» »

2x 1GB ram? Ja ali nikakor?

2x 1GB ram? Ja ali nikakor?

Hux ::

Mene zanima ce se splaca kupit 2x 1GB Kingston rama kateri ma cl 3.

Trenutno mam 2x 512MB Kingstona Hyperx cl 2.
Kupujem pa namrec zato ker mam Winchester core procesor kateri ma neke probleme ce 4 module vstavis in se skupna hitrost zmanjsa z 400Mhz na 333Mhz.
Ta dva hyperxa bi pa prodal sej se mata oba 9 letno garancijo pri Bigbangu.

Zaj me pa zanima kaksna je razlika medtem cl2 in cl3 v praksi. Ce je omembe vredno?
  • spremenilo: Hux ()

itak37 ::

Preveri ta ram pri Funtech-u

Ram DDR TeamGroup 2GB (2*1GB) PC3200 DDR ram Dual Channel KIT, PC3200, 400MHz, s hladilnikom cas2.5 448
44.000


Razlika performansa pri latencah je pri AMD-jih okrog 1% do 3% v aplikacijah, v sinteticnih testih je seveda vecja. klik
Pri Intelih je ta razlika vecja.

IMO se denar za navijalske rame lahko tudi bolj ucinkovito porabi...

Hux ::

Hm zanimivo. Kaj samo ce mas 1x 2GB not nedeluje v dualchannelu ali?

Povrhu tega sploh nevem ce lahko instertam to v mamaplato. Pise nemrec da lahko instaliram 256,512 in 1GB unbuffered ECC ali ne ECC ram.
Zaradi CPU limitacij, Dimm moduli z 128Mb chipi ali obojestranskimi x16 spominskimi chipi niso podprti na maticni plosci.

Plosca je pa ASUS A8N-SLI z AMD3500+ winchester procesorjem. Tak da to nebi reskiro 44k da potem bek vrzem.

Fizikalko ::

Seveda dela v Dual channel. Jaz mam 2*1GB in mi za mojo vrsto dela (programiranje v zahtevnem okolju oz. orodju, baza DB2, aplikacijski server) zelo pomaga količina rama. Tudi za igre je po moje pametneje imeti 2GB povprečnega rama kot pa 1GB hitrejšega. Govorim za AMD, seveda, kjer se razlika v latencah skoraj ne pozna.

Hux ::

No sej vredi cena in to samo sevedno je problem ker nevem ali bo delalo na tej plati ali ne :O

kixs ::

Hux

Kaj kompliciras... seveda ti bo delovalo!? Ce na ne DDR400, pa na DDR333. >:D

LP

Hux ::

Ja sej point tega topica je ravno da se izognem 333Mhz ker te bi lahko se enostavno 2x512 kupo pa fertik.

kixs ::

Glede na manual od mamaplate ne bi smel imet nobenih tezav na DDR400 tudi z 2x1GB moduli.

Je pa res, da je veliko odvisno od tvojega modela plate in ramov. Vcasih na eni delujejo bp, na drugi pa ne.

Sam ze imam tak problem, da mi na DDR400 memtest javi napake, ampak hvala bogu v Winsih in spilih dela bp tudi na DDR433.

Ce testiram po en modul, pa javi napako samo v enem slotu. Vendar za dual channel potrebujem prav ta slot. :(

lp

Hux ::

Jah samo jaz govorim predvsem o napaki katero ma procesor AMD64 na Winchester jedru.
Namrec tam so neke napake da nemoras met ramov pri 400Mhz ce mas 4 module. Oz nekaj takega. Sem ze vprasal na slotechu vceraj glede tega pa doben odgovoril. Vem da sem bral da so bli neki problemi na tem jedru z rami zato sem bil tudi jezni takrat ko sem ga kupo ker je par tednov kasneje venice izsel.
Ok sem se pac zajebo samo zaj nevem tocno kaki problem je. Nevem al se gre ko prekoracis 2Gb ali ko zapolnis 4 slote in sevedno iscem opis tega problema pa zaenrkat se nisem najso.

Jaz sicer nebi sel vec preko 2Gb rama tak da v koncni fazi je dovol verjetno ce dokupim 1Gb kingstona bi morda celo deloval z tema 2x 512Mb vredu ampak predno kajkoli kupim moram tocno najti spet opis thega whincester core problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Person ::

Recimo, če imaš nForce 4 matično pa nimaš izvedbe Ultra, potem dela z nižjo frekvenco, če imaš 4 module ... enemu pa nForce 2 dela s 4 moduli čist normalno ... tk da je to čist odvisno od matične.
Let's make something useful!

Zheegec ::

To je problem memory kontrolerja v K8 jedru, problem se naj bi vlekel že čisto od prvih jeder, pa še vedno obstaja.

S 4 moduli ti deluje RAM na 333MHz 2T command rate, pa vseeno katera plata je. Nforce2 je pa itaq za K7.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hux ::

No sej jaz nebi sel preko 2Gb tak da teoreticno ce obdrzim trenutne 2x 512Mb Kingstone,
dokupim 1Gb Kingston modul in vse skup na cl3 oz kak pac ma ta 1Gb kingston bi moglo vseeno delat vse na 400Mhu z 3 moduli right?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261601 (1323) Tilen
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201950 (1672) strumf666
»

(ne)navijanje RAM-a PC3200

Oddelek: Strojna oprema
81182 (1122) Pyr0Beast
»

Kateri rami za Abit NF7-s v2.0?

Oddelek: Kaj kupiti
81547 (1248) EvilDare
»

AMD64 Winchester core, 333Mhz memory problem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8882 (807) gfighter

Več podobnih tem