» »

Windows 7 - problema

Windows 7 - problema

gejzo ::

Do sedaj sem bil zadovoljen uporabnik operacijskega sitema Windows XP. Pred parimi dnevi sem namestil Windows 7 Ultimate (32 bit). Težave so se začele že prvi dan: Spletne strani v Mozilla Firefox 3.6 so videti majhne, ne zavzamejo celo okno, tako kot sem bil vajen v XP. Edina rešitev je edino ročno povečanje strani (Ctrl+), samo to nima smisla vsakič delati. najbolj zanimivo pa je, da se spletne strani pravilno prikazujejo v Internet Explorerju. Tu sta prikazana oba primera:

Firefox:


Internet Explorer:


Druga težava: Operacijski sistem ne dovoli(ne podpira ?) premikanja map ali datotek. Ko hočem naprimer v neki mapi, kjer imam nekaj filmov, enega izmed filmov premakniti na drugo mesto v tej mapi, ga enostavno ne morem. Kot da sistem sploh ne omogoča tega, ali pa je zgolj napaka programerjev ? Če te težave ne rešim kmalu, grem takoj nazaj na XP.
  • zavaroval slike: bluefish ()

darkolord ::

Ko hočem naprimer v neki mapi, kjer imam nekaj filmov, enega izmed filmov premakniti na drugo mesto v tej mapi, ga enostavno ne morem.
Kaj to pomeni "ne moreš"? Se ti miška prilepi na mizo in je ne moreš premaknit, dobiš kakšno napako, ... ?

IvoJan ::

mozno da ne mores filma premaknit ker je se zmeraj v uporabi v kaksnem torrent clientu... mogoce seeda ali pa se kej preverja.. zapri te svoje komunisticne programe pa probaj se 1x.

aja hoces premikat vi isti mapi :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Icematxyz ::

Ali pa bi ostal na XP. In ne bi imel teh težav. :)

komunisticne programe


Pa še to ja.

Uporabljaj le kapitalističen programe. Pa bo. Kaj že pač to pomeni. V prvem primeru zgleda kot da si Firefox "ne zapomni" tvoje nastavitve. Glede premikanja datotek. Pa ima z vsem skupaj kaj UAC?

Zgodovina sprememb…

gejzo ::

Ne, nimam odprtega nobenega programa, ki bi uporabljal to mapo ali datoteko. Enostavno ne da se jih "prekladati". Kvečjemu jih lahko daš v kako drugo mapo, da pa bi ročno urejal vrstni red, pa se sploh ne da. Enostavno kot da so zbrisali to funkcijo pri microsoftu.

darkolord ::

Kako to misliš ročno urejal vrstni red?

gorenjc ::

Ko hočem naprimer v neki mapi, kjer imam nekaj filmov, enega izmed filmov premakniti na drugo mesto v tej mapi, ga enostavno ne morem.

Na katero mesto v tej mapi pa?!
Od kdaj je pa možno premikati datoteke znotraj mape?:(Datoteke je možno vendar premikati samo med mapami( funkcija povleci spusti).

gejzo ::

Ja zgleda da vi gospodje že precej dooolgo časa niste uporabljali XP-jev. Tukaj vam prilepljam sliko, da vidite, kaj sem mislil:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gorenjc ::

Uporabljam XP že kar dolgo časa, vendar pa spreminjanja vrstnega reda ( bolje rečeno pozicij) na ta način nikoli nisem uporabljal. Tudi ni bilo potrebe po tem.ALi so datoteke sortirane po velikosti, datumu, imenu..
Zakaj to ne dela WIN7, je pa drug problem. Bi bilo potrebno malo pobrskat po google-u.

gorenjc ::

Glede nato, kar piše na tem forumu, pod windows 7 razvrščanje datotek na ta način ni več možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

xCore ::

hvala bogu
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

gejzo ::

Očitno so teli pri Microsoftu dobesedno prizadeti, ker grejo odstranjevat eno funkcijo, ki ne škodi nikomur, namesto da bi raje poštimali druge stvari, ki bi bile bolj nujne.

Wox ::

Napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

buhti69 ::

Si bom kar to temo sposodil da nebom nove udpiral in sicer pri win 7 in visti imam enako težavo... da se mi uporabniška imena in gesla nočjo shranjevati, sploh mi nč neponudi možnosti '' ali si hočeš zapominiti geslo''
Pod nastavitvami imam obklukano možnost shrani geslo!

