» »

črn zaslon, Pc ne zažene windowsov

črn zaslon, Pc ne zažene windowsov

Marilyn ::

Pozdravljeni!
zanima me kaj bi lahko bilo narobe, ko vžgem računalnik se na monitorju prikaže samo črn zaslon, nemorem iti niti v bios, kajšele da bi ta zagnal windows.Slika mislim, da je zamaknjena, samo črtica utripa na ekranu..

Preden se mi je to zgodilo, sem bil na njemu, nisem nič inštaliral..Računalnik se je kar ugasnil.
Hvala za odgovore!

DarwiN ::

Sicer lahko le spekuliram, vendar načeloma velja, če se računalnik tako nenadno vgasne, da gre za hardwersko napako.. Nekaj je šlo k vragu in prvi in daleč največji osumljenec je najbrž plata, drugi napajalnik in grafična, astronomsko majhno možnost pa bi dal še ramom.

Vse razen matične plošče lahko z rezervnimi deli hitro testiraš, in potem bo zadeva bolj jasna... Če pa nimaš možnosti narediti teh testov, pa se bojim da ti preostane le servis...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Marilyn ::

sem ugotovil kaj je...računalnik sem spihal, izklopil napajanje...kriv pa je disk in torej prenosni disk...imel sem ga povezanega direkt preko usb-ja..ker mi je nehal delovati oz. mi windowsi ne zaznajo diska...sem ga vklopil direkt na matično (SATA - rdeč kabel)...in mi je nekaj časa delal cca. 1 mesec....sedaj pa se mi noče zagnat v windowse, če je disk vklopljen...kaj naj naredim z diskom.kabel ni kriv, ker tudi z rezervnem kablom mi ne dela...in tudi na drugič računalnikih mi ga zazna za sekundo in potem neha delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317725 (13848) G_mAn
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121465 (1032) Robocop1
»

disk read error occurred

Oddelek: Pomoč in nasveti
111561 (1346) solatko
»

Več težav: računalnik se obeša brez razloga, miš ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292211 (1790) teddy81
»

Težava z diskom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101053 (863) Jackass

Več podobnih tem