» »

Naslednik WGA je tu

Naslednik WGA je tu

ComputerWorld - Kot smo pred dvema tednoma napovedali, je Microsoft začel ponujati posodobitev KB971033 za Windows 7, ki prinaša novo orodje za preverjanje legalnosti namestitve. Imenuje se Windows Activation Technologies (WAT) in predstavlja nadgradnjo obstoječega WGA, ki je bil uveden leta 2006. WAT prepozna in blokira približno 70 različnih trikov, s katerimi je bilo moč zaobiti aktivacijo. Pomembnejša novost je uvedba reaktivacije, ki jo WAT neopazno izvede vsake tri mesece. Takrat se vnovič poveže z Microsoftovimi strežniki in preveri, ali je nameščena kopija še vedno legalna, torej ali ni bila nemara aktivirana s kakšnim trikom, ki so ga v Redmondu prepoznali šele kasneje. Tega Windows XP in Vista nista počela, čeprav sta se povezovala s strežniki.

Uporabniki, ki imajo v Windows Update označeno samodejno nameščanje posodobitev, prejmejo WAT avtomatsko. Drugi ga lahko vidijo pod oznako Update for Windows 7 (KB971033). Zanimivo je, da je Microsoft dodal možnost odstranitve, česar WGA ni podpiral. WAT se lahko preprosto odstrani v Nadzorni plošči. Temu navkljub je Lauren Weinstein, soustanovitelj People For Internet Responsibility (PFIR), pozval uporabnike, naj posodobitve ne namestijo. Po njegovem mnenju sta redno povezovanje z Microsoftovimi strežniki in reaktivacija nesprejemljiva.

31 komentarjev

bf4ed ::

Hjaooo, boljše da ne dodajate slik na katerih je samo zmazek...

filip007 ::

Briga me čist vseen mi je...bi rekel Vili

In kaj bo žez tri mesece črn ekran na namizju ali pa uninstall KB971033, res ste obledni pri M$.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Rippy ::

Zgleda, da ni še na voljo. Pri meni ni nameščen, niti ga ni vidit pri update.

IztokBitenc ::

Živ!
Doma imam 3 mašine. Na dve sem namestil Win-7 z MSDN-AA licenco. Mašina, ki je bila nameščena zadnja, mi že nekaj dni jamra, da win-7 niso legalni. :'( Tude "restore from ghost image" ni pomagal.

Hvala za tole novičko!

LP, Iztok

Furbo ::

Ne vem zakaj je MS vedno tako sramežljiv, naj dajo to noter, obvezna namestitev, brez možnosti odstranitve pa je. To je nekako tako, kot če bi si vgradil varna vrata, pa jih vedno puščal odprta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BoLhCa ::

Eh pa kaj, kdo sploh še uporablja Win 7 ? Sam sem šel nazaj na Visto sp2 x64 in čudežno so vsi problemi izginili...

r0ker ::

BoLhCa je izjavil:

Eh pa kaj, kdo sploh še uporablja Win 7 ? Sam sem šel nazaj na Visto sp2 x64 in čudežno so vsi problemi izginili...

1 in a trillion.

no tudi jaz menim, da bi moral M$ vsilit WAT in basta. če ti kaj ne paše idi na "konkurenco". you'll be back

Bor H ::

Tisti, ki vejo da se da WAT odstrant (in vejo kaj to je) bi ga večinoma zaobšli, s tem je MS poskrbel za tiste, ki pojma nimajo, mogoče bo celo kdo zvedu da je v trgovini dubu pirata, če bi blo obvezno bi jih pa spet na STju pojedl da kaj se grejo.

blank3 ::

Zanimivo je, da je Microsoft dodal možnost odstranitve, česar WGA ni podpiral.
Seveda je WGA podpiral odstranitev. Potem pa so to ukinili in isto bodo naredili z WAT. Navajajo ljudi lepo počasi.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

SLO_Matej ::

Microsoft s to posodobitvijo cilja predvsem na podjetja z nelegalno programsko opremo. Zato verjetno tud pustijo možnost odstranitve, da ne bodo preveč domačih uporabnikov zafrknili.

Izi ::

OMG, jaz pa nimam na voljo te pomembne "posodobitve" :'(
Sem že prenesel vse današnje popravke.

jest10 ::

IztokBitenc je izjavil:

Živ!
Doma imam 3 mašine. Na dve sem namestil Win-7 z MSDN-AA licenco. Mašina, ki je bila nameščena zadnja, mi že nekaj dni jamra, da win-7 niso legalni. :'( Tude "restore from ghost image" ni pomagal.

Hvala za tole novičko!

LP, Iztok

Ena koda velja le za en sistem. Za drugi sistem fehtaj administratorja za novo kodo

Kforge ::

in kdaj pride ta update do nas,ker jas ga še nisem zasledil?

