» »

EduRoam na Visti

EduRoam na Visti

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Poskušam namestiti omenjeni internet, pa sem naletel na težave.
V lastnostih za "povezava lokalnega omrežja" mi manjka zavihek "Preverjanje prisotnosti" (moral bi biti poleg zavihka "omrežje").
Windowse pa sem včeraj namestil, zato je čisto možno, da kateri program preprečuje to možnost. Računalnik na katerem sem, je pa Asus. A morda kdo ve, kako to popravim (se pravi dodam zavihek "preverjanje prisotnosti")?

sajko ::

Robocop1 ::

To mi nič ne pomaga. Vseeno rabim zavihek "preverjanje pristnosti.
Če kdo zna, kako se vklopi, naj napiše, sicer mi preostane le še ponovna namestitev winsa.

Robocop1 ::

Sem zadevo že usposobil. Postopek je pa takšen:
CMD: Vpis "services.msc" kjer je potrebno zagnati storitev "Samodejna konfiguracija ožičenega omrežja" (Wired Auto-Config).

Če bom pa še rabu pomoč, se slišimo :)

sajko ::

Si povezan preko kabla ali brezžično? Nekako se mi zdi da si povezan preko kabla, ker nimaš teh nastavitev (+ da ti kaze "povezava lokalnega omrežja").

Preklopi na wireless pa bi moral dobiti možnost te nastavitve.

sajko ::

Robocop1 je izjavil:

Sem zadevo že usposobil. Postopek je pa takšen:
CMD: Vpis "services.msc" kjer je potrebno zagnati storitev "Samodejna konfiguracija ožičenega omrežja" (Wired Auto-Config).

Če bom pa še rabu pomoč, se slišimo :)


Drugače ima to bore malo veze z Eduroamom, kot se glasi naslov. Tam se uporablja wireless.

Eduroam (education roaming) je mednarodna federacija brezžičnih omrežij za uporabnike iz izobraževalne in raziskovalne sfere. Študenti, učenci, pedagogi, raziskovalci in drugi lahko uporabljajo vsako brezžično omrežje Eduroam, v Sloveniji ali tujini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problem win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131459 (1298) xine
»

Težave s switchem! nujno

Oddelek: Omrežja in internet
171371 (984) Gapi
»

Povezava z internetom v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
161419 (1238) svetetko
»

Vista - "Local only" mrežna povezava?

Oddelek: Operacijski sistemi
352303 (1656) r0Kk
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243178 (2600) Pyr0Beast

Več podobnih tem