» »

Ubuntu verzije

Ubuntu verzije

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšne so izboljšave (glede strojne opreme) med posameznimi verzijami Ubuntu Linuxa. Predvsem me zanimajo novosti, ki jih je prinesel Ubuntu 9.04 glede na 8.10 (lahko pa še: 9.10 glede na 9.04).

Bi se dalo dobit kje kakšen link na temo "what's new" ali kaj podobnega? Ali pa če se kdo tako dobro spozna na Ubuntu in bi mi razložil?

zee ::

Pogooglaj: Ubuntu _izbrana_verzija Release Notes.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Robocop1 ::

To sem že prelistal, pa nisem našel tega kar sem iskal.
Imam računalnik z nameščenim Ubuntu 8.10, ki kar naprej zmrzuje (seveda če ga uporabljam, če je nedejaven pa dela ok). Zanima me kaj to povzroča.

Bi se bolj splačalo naložit 9.04 (ali morda celo 9.10)? Bi namestitev druge verzije pomagala ali je možno, da Ubuntu sploh ne podpira kakšne osnovne plošče (oz. druge strojne opreme)?

hojnikb ::

Ubuntu 9.xx ma ker velik problemov z Intel grafikuljami.Drgač pa lahko probaš tud kako drugo distribucjo.
#brezpodpisa

Robocop1 ::

Bom napisal še konfiguracijo računalnika:
AMD Sempron 2800+, ASRock K7VT4A+, ATI RadeOn 9600

8.10 verzijo sem tudi enkrat imel tudi na laptopu (Asus, Intel Core2Duo, ATI RadeOn)in je delalo ok, na desktop računalniku pa zmrzuje (skoraj brez razloga).

Se mi splača poskusit še katero drugo verzijo Ubuntu, ali bi bilo boljše poskusit katero drugo distribucijo Linuxa (Debian, Fedora...)?

zee ::

9.10 je odlicen. Na 9.04 so pa bili res problemi z Intelovimi graficnimi karticami.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pesimist ::

9.10 je totalna polomija kaj se PPPOE tice. Sploh ne razumem kak so lahko to zajebali in se do danes ne odpravli. Drugace pa je najhitrejsa xbuntu izdaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot - resen problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101284 (1066) Robocop1
»

Izšel Ubuntu 9.10 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
35729609 (20311) Gandalfar
»

Ubuntu - ne dela audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
8810 (719) sibirski
»

Ubuntu 9.10 ta Petek (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685203 (4078) bluefish
»

Ubuntu Karmic Alpha 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
528510 (6074) poweroff

Več podobnih tem