» »

Budilka

Budilka

Mercier ::

Budilke so ena taka nenaravna, nezdrava in sploh grozna mučilna naprava. In jaz rabim eno učinkovito.

Je kdo videl tako (in kje?), ki je:
- na baterije in 220 štrom (da dela v obeh kriznih situacijah)
- se pusti odčitati v temi
- nastavljiva neodvisno od človeškega faktorja - mene (a je to sploh dobro?)
- dovolj robustna za običajna jutranja prekinjanja zvonenja>:D


|O|O|O

ahac ::

Jest za to uporabljam GSM telefon, pa je bolj kot katerakol navadna budilka.
Sploh mi je všeč funkcija dremež na Nokii. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

alesrosina ::

hm....

jst mam budilko da drugi strani sobe, da morm ustat, da jo lahko ugasnem .... in pol se pac prsilm da ne grem nazaj u pojstlo :D

bastadu ::

Imam podoben način kot ASPmaster, vendar drug del njegovega posta pri meni ne drži:D Sicer se mi je že velikokrat zgodilo, da sploh ne vem, da bi ugasnil budilko, pa vendarle se spomnem, da sem jo prejšen večer nastavil... in pač prespim tiste tri ure matematike>:D

Mercier ::

GSM je dobra izbira za bujenje, samo jaz ga zelo neredno polnim. Raje bi uro.

nevone ::

A rabiš tud štedilnik? jest mam namreč budilko na šporgetu. Robusten je dost.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mercier ::

A da bi skhu kavo ob določeni uri in bi me zbudil vonj?

nevone ::

Ne, to z budilko na šporgetu ni šala. Imam Coronin šporget, na katerem nastviš čas (recimo kuhanja, spanja...), in po tem času začne piskat (kot budilka). Da se pa na njem tudi kavo kuhat.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mercier ::

Kuhinja je predaleč.

Ono treniranje samodiscipline z uro na drugi strani sobe sem tudi sam, včasih uspešno, včasih manj uspešno, prakticiral. Dokler je bilo treba v šolo, nekih hudih posledic ni bilo, ampak zdaj...

Včasih bujenje na odčutek za odgovornost zataji. Rabim eno dobro budilko.

Thrivial ::

Jaz sem tudi na zacetku uporabljal gsm. Sedaj sem se nadleznega zvonjenja tako navadil da se malce zbudim samo na zacetku nato pa prespim vse intervale dokler na telefonu ne zmanjka baterij :8)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Avenger ::

Jah tud jaz uporabljam Nokio za budit... s tem da sem včasih ob kaki posebej kruti uri zjutraj tko mutnjav, da pritisnem gumb za ustavitev alarma, misleč da sem pritisnil snooze. Nekaj ur kasneje ugotovim zmoto... :D

Prej sem mel pa eno tako lušno budilko, ki je mela radijski updejt točnega časa in imela je nezgrešljivo velik snooze gumb. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mercier ::

A radijski apdejt dela dobro?

Tomi ::

Jaz imam tudi kar na mobitelu nastavljeno budilko, in to najbolj na glas, in najbolj zoprno melodijo. Samo včasih ne pomaga, ker ga imam zraven postelje in ga samo ugasnem.
metrodusa.blogspot.com

_Mortal_ ::

Tomi isto kot jz>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Mercier ::

Razkrili smo nekaj tehnik bujenja, očitno si le nismo tako različni in najbolj orginalno budilko (pa še kuha).

Ampak, jaz še vedno iščem budilko na baterije in 220 štrom, če kdo kaj ve naj pove, če ne - bom pač nehal težiti s tem.

Matek ::

jest mam pa krneko iz vse po 199. Mel sem pa pred časom eno grozno, ki je nekaj časa zvonila normalno, če je pa nisi tresnu, pa je začela ful tulit. Blagor vam, ki imate popoldne šolo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Nekolme, stari, moj frend ma eno radiouro, ki je na štrom in baterije in jo lahko odčitaš v temi (pač, močan displej, sej poznaš take ure)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mercier ::

MadManMato: no, če ga srečaš, ga malo zasliši. Eh, kr sun jo, se bova zmenila za pošteno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Matek ::

Piši mu na mail in ga vprašaj za model in firmo al pa če ti proda.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Kaboom ::

mater no, skoraj vsaka budilka na 220V ima še dodatno za 9V rezervo...

moja je Watson (Mod UR 4524) pa ma LED diod diplay za slepe (15cm * 5 cm), radio kot budilko, ali pa en grozno tečen alarm zvok... 220V ali 9V rezerva

jaz razmišljam da bi sprogramiral par zadev preko računalnika (ko bo vedno vklopljen) da bi mi luč začelo vklapljat (z naraščanjem svetenja), da bi glasba začela igrat, kakšna mozzartova, ko bi pa točno tisti čas bil ko sem naštelal da se moram zbudit, pa bi še alarm začel tulit... lepo mehku zbujanje, ne pa tako ko mi želodec obrne ker morem v dveh korakih skočit da snooze stisnem...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Mercier ::

Tnx!

Sam za tebe sem si pa predstavljal, da bi se rajši zbujal na kakšen bolj konkreten "zvočni efekt".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov iPhone napak prestavil uro

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4914508 (12231) SLO_Matej
»

Najbolj učinkovito jutranje bujenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11319591 (16737) Sirko20
»

Budilka

Oddelek: Kaj kupiti
162132 (1595) iskra
»

Clocky v trgovinah

Oddelek: Novice / Ostale najave
194399 (3359) SodVina
»

"Čutim" alarm

Oddelek: Loža
473296 (1884) Shegevara

Več podobnih tem