» »

Najbolj učinkovito jutranje bujenje!

Najbolj učinkovito jutranje bujenje!

«
1
2 3

adolin2 ::

Živjo,
že nekaj časa probavam različne načine bujenja. Ustati moram ob 6ih, budilko pa spreminjam na vse možne načine.

Npr: Ob 5:45 se mi prižge radio, da me malo zbudi, ob 5:55 pa budilka, da sem sploh lahko ob 6ih pokonc :)

Drugi primer: Radio ob 5:35, prva budilka ob 5:45 in druga budilka ob 5:55

Tretji primer: samo budilka ob 5:55 in to je to (najbolj krut način)



Kakšne načine in navade imate vi in kateri vam najbolj ugaja. Vsake ideje ali predloga bom vesel :)

blackbfm ::

Več kot maš budilk težje ustaneš..ker jih začneš podzavestno kenslat sčasoma. Vedno se zanašaš potem na tisto zadnjo, katera je pa mogoče že odzvonila:)

particle ::

1 uro prej budilka, potem pa snooze po 15min do 6h xD

adolin2 ::

Hehe...Peshkeer :) tukaj se pa kar bolj strinjam z blackclw. Fajn je če ti malo prej začne igrati radio, potem pa čez 10 min še zadnja budilka. Več jih je slabše je....preverjeno :)

teoo ::

ena ura pritiskanja na snooze je tudi pri meni stalna praksa :D

damn.. kje so študentski časi, ko se mi je zdel kriminal, če sem moral vstati pred deveto
defying gravity

Baltazar-x ::

Dovolj spanca, in 2x alarm, med prvo in drugo budilko je "poslastica" brez da se zaspi (loading).

Blinder ::

Snooze, ko drugič zvoni je čas za ustat. Za varnost pa mal pozneje kliče še druga ura, če bi nehote ugasnil bujenje na prvi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

steev ::

Dremež je naš prijatelj :D
:|

bluefish ::

Nastavljeno na mobilniku, po zvonenju Dremež in nato poskus vstajanja.

;-) ::

Nič dremeža kr na noge pa je najboljše.

adolin2 ::

Kolkr vidim do zdajle je najbolj v praksi en Dremež pol pa akcija...tud jest sem že to probaval...sam sm kr hitro prešel na 3...4...
Se bom mogu kr tega nazaj privadit...še najboljša ideja do sedaj

zee ::

Dve budilki v razmaku 5 minut, obe nedosegljivo daleč tako, da je treba vstati, če jih hočem ugasnit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Keyser Soze ::

OM, F, G!

Fave ::

Keyser Soze je izjavil:

aXbo?


A je tole že kdo sprobal?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Steinkauz ::

Dremež zelo hitro prtisneš cancel na mobitelu, al pa daš tolkrat dremež, da ti skensla avtomatično.
In potem se zbudiš ob 10ih :P

bluefish ::

Dremež zelo hitro prtisneš cancel na mobitelu, al pa daš tolkrat dremež, da ti skensla avtomatično.
Po eni strani je ravno zato dober, ker moraš biti pozoren, da pritisneš pravo tipko :) .

gzibret ::

He he. Vidim, da nimam edini teh problemov :D

Vstanem se najkasneje do 7:30. Procedura gre takole:

1. budilka - 7:00
2. budilka - 7:10, nakar 2-5x snooze (na 3 min)
3. budilka - 7:30; ta budilka je ona grozna, tik-tak varianta, na zvonce, in dovolj odmaknjena od postelje, da je ne morem dosečt, brez, da bi ustal

V praksi pa zgleda tako, da 1. bujenje podzavestno izklopim, brez, da bi se sploh zbudil. Podobna zgodba je z 2. bujenjem. Zbudim se ponavadi 30 sekund sam od sebe, tik, predno začne zvonit 3. bujenje. Da preprečim šok.
Vse je za neki dobr!

destiny ::

Haha, vidim da smo na tem forumu sami snoozači :D .. Me pa zanima kako se obnese tista Philipsova svetlobna budilka: klik!

zavajon ::

teoo je izjavil:

ena ura pritiskanja na snooze je tudi pri meni stalna praksa :D

damn.. kje so študentski časi, ko se mi je zdel kriminal, če sem moral vstati pred deveto

Meni se to še vedno zdi kriminal, pa sem skoraj bližje penziji kot študentskim časom :D

IvoJan ::

eno komad mocno budilko v sosednji sobi oz kuhinji da se mors mal sprehodt in se medtem se mal zbudis zravn :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

black ice ::

Malce rekreacije in >6 ur spanja pa ni vraga, da se ne bi v prvo zbudil.

Pyr0Beast ::

Eeee. Jaz pa zjutraj čakam, da se kdo zbudi. Pač ob 8h spat pa 15 do 4h zjutraj vstat. Pa narediš do 6/7 ure zjutraj vse za tisti dan praktično. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Relanium ::

Gasilsko sireno, pa nedosegljivo iz postelje :))

No drgač pr men se najbolj obnese budilka postavljena tak, da je nemorem dosečt iz postle. Zarad tega da nebi cele bajte zbudil moram hitro skočit iz postle pa ugasnit, pa je stvar rešena.
Skalibriral pa sem čas bujenja, da se ja zbudim zadnjih 5 minut. Sem pa že znan po tem da zamujam po 2-3 minute ampak nikol po več :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Steinkauz ::

Aja drugače mam pa tko jst zadnje cajte:

Mobitel dam na mizo stran od pojstle.
Zvoni, vstanem, dam na snooze, vžgem luč, grem nazaj v pojstlo. Tko ležim par minut z odprtimi očmi. Potem se dam v polsedeči položaj. Sm še tko ene 2 minuti, potem pa končno vstanem.

IvoJan ::

pol sedis v pojstli ceu zaliman k zombie xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Relanium ::

Drugač pa pomaga met bioritem. Se mi je že dogajalo, da sm se zbujal 5 minut pred budilko :)

IvoJan ::

sej jst se tut vecinoma okol pol sedmih zbudim mal predn budilka zvoni zto k me scat prime xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Relanium ::

Natančno preračunan dnevni vnos tekočin v telo zna delovat :))

IvoJan ::

hahaha xD nasli smo resitev!! pred gres spat popij ene 5L vode pa se bos zih zbudu :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Shiine ::

6:10 bujenje, 3 x snooze po 5 minut in vstajanje ob 6:25.

Nato pa 35 minut v miru doma (kava), da se skupaj sestavim. Pred službo še ena kava, ob 8:00 pa zalaufamo :))

šernk ::

pri meni je tako...najprej en alarm na mobitelu...10min za tem je naštiman še drugi, večinoma ustajam na drugega. mi je pa kriminal da moram ob 9ih vstat 8-)

je pa tko, da ko moram vstat recimo ob 6 ali 7. uri imam vedno še drugo budilko (5min za drugim alarmom na mobitelu), stran od postelje ki te res šokira ko zazvoni, tako da ponavadi se prisilim da jo izklopim, je pa ta način se izkazal edini za zanesljivega da ne kakšne pomembne stvari prespim.

najboljše se sicer počutim če vstanem sekundo ko prvič zazvoni, a ponavadi volja ki pravi ostani v postelji še 5min premaga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tsh2 ::

če nimam dovolj spanca rabim pol ure dremeža na vsakih 9 minut. če pa je dovolj spanca pa je dovolj le en dremež, še bolje pa je seveda da se sam od sebe zbudim (se zgodi če grem dovolj hitro spatt)

Okapi ::

Wake-up Light. 20 minut pred vstajanjem se začne postopno prižigat luč, ko je do konca prižgana, se oglasi ptičje čivkanje, na koncu pa še klasičen alarm, da se zares zbudiš.



O.

IvoJan ::

sam to te pride 130EUR za ta dnar pa raj mati podkupim da me pokonc rukne k bi se znal zgodit da bi nekega lepega soncnega(ta stvar nej bi se svetla k hudic) jutra tole lucko nabutu s kijem :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

__Devil__ ::

Zbudim se ponavadi ob 6:00, moja budilka je telefon, pa 1x snooze :P

V-i-p ::

Sami zaspanci smo tu :). Torej, tudi sam sem imel s tem velike probleme, dokler nisem našel izjemno rešitev. Program za Symbian telefone. Nekako kot program budilka, vendar z eno razliko. Nastavite alarm in greste spat. Ob šestih zjutraj se bo oglasila tečna cvileča budilka, ki pa je ne boste mogli kar tako ugasniti. Program namreč za vsak alarm generira kodo, ki jo je treba vnesti, da se sploh ugasne in da je naloga še težja, skače po ekranu kot ohranjevalnik zaslona. Prime pa nobena tipka, da bi ga ugasnil :). Bom probal najti kateri program sem to imel, pa prilepim link.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

V-i-p: to sicer dela (za WM obstaja odličen G-Alarm program, ki zna to in še marsikaj drugega (moraš računati, peljat kroglico čez labirint, itd)), ampak je zelo nasilna metoda.

Malo stopnjevano:


Zbudiš se že, ampak ne ravno čil.

KaRkY ::

Meni pa ni problem vstat če se zvečer prej da grem spat pripravim na to da bom mogo vstat. Mam pa nastavleno 1 alarm na telefonu na drugi strani sobe potem zombi do wc-ja pa en cigaret pa sn prebujen. Vstajam se ob 5 ob 6 pa grem od doma(si neupam v avto vsest prej da nisn vsaj že 1 uro budn še vedno malo zombija). Pred časom ko sem pa mel še staro uro z zvonci za navijanje pa sem jo že slišal ko je v njej naredlo klik tako da včasih sploh ni zazvonila:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

particle ::

ahahahah darkolord kera budilka xD

zjutrej 100% sesujem celo posteljo in vrzem vse skup v kontejner. :D

Keyser Soze ::

Okapi je izjavil:

Wake-up Light. 20 minut pred vstajanjem se začne postopno prižigat luč, ko je do konca prižgana, se oglasi ptičje čivkanje, na koncu pa še klasičen alarm, da se zares zbudiš.

Poleti, ko se začne daniti tam ob 5ih(?) zjutraj, in ko začenjo ptiči na polno čivkat, me prime, da bi vzel zračno in postrelil vse po vrsti.
Zaradi tega malček dvomim v tole lampico. Ker vem, da so ptički zjutraj ene obične "pederčine", ki ti ne pustijo spat.:D

Sem bil tudi sam že tik pred nakupom tele Wake up light, ampak sem na koncu, po bolj ali manj temeljito prebrskanem internetu vseeno začel razmišljat o axbotu. Bolj verjamem njihovi teoriji. Zdaj samo še čakam na kakšno ugodno ponudbo na eBayu, potem bomo pa videli kako pa kaj.

Velik plus tega axbota he tudi to, da omogoča sočasno uporabo s strani dveh uporabikov. Idealno za mene in punco, ki se mora ponavadi zbudit 45minut pred mano.
OM, F, G!

sthep ::

Ko vem, da se moram zbutiti ni skoraj nikoli problema. Imam občajno budilno na telefonu.
Ko pa mi ni nujno vstati se zbudim ne da bi vedel, da je budilka sploh zvonila.
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

c0dehunter ::

Js pa uporabljam G-Alarm. To je budilka za mobitel, ki zvoni dokler ne rešiš kakšnega preprostega računa oz vodiš miško čez labirint oz. podobne fore :) Bujenje zagotovljeno!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

M-XXXX ::

c0dehunter je izjavil:

Js pa uporabljam G-Alarm. To je budilka za mobitel, ki zvoni dokler ne rešiš kakšnega preprostega računa oz vodiš miško čez labirint oz. podobne fore :) Bujenje zagotovljeno!

Uničen telefon pa še bolj ziher :)

darkolord ::

ki zvoni dokler ne rešiš kakšnega preprostega računa
Emmmm, če se prov spomnim težavnost narašča s številom snoozov (no al pa sem sam povečal težavnost na 2 namesto 1)... Misliš da ti bo glavo razneslo, ko te sprašuje, koliko je 456/38, medtem ko tuli in se trese

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

JanK ::

V-i-p je izjavil:

Sami zaspanci smo tu :). Torej, tudi sam sem imel s tem velike probleme, dokler nisem našel izjemno rešitev. Program za Symbian telefone. Nekako kot program budilka, vendar z eno razliko. Nastavite alarm in greste spat. Ob šestih zjutraj se bo oglasila tečna cvileča budilka, ki pa je ne boste mogli kar tako ugasniti....


Oh, vzames ven baterijo, pa je mir :)

Na faksu mi je enkrat uspelo zaspati na kolokvij (fizika trdne snovi, ce se prav spomnim) tako, da sem namesto snooza izklopil budilko, potem pa sanjal, da sem vstal, pojedel zajtrk,... in se zbudil med "virtualno" voznjo z avtom...

particle ::

Ja pa filmov tud dost pogledaš :)

krneki0001 ::

Budilka pri meni je pes, ki me pride zbudit vsako jutro točno ob 5:30, da ga potem odpeljem za eno uro na sprehod (vreme ni važno).

c0dehunter ::

darkolord je izjavil:

ki zvoni dokler ne rešiš kakšnega preprostega računa
Emmmm, če se prov spomnim težavnost narašča s številom snoozov (no al pa sem sam povečal težavnost na 2 namesto 1)...


Ja, mislim da se povečuje težavnost.
Je pa res da lahko vzameš ven batrijo, namesto rešuješ račune :D Vprašanje je če se ti bo to dalo naredit n-krat in potem zjutraj čakat da se telefon pržge (sej vemo kak dolg se vžiga WM)..


krneki0001 je izjavil:

Budilka pri meni je pes, ki me pride zbudit vsako jutro točno ob 5:30, da ga potem odpeljem za eno uro na sprehod (vreme ni važno).

Tole je tut super stvar, če maš seveda takega psa. Can't wait to get one :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

IvoJan ::

mam tut jst psa sam ni kej prevec uporabna budilka ker kuzla spi tut do 3h popoudan cej treba -.-
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

darkolord ::

Je pa res da lahko vzameš ven batrijo, namesto rešuješ račune
Ma, pri meni tudi jemanje baterije (je se kovinski pokrovcek zadaj) ven med piskanjem in vibriranjem ni ravno lahko opravilo - še posebej ko komaj vidiš.

Čeprov ne bi pa nikoli pomislu na kaj takega (uničevanje budilke ipd.), ker vseeno dobro vem, da se potem zagotovo ne bom zbudil ob pravem času.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: kaj vas zjutraj zbudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7114578 (11783) jype
»

Applov iPhone napak prestavil uro

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4914455 (12178) SLO_Matej
»

Clocky v trgovinah

Oddelek: Novice / Ostale najave
194390 (3350) SodVina
»

"Čutim" alarm

Oddelek: Loža
473287 (1875) Shegevara
»

Budilka

Oddelek: Loža
201959 (1742) Mercier

Več podobnih tem