BI mi lahko kdo pomagal s to težavo, ker me zelo moti to!?

lp, Boštjan
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

gorenjc ::

Kje je problem pri shranjevanju gesel? Morda v Internet explorer-ju?

Icematxyz ::

gorenjc je izjavil:

Glede nato, kar piše na tem forumu, pod windows 7 razvrščanje datotek na ta način ni več možno.


Dobro je eden napisal v komentar.

is this some sort of joke?


Dobra šala res. 1:0 za Microsoft vs User.

Zgodovina sprememb…

buhti69 ::

gorenjc je izjavil:

Kje je problem pri shranjevanju gesel? Morda v Internet explorer-ju?

O pa sem res pozabil napisati ja. Gre se pa za mozilla brskalnik... Sedaj sem prešaltal kar na IE, kjer se mi saj shranjujejo, čeprou nism pristaš IE.

Če bi mi kdo znal povedati, bi lepo prosil!

lp, Boštjan
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

gejzo ::

Tudi jaz imam podobno težavo kot buhti69. Mozilla Firefox mi pri nekaterih straneh noče zapomniti uporabniških imen in gesel. Tale Windows 7 ima očitno kar nekaj problemov z nekaterimi ne-microsoftovskimi programi.

darkolord ::

Pri tem, da si Firefox ne zna tvojega gesla zapomniti, pa Windows res nima popolnoma nič zraven.

Wox ::

gejzo je izjavil:

Tudi jaz imam podobno težavo kot buhti69. Mozilla Firefox mi pri nekaterih straneh noče zapomniti uporabniških imen in gesel. Tale Windows 7 ima očitno kar nekaj problemov z nekaterimi ne-microsoftovskimi programi.

Nekaj o tem si lahko prebereš TUKAJ.

buhti69 ::

darkolord je izjavil:

Pri tem, da si Firefox ne zna tvojega gesla zapomniti, pa Windows res nima popolnoma nič zraven.

ja nevem no, na xpjih mi je vedno lepo delalo

tudi recimo od kar imam win7 mi uriginal driverjov sploh noče zaznati iz cdja... tudi če jih dam dol iz interneta jih noče naložiti.. tko da tudi nemorm meti 5.1 sistem.. ampak dela samo 2.1 sistem..
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

IvoJan ::

a si zloudu driverje za win7??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

buhti69 ::

Ja use sm zlovdu za win7 in NIČ nedela.. nubenih driverjom mi noče sprejet, razn grafične kartice!
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

darkolord ::

Kaj pa pravi?

buhti69 ::

ja iz cdja mi sploh noče nč. Neki zavrti cd ampak pol pa nč več naprej. Iz interneta pa isto, kliknm na ikono se udpre nalagalni program in samo zapre. Sem za foro nazaj na xp šel in dela tam lepo!

Ampak sem sedaj spet na win7.

EDIT:
eto iz uradne asus strani sem dol potegnu driverje za mojo plato in mi jih je uspešno naložilo, ampak programa pa nič nezazna. Nikjer pod nastavitvami ni nubene ikonce! :S
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

nuuush ::

Jaz imam pa problem z WMP-jem. Vajena sem bila, da so vse moje pesmi v knjižnici, a tu jih ni in jih nikakor ne morem spraviti noter. Ves čas mi kaže tiste tri sample music, a se tudi teh ne da odstraniti - ko jih hočem predvajati pa piše da jih ne najde. Takole zgleda vsakič, ko ga zaženem:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Imaš glasbene datoteke vključene v Libraries?

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

nuuush ::

Ja imam. Zdaj me pa bega še to, da je polovica komadov avtomatsko šlo v mape glede na izvajalca in album polovica pa ne. 8-O (Tage imam urejene na vseh)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nuuush ()

nuuush ::


^^Zakaj mi map ni ustvaril še za druge komade?:8)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Firefox 57.0 in Sigenca

Oddelek: Programska oprema
111698 (1340) solatko
»

Izgubljen profil - Firefox

Oddelek: Programska oprema
273961 (3291) BorutK-73
»

Firefox in uporabniško ime

Oddelek: Pomoč in nasveti
131880 (1670) SLO_Matej
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220711 (17402) Jst
»

Geslo za dostop do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
122006 (1807) CaqKa

Več podobnih tem