» »

Računalnik noče delovati z novimi rami

Računalnik noče delovati z novimi rami

ab1tone ::

Torej situacija kjer vse deluje kot je treba:
2x512MB Corsair
dela pod dual channel, spominsko vodilo 200MHz (ddr400), fsb 400mhz

Torej situacija kjer ne deluje vse kot je treba:
2x512MB Corsair
2x256MB Corsair
dela pod dual channel, spominsko vodilo 166MHz (ddr333), fsb 400mhz
Če prestavim spominsko vodilo na 200MHZ oz DDR400, mi vrže mnogo napak(nekaj 1000) v memtestu
Probal sm tudi že z kombinacijo drugih ramov, namesto 2x256MB Corsair,sm dal 2x512MB SuperTalent, isti problem
Latence pri teh corsairih so iste,edino čipi verjetno niso kolikor sm pregledal. Zanima me zaka vrže na 166Mhz tto vodilo, a je treba ono razmerje kej spreminjat DRAM:FSB.

Ostali podatki pa so
Matična: DFI Lanparty UT NF4 ultra-d
Procesor AMD64 3200 venice
ab1tone

>>><<< ::

4 palčke rama ni glih dobro imeti, ker se ne navije nikamor in memory controller v procesorju ne zmore tega dela.
Probaj narediti to:
V BIOSu daj CPC na disable in probaj potem nastaviti 200 MHz.

Imaš vse palčke rama iste hitrosti? Ker potem ni čudno, da ti dela na 166 MHz...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ab1tone ::

Misliš latence če mam isto? Ja po defaultu majo iste latence kot starejši rami.Tk da so fiksno nastavljeni na plati
ab1tone

>>><<< ::

Ne, mislil sem, če so po MHz enaki.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ab1tone ::

ja oboji majo iste frekvence oz hitrosti, oboji ddr400
ab1tone

ab1tone ::

Sem naredil tak kot si reku, sicer deluje, a na testih dobim velik slabše rezultate. Kaj sm zdej sploh naredu s tem ko sm dal cpc na disable? Je še kakšna druga možnost rešitve? Ali morajo vsi 4 rami bit res čist identični???
ab1tone

jan01 ::

Probaj latence zvišat in malo(!) povišat napetost pri ramih.

ab1tone ::

dvignu sm latence in napetost za 0,1V, delal je neki časa vredu, pol sm pa po 2 urah ugasnu komp, da bi ga pospravu nazaj na svoje mesto, pržgem in se stvar se ni več zbudila, tk da sm mogu baterijo vn vzet itd...
u glavnem zdej bom probu cpc met disablan, in preverit če bo kej nenavadnega se dogajal...
če ma še kdo kakšno idejo kk se da zrihtat naj pove
ab1tone

>>><<< ::

Probaj nastavit na cpc enabled in 166 Mhz ter testiraj, potem pa še nastavi na cpc disabled in 200 MHz in testiraj. Glede na rezultate se potem odloči kakšno frekvenco se ti splača imeti.
Najboljše bi bilo, če bi lahko te štiri palčke rama prodal in nabavil 2*1 gb.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ab1tone ::

vredi, sporočim kako bo
ab1tone

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ab1tone ()

ab1tone ::

Probaj nastavit na cpc enabled in 166 Mhz ter testiraj

Sm sprobal, sploh se noče pržgat pod takimi nastavitvami. Edina možnost je 200MHz pa CPC Disable.
Medtem ko bom ju3 na faksu bo memtest laufu :\
Še zmeraj so dobrodošli nasveti, kr glede na to da plata ni slaba ne vem zaka zajebava to. Pa v bistvu ni nič navito, to je najbl čudno, če bi bli kej naviti rami, ok zastopim, tk pa...
ab1tone

>>><<< ::

Memory controller v procu ne zmore dela s štirimi palčkami in to ni odvisno od plate. Lahko imaš najboljšo plato, kar jih je za to podnožje pa z štirimi palčkami na 200 MHz ne bo delalo...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Klemzz ::

kako ne more delat s štirimi palčkami...jst imam 4*512MB pa delajo ddr400 :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

speedfight ::

Tudi jaz sem pred kratkim dokupil 1x 512 rama DDR400, isti kot je bil tudi že v plošči.
Zdaj se mi je že večkrat zgodilo, da se mi je med delom v programu - bilo katerem, brez razloga resetiral, še ne do konca windowse naložil, spet resetiral - tudi 4-5 krat zaporedoma, potem pa spet normalno delal, sem preveril viruse, jih ni, pojma nimam kaj ga muči.;(
Pa ko sem ga hotel izklopit, kliknem "Izklopi" in se je resetiral.:(
Je vzrok lahko ram ?

ab1tone ::

zaka sploh dajo pol 4 slote oz podporo 2xdual channel, če pa ne more delat, to mi res ni jasno, naj bedna...
ab1tone

Klemzz ::

@ab1tone men deluje brez problema 2×DC mode...proglej če si res dau 2×512 in 2×256 v DC skupaj :\ kaj pa posodobitev bios-a?

Pesimist ::

Si ziher da je tvoj procesor z Venice jedrom? Kolko mi je znano tisto jedro pred venice, Winchester al kaj je ni podpiraro 4 ramov na 200Mhz in je isto padlo kot tvoje dol. Samo Venice bi moglo met to popravleno pol. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

>>><<< ::

Klemzz imaš AMD-jev procesor? Daj poglej v CPU-Z kaj ti piše pod revision, enako lahko stori tudi avtor teme...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ab1tone ::

ma venice jedro, morm pogledat za biose, nazadnje sm jih posodobil nekje decembra
ab1tone

>>><<< ::

Downloadaj tole in napiši sem, kaj ti piše pod revision.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Klemzz ::

ewo tukile mate sliko...




ČE NE DELA KLIK!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

>>><<< ::

Slika ne dela.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

dzinks63 ::

:)) A res noben ne čita forumov preden se odloči za kak nakup. Pol so pa problemi. Že nevekolikokrat je bilo rečeno , da je boljše met 2x1 palčko rama, kot pa 4x1. Saj včasih celo to dela, samo velikokrat so pa težave. Zatorej najbolj enostaven način ti je , da vse te rame prodaš, pa kupiš druge 2x1Gb.

>>><<< ::

Klemzz saj njemu na 2T tudi dela na 200 MHz. Pa ti imaš novejšo revizijo procesorja, z boljšim memory controllerjem.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ab1tone ::

Klemzz saj njemu na 2T tudi dela na 200 MHz.


Ja,točno tk, danes zjutraj sm dal celoten test, 7krat je šlo čez,dela bp, če pa dam cpc enable pa uno dram frekvenco na auto, mi pa nastavi plata na 100MHz vodilo ramov (namesto željenih 200). U glavnem, mislim da bom zdej obdržal na takih nastavitvah vse skupi, ne da se mi prodajat ramov, k itak so cene take da jih lahko na pol zastonj dam, kar mi pa ni

V glavnem, hvala vsem skupi za odgovore.
ab1tone


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek Online (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
566009 (3781) Pesimist
»

Digitalni fotoaparat - subjekti v gibanju

Oddelek: Kaj kupiti
393393 (2863) kara
»

1. dan odprte kode

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
334354 (2904) CaqKa
»

Legenda se vrača - Razer Boomslang Collector's Edition 2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
506394 (6391) Macketina
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352696 (1819) Jaffa

Več podobnih tem