

Okapi ::

Edino kar je, da ne moreš browsati po netu....
In to je kar pomembna slabost. Na netu je čedalje več zanimivih zadev za pogledat, ne samo youtube. Veliko televizijskih oddaj v arhivih in take reči.

S HTPC-jem lahko igraš igre. Vanj lahko vgradiš blu-ray pogon. HTPC je, če vgradiš tv tuner, videorekorder s time shiftom.

O.

Mr.B ::

yotoob in podobni free portali, so pri NMT-jih standarno notri...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ManDriver ::

@SimplTech: z Mac minijem as HTPC vse slabe lastnosti, ki jih naštevaš za HTPC, odpadejo. Poleg tega je WAF (negativni efekt) zanemarljiv, ker zadeva ne zganja hrupa, je majhna in lična na pogled.

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

LexLuthor ::

Samo pozabljate na CENO in obratovalne stroške, ki pa govorijo močno v prid NMT-ju. Kar se tiče predvajanja video vsebin so HTPCjem praktično ekvivalentni.

Čisto odvisno, kaj vse od mlinčka pričakuješ....
www.pasice.si

bluesman ::

Lep pozdrav,

pravkar sem pristal z procesorjem, ki ga ne morem vrniti (core2 8400 ), ker sem odprl škatlo in sem se odločil, da ga bom nekako uporabil. Pred tem pa sem imel željo kupiti NMT HDX1000 + WD caviar green 1TB. (cena za oboje okoli 330$). A lahko še kdo napiše ali pride v poštev, da bi sam sestavil HTPC na osnovi omenjenega procesorja. Pa okvirne cene komponent.

Hvala.

kelly1 ::

Pozdravljeni,...... prihaja novost na slovenskem trgu, ki se trži pri BigBang-u.

cena 110 EUR ! Ima kdo kakšne izkušnje ??


http://www.patriotmemory.com/products/d...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253875 (67967) dope1337
»

HTPC kupiti ali sestaviti

Oddelek: Kaj kupiti
172388 (2033) bb007
»

Prednosti medijskih predvajalnikov pred računalnikom

Oddelek: Zvok in slika
242605 (2182) jype
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538757 (6017) Sibirc
»

Prihaja nov NMT player - Popcorn Hour A200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10951976 (44360) vrossi46

Več podobnih tem