» »

O hitrejšem Wordpressu in prisotnosti podjetij v družbenih omrežjih

O hitrejšem Wordpressu in prisotnosti podjetij v družbenih omrežjih

Utrinek z MobileMonday Slovenija v Kiberpipi: Tomi Ahonen

vir: Kiberpipa
Kiberpipa - V torek na Pipinem odprtem terminu "Hiter Wordpress - mokre sanje blogerjev" se boste lahko naučili, kako zoptimizirati Wordpress ter ga z nekaj triki iz počasne in okorne zverine lahko pohitrite, ukrotite in zdresirate. Optimizacija se začne pri strežniku in konča pri odjemalcu. O tem, kaj se splača optimizirati in kako ter kaj je potrebno narediti na strežniku in kako pomagati internetnemu brskalniku, da bo celotno stran hitreje izrisal, bo govoril David "BigWhale" Klasinc - open source zagovornik, blogger, programer, sistemski administrator, forum troll. Več informacij dobite na spletni strani Pipinih odprtih terminov.

Na sredinih Spletnih uricah bo Jasna Suhadolc, partner v podjetju Virtua in svetovalka za online komuniciranje, govorila o tem, kdaj podjetja ne bi smela komunicirati prek družabnih medijev oziroma kdaj si lahko naredijo več škode kot koristi. Predvsem tuja praksa kaže, da tista podjetja, ki družabne medije razumejo, to delajo odlično in lahko tudi pokažejo konkretne rezultate. Predstavljenih bo nekaj primerov, ki dokazujejo, kako družabni mediji spreminjajo načine komuniciranja z deležniki: mediji, zaposlenimi, kupci in drugimi.

Predavanja lahko spremljate tudi v neposrednem prenosu v Kiberpipinem videoarhivu, kjer je na voljo nekaj predavanj, ki so se odvila v prejšnjem tednu: MobileMonday Slovenija in Cenzura interneta na Pipinem odprtem terminu.

30 komentarjev

Looooooka ::

step 1)don't use wordpress
step 2)done :D

opeter ::

Zakaj pa naj ne uporabljamo Wordpress?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Wordpress is cool.

BigWhale ::

Wordpress je najboljse sranje dalec naokrog. Sranje v tistem slabem pomenu besede. :>

Vsa ostala sranja so pa samo se vecje sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

opeter ::

BigWhale je izjavil:

Wordpress je najboljse sranje dalec naokrog. Sranje v tistem slabem pomenu besede. :>

Vsa ostala sranja so pa samo se vecje sranje.


Torej kaj priporočaš za osnovo majhnega podjetja, kjer želijo sami dodajati gumbe ipd. informacije? Sam sem imel v mislih prav Wordpress, ampak če je sranje, potem ne vem kaj naj naredim. Imeli bodo cca. 200-300 individualnih obiskov na mesec.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Saj tudi default namestitev Wordpressa lahko brez težav zdrži 300 obiskovalcev/dan. Ampak je pa vseeno zelo počasen in je dobro vsaj malo optimizirati.

Icematxyz ::

Za to pa ko postane število uporabnikov že veliko breme. Greš na predavanje. In elegantno rešiš to težavo. Heh.

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Za to pa ko postane število uporabnikov že veliko breme. Greš na predavanje. In elegantno rešiš to težavo. Heh.

Ali pa uporabiš najhitrejši način optimizacije WPja:
rm -r wordpress/

Tr0n ::

Jaz ga uporabljam za guildwars2.si, pa se mi ne zdi nic kaj pocasnejsi od ostalih PHP module-based CMSjev. Kje tocno je pocasnejsi?

techfreak :) ::

Tr0n je izjavil:

Jaz ga uporabljam za guildwars2.si, pa se mi ne zdi nic kaj pocasnejsi od ostalih PHP module-based CMSjev. Kje tocno je pocasnejsi?

Ko imaš več kot 1 obiskovalca na dan.

Tr0n ::

Ga imam, pa se vedno ne vidim v cem je poanta. Nekaj overheada je vsepovsod. Kje je wordpress tako pocasen?

techfreak :) ::

Tr0n je izjavil:

Ga imam, pa se vedno ne vidim v cem je poanta. Nekaj overheada je vsepovsod. Kje je wordpress tako pocasen?

SQL stavki pa PHP koda.

Vsaj 13 queryjev za prikaz prve strani pri privzeti namestitvi. Super software, ja.

Icematxyz ::

Pol pač uporabiš kaj drugega. Če ti je to prioriteta. Blogerjem zagotovo ni to prioriteta.

Ko pa si tako daleč. Da ta platforma ne zmore več. Niti po predavanjih. Pa spet sem mnenja da se ti bolj na široko smeji kot pa si jezen. ;)

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Samo pravim, da sigurno obstajajo hitrejše stvari. Tudi WordPress.com ne poganja default inštalacije WP MU, torej očitno je nekaj na tem, da default namestitev ni najhitrejša.

opeter ::

Ali bo v naslednjih tednih naložen video predavanja? Hvala za odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

34054 ::

Default namestitev ničesar ni najhitrejša (niti najboljša), vse je pač potrebno (bolj ali manj) prilagoditi načinu uporabe. :)
Meni se zdi Wordpress za manjše (in srednje) spletne strani čisto dober. Če rabiš kaj večjega, pa itak ne boš uporabljal takšnega sistema, ampak boš spisal svojega - ki bo natančno zadostil potrebam. :)

BigWhale ::

opeter je izjavil:

Torej kaj priporočaš za osnovo majhnega podjetja, kjer želijo sami dodajati gumbe ipd. informacije? Sam sem imel v mislih prav Wordpress, ampak če je sranje, potem ne vem kaj naj naredim. Imeli bodo cca. 200-300 individualnih obiskov na mesec.