Jst ::

Jaz imam nameščene vse popravke, ampak če bi vedel, tega iz principa ne bi naložil. Pa čeprav imam org w7 ultimate. Ker je bila tako lepa škatla... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SanaN ::

Jaz imam pa en mal drugačen problem...update imam avtomatski, torej bi po vsej logiki morala že imeti tole posodobitev. Listane je nimam, pa vendar mi windows na veliko teži z genuine windowsi, kar na enkrat niso več aktivirani, niti jih z ničemer ne morem aktivirat. Počasi mi je zmanjkalo idej, kako naj spet windowse aktiviram in se znebim genuine teženja. Ima kdo kakšen navet?

Sana

r0ker ::

vpiši genuine key

GupeM ::

Jaz imam podoben problem kot Iztok. Imam W7 z MSDNAA licenco. Vse v redu dokler nisem formatiral sistema. Po ponovnem nalaganju, se mi sistem več ne aktivira. Kaj mi je storiti? :P

DubleG ::

Na faksu lahko dobiš še kako serijsko številko, le zaprosit moraš.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

bluefish ::

o ponovnem nalaganju, se mi sistem več ne aktivira. Kaj mi je storiti? :P
Preveri, če se sploh še lahko prijaviš v MSDNAA račun.

Khamul ::

r0ker: no tudi jaz menim, da bi moral M$ vsilit WAT in basta. če ti kaj ne paše idi na "konkurenco". you'll be back

In če me ne bo nazaj?
Pa preden bo kdo kej reku, da nism dou "citiraj"... nekako ne dela.

Pa baje je delujoč crack že izšu. Sam tega ne vem 100%, sem slišal od kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Khamul ()

mtosev ::

za kakih ~100.000 linux "imigrantov" letno pa se MS res ne bo sekiral
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SanaN ::

r0ker je izjavil:

vpiši genuine key


Kam in kako? Jaz sem bolj tiste vrste, ki razume navodila za telebane :(

Relanium ::

Boš mel najmanj problemov, če greš na znano slovensko piratsko stran, pa od tam dobiš.
Tud js mam MSDN, pa mi je 2X zagnjavil

Gavran ::

Furbo je izjavil:

Ne vem zakaj je MS vedno tako sramežljiv, naj dajo to noter, obvezna namestitev, brez možnosti odstranitve pa je. To je nekako tako, kot če bi si vgradil varna vrata, pa jih vedno puščal odprta.


Mogoče pa zato, ker imajo s tem največ težav legalni uporabniki?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Daedalus ::

Jaz bom lepo tale updejt ročno rejectal na WSUS serverju, pa bo. Nočem riskirat splošne zmede in panike (da jeznih strank na telefonu niti ne omenjam), če bi se ene par delovnih postaj (za katere so stranke pravkar zapravile nemalo EUR za win 7 upgrejd) slučajno razglasilo za nelegalne. S tem MS sam legalne uporabnike spravlja v slabo voljo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MitkoVIP ::

Hm in kdaj naj bi bil ta update na voljo? Danes sem na 3 mašinah probal in niti na eni mi ni ponudilo tega updejta.

Jst ::

Jaz sem tudi sedaj preveril in KB971033 ne vidim nikjer.

Sicer pa:

Windows Activation Technologies helps you confirm that the copy of Windows 7 that is running on your computer is genuine. Additionally, Windows Activation Technologies helps protect against the risks of counterfeit software.

http://support.microsoft.com/kb/971033

Hmmm, kako me pa ščiti pred piratskim programjem?? Ta MS je pa res hecen...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Kaj bo mogoče ta update potreben za download iz MSjeve strani? Podobno kot v času XPjev, kjer si, če nisi uporabljal IEja, moral zagnati en programčič, ki ti je izpisal neko številko, ki si jo potem vpisal, da si lahko download-al. Bo tu enako?

ps: potiho upam na nekaj podobnega, ker mi gredo uporabniki piratskega OSa e počasi na kur**.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bluefish ::

ps: potiho upam na nekaj podobnega, ker mi gredo uporabniki piratskega OSa e počasi na kur**.
Kako ti bodo šli šele potem, ko bo na forumu en kup tem z vprašanjem o zaobitvi tega ipd. :)

Bor H ::

Jst: nekateri ne vejo da imajo piratski software, nekateri se niti ne zavedajo da je treba software plačat in marsikdaj imajo kakšno "black ultra mega tweaked edition" kjer lahko včasih najdeš kakšno neumnost notr

Bistri007 ::

Novica - Microsoft je odstranil KB-971033 iz avtomatskih posodobitev:
http://lnx.web-burning.it/2010/02/27/ag...

Sem pognal svoj VM z Windows 7 in KB-971033 ni več med Windows Update. Očitno je grožnja nepopatchanih Windows, ki delajo za botnete, večja od nevšečnosti obvestila za "pirate".
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 posodobitve (IZKLOP)!

Oddelek: Pomoč in nasveti
113640 (3140) mat xxl
»

Windows 7 update

Oddelek: Operacijski sistemi
51818 (1635) klinker
»

Izboljšan sistema boja proti piratstvu Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19354895 (49214) CoolBits
»

Naslednik WGA je tu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3110348 (8336) Bistri007

Več podobnih tem