» »

Sistem se resetira ponavljajoče po BIOS Update.

Sistem se resetira ponavljajoče po BIOS Update.

crayz43 ::

zdravo!

imam ploščo asrock p43twins1600 in sem udejtal bios iz verzije 1.7 na 3.10 vse narejeno kot piše v vodiču na njihovi uradni strani. update je šel skozi brez napak. Vendar se mi po restartu računalnika ta neprestano zaganja.

Ali bi se dalo kako odpraviti to napako?

Hvala za pomoč

jan01 ::

Pride do post screena? Se restarta med zagonom windowsa?

crayz43 ::

do post screena ne pridem in tudi zvočnik ne oddaja nobenega zvoka

Izi ::

Ali si naredil reset biosa?
Vedno po upgardu biosa se priporoča reset biosa z jumperjem na matični plošči. Šele takrat se vse nastavitve nastavijo na prednastavljene vrednosti. Pomaga tudi če za nekaj časa odstraniš baterijo iz matične, če ne najdeš pravega jumperja.
Računalnik se bo potem prižgal, ampak za optimizacijo sistema pa bo potrebno nastavitve v biosu ročno zoptimizirati.

crayz43 ::

naredil sem CLCMOS z jumperji na matični plošči vendar se nato še vedno ponavlja restart sedaj bom pozkusil še z baterijo .

Izi ::

Pa si dal jumper nazaj na prvotno mesto. :D
Se je že zgodilo, da so ljudje pozabili jumper na reset nastavitvi.

crayz43 ::

sem dal ja

tudi z odstranjeno baterijo in dano nazaj nič boljše odklopil sem še hdd vendar tudi nič bolše

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crayz43 ()

Izi ::

Prabaj še tiščati "Insert" tipko in hkrati prižgati računalnik, Insert tiščiš dokler se BIOS ne ustavi pri možnosti vstopa v BIOS. To včasih pomaga, če se BIOS noče naložiti zaradi kakšne napačne nastavitve.

crayz43 ::

samo je problem da tudi ne da napetosti na tipkovnico tako da tipkovnica ne deluje.

garancijo bi mi morali priznati ali pac?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crayz43 ()

boogie_xlr ::

Si izštekal računalnik ko si CLCMOS-al? Če boš dal nazaj pod garancijo, potem ne omenjaj bios updejta.

TOP ::

Nekaj si jebal pri updejtu biosa ali je pa lahko prišlo do napake pri updejtu in zakaj si upgrejdov bios,mi ni jasen.

jan01 ::

A si slučajno resetiral bios s jumperjem/tipko takoj po nadgraditvi?

crayz43 ::

bom poslal na garancijo pa naj porihtajo

jan01 ::

@crayz43
Garancija bo šla. Raje kuga prosi, da malo pogleda, ker drugače bodo na servisu bp ugotovili tvojo napako s flashanjem...

crayz43 ::

se nekaj me zanima nasel sem metodo za recovry biosa in sedaj me zanima ker sem dol potegnil .exe bios ali moram to spremenit v .ROM ali kaj ? ter to stvar potem prenesti na disketo in shranim pod imenom AMIBOOT.ROM, ter jo vstavim v računