» »

Yamaha 8824 & WIN 2000

Yamaha 8824 & WIN 2000

Lucio ::

Imam sledeči problem:
Imam CD RW Yamaha 8x 8x 24x ter software Win on CD 3.7 PE.
Problem pa se pojavi ko poskušam pognat Win on CD v Win 2000. Ta se namreč obesi. Dioda od diska ostane prižgana in miškin kazalec kaše busy.
Kolegu pa deluje pravilno, meni v Win98SE tudi dela, problem je le v Win2000.

Aja pa še moja konfiguracija:
Duron600@1G + ABIT KT7 Raid
128 MB Rama
IBM DTLA 18GB ATA66 (vem da ni 100, ma sem ga imel že prej)
CD-ROM Creative 36X
CD-RW Yamaha 8x8x24x

Vsak cd je na svojem kablu (ata66), disk pa na ata100. Namreč če sem dal katerega od CD-ROMov na ata100, mi je program Win on CD (tudi v Win98SE) vrgel BLUE SCREEN s sporočilom, da je nekaj narobe s SCSI (tako se namreč ATA100 prikaže v device managerju). Isto sporočilo mi je pokazal tudi Easy CD Creator 4.0 - kateri mimogrede nima podpore za Win200 ter moj CD-RW.

Poskusil sem dati tudi disk na ATA66 ter ATA100 izključil, pa ni nobene spremembe. Kolegu ta program deluje na Win 2000 brezhibno.

Prosim za pomoč, če je kdo že imel dotični problem.

Matty ::

Hmmm... meni se verzija WinOnCD 3.7 v Win2k sploh ni hotela instalirat (pa sem kar pognal tisto instalirano v WinMe - mam dva sistema), pa dela no problem. Verzija 3.8 dela v Win2k tudi popolnoma brez problemov (in hkrati instalira)...

Kje bi lahko bil tvoj problem? Mozno je, da je kaj narobe v driverjih CD-r za Win2k. Glede na tvojo konfiguracijo pa je v skrajnem primeru mozen kaksen konflikt med posameznimi komponentami in Win2k... (mogoce ima kaj Duron vmes, samo ne verjamem).

Malo pobrskaj po netu, in poskusi dobiti najnovejse driverje za tvoj CD-r (seveda morajo obvezno biti za Win2k)

OrlyTM ::

Tole je en novejši driver za tvojo Yamaho s CeQuadratove strani

probej in če dela, častiš pivo :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Lucio ::

Hvala za predloge,

Tazadnje driverje sem že imel instalirane, pa zedeva še vedno ne deluje.

Mati: kje si dobu Ver 3.8 (mogoče na netu). Če je tako, bi te prosil če mi pošlješ link:D.

Pa še enkrat hvala za pozornost.

Matty ::

Torej... ne morem ti dat natancnega linka... sm pa najdu WinOnCD 3.8 na enem nemskem boardu...



http://pub19.ezboard.com/fcosmosystems1... :D

Preglej poste in verjetno bos nasel kaksne linke za download... Ne vem pa ali SE delajo...



Je pa to ISO verzija, downloada je mal vec kot 70Mb aja... pa ta program je izsel samo za nemsko govorno podrocje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi s peko CD-jev....

Oddelek: Pomoč in nasveti
7891 (766) bodom
»

PlextorWriter 12/10/32 SCSI ali 24/10/40 IDE ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
391288 (932) AngelOfDeath
»

Teac RW 24x

Oddelek: Pomoč in nasveti
171375 (1071) Dirkac
»

Kateri program za peko?

Oddelek: Programska oprema
222061 (998) Kriko
»

XP - kako onesposobiti program za peko cd-jev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211440 (1213) JLP

Več podobnih tem