Trenutno za taksno manjso instalacijo ni nicesar kar bi bilo boljse. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

dbevfat ::

Ko postane Wordpress prepočasen, vklopiš kakšen cache plugin in ga konkretno pohitriš, plus še recimo kakšen APC. Če postane spet prepočasen, imaš očitno že konkreten promet in resen biznis, torej si lahko privoščiš naprednejše rešitve; specializiran softwer ali skaliranje wordpressa.
nvr2fat

opeter ::

BigWhale je izjavil:

opeter je izjavil:

Torej kaj priporočaš za osnovo majhnega podjetja, kjer želijo sami dodajati gumbe ipd. informacije? Sam sem imel v mislih prav Wordpress, ampak če je sranje, potem ne vem kaj naj naredim. Imeli bodo cca. 200-300 individualnih obiskov na mesec.


Trenutno je za taksno manjso instalacijo ni nicesar kar bi bilo boljse. :)


Hvala. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

techfreak :) je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Jaz ga uporabljam za guildwars2.si, pa se mi ne zdi nic kaj pocasnejsi od ostalih PHP module-based CMSjev. Kje tocno je pocasnejsi?

Ko imaš več kot 1 obiskovalca na dan.


Nehi ze trolat, pa rajs kaj pametnega povej.

mchaber ::

Enkrat se bom lotil modx-a. A je to tut sranje ?
.

techfreak :) ::

BigWhale je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Jaz ga uporabljam za guildwars2.si, pa se mi ne zdi nic kaj pocasnejsi od ostalih PHP module-based CMSjev. Kje tocno je pocasnejsi?

Ko imaš več kot 1 obiskovalca na dan.


Nehi ze trolat, pa rajs kaj pametnega povej.

Ne trollam, ampak brez kakšnega plugina, ki ti celo stran cacha lahko postane kar počasno.

BigWhale ::

No ja, do zdaj nisi se nic pametnega povedal. ;) Wordpress default instalacija pri > 31.000 page loadi na mesec dela povsem brez problemov. Na eni virtualni masini z 512MB rama. To je precej vec kot je obiska na enem povprecnem blogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

techfreak :) ::

Verjetno bi delovalo brez problema tudi pri *10.

BigWhale ::

mchaber je izjavil:

Enkrat se bom lotil modx-a. A je to tut sranje ?


Ce je napisan v PHPju, potem ja. ;>

trnvpeti ::

13 sql stavkov?
13 x 0.00 sekunde
in to izvede v 0.00 sekunde

34054 ::

Modx je napisan v PHPju ja. Ampak meni se ne zdi da bi bil boljši od Wordpressa - moje mnenje pač.
@BigWhale: No, saj tako slab pa PHP zopet ni. :O Pa ne mi zdaj začet z: "Ruby (/RoR) je boljši"; :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 34054 ()

Looooooka ::

vecji problem kot hitrost so uporabniki, ki nocejo patchat/upgrejdat zadeve in to samo zato, ker jim za en module pise, da ni kompatibilen.In potem ne da bi popravili tiste 2 vrstici kode....pa upgrejdal zadevo...rajs pocakajo, da jim nekdo pobrise vse fajle,pa da majo razlog za upgrade.
Needless to say na serverjih kogarkol z wordpressom bl zaklenem kot kogarkol druzga =)

BigWhale ::

34054 je izjavil:

Modx je napisan v PHPju ja. Ampak meni se ne zdi da bi bil boljši od Wordpressa - moje mnenje pač.
@BigWhale: No, saj tako slab pa PHP zopet ni. :O Pa ne mi zdaj začet z: "Ruby (/RoR) je boljši"; :))


Mah ne, tega ne pravim. PHP je pac svojevrstna cvetka. :)

Tear_DR0P ::

Ali bo v naslednjih tednih naložen video predavanja?

vsekakor bo - načeloma se trudimo posnetke spraviti na stran v 7 dneh po predavanju
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Kiberpipi ta teden: Spletno nakupovanje, Socialnumbers, nadgradnje sposobnosti člov

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73575 (2477) Tear_DR0P
»

Linux in igre ter o ekonomiki interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kiberpipa
5913729 (11688) Damiani
»

Podatkovne baze in NoSQL. Oblikovanje sporočilnosti spletne strani. V Kiberpipi ta te

Oddelek: Novice / Kiberpipa
144138 (3101) Eazy-O
»

Kiberpipina ponudba Vol.|

Oddelek: Novice / Kiberpipa
62856 (2526) Tear_DR0P
»

Kiberpipa vabi na...

Oddelek: Novice / Kiberpipa
93937 (2942) Mare2

Več podobnih tem