» »

Problem z RAMI

Problem z RAMI

DeeCoy ::

Spet jaz..

No, imam resen problem z rami. Imam matično ploščo ASUS A8NE-FM. Ko vanjo vstavim 2x 1GB rama, mi izpiše: Memory information: DDR 400 Dual Channel, 128-bit
Računalnik pri tem laufa normalno.

Ko pa dam notri še 2x 512 mb, se pravi da imam polne vse štiri reže, izpiše:
Memory information: DDR 333 Dual Channel, 128-bit

V TEM PRIMERU RAČUNALNIK PO NEKAJ TRENITKIH ZAMRZNE.. oz zamrzne po nekaj časa delovanja.

Še tretja možnost je, da dam notri 2x 1GB in 1x 512 MB rama. Takrat izpiše:

Memory information: DDR 333 Single Channel, 64-bit

Tudi v tem primeru računalnik ZAMRZNE.

Na temo zamrznjenja sem že dal Temo na slo techu : Težave z računalnikom

nevem kaj naj naredim, saj nujno potrebujem vsaj 3GB rama..

Hvala za odgovore

DeeCoy ::

no, sedaj imam notri 2x 1GB in 1x 512 in zaenkrat še dela.. Jutri sporočim, če še vedno ni zamrznil

DeeCoy ::

no, sedaj je laufal celo noč, se pravi, da je problem samo z drugim primerom. prosim za pomoč

nejko8 ::

Znano je, da so athloni 64 na S939 podnožju imeli probleme, ko so bili vsi 4 sloti za ram v uporabi. Takrat se je frekvenca avtomatično spustila iz 400mhz na 333mhz saj je bil memory kontroler zaradi vseh 4 slotov preobremenjen. Torej probaj zapolniti vse 4 slote, command rate prestavi na 2T ter po potrebi povišaj napetost rama in NB-ja. seveda pa je možno da je kaka ram palčka fuč.

MIHAc27 ::

JA..jaz ti svetujem da tiste dve 512 palčke preveriš..(daš najprej samo 1 not, nato drugo) Obstaja tudi program memtest ki preveri če je ram ok.

DeeCoy ::

obe ram palčki delata brez problemov, sta bili pred 2 dnevoma še v drugem računalniku ki je laufal brez težav..
@nejko8 no, jaz imam ravno Atholon(tm) 64... kako komand rate prestaviti??? sem še bolj začetnik, star 14 let, zato imam bolj malo izkušenj z BIOSI in podobno.. povišanje napetosti.. wth.. prosim te za malo vodičev in pomoči..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102273 (1928) Blinder
»

Računalnik noče delovati z novimi rami

Oddelek: Pomoč in nasveti
241272 (1001) ab1tone
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201958 (1680) strumf666
»

(ne)navijanje RAM-a PC3200

Oddelek: Strojna oprema
81184 (1124) Pyr0Beast
»

2x 1GB ram? Ja ali nikakor?

Oddelek: Kaj kupiti
111468 (1171) Hux

Več podobnih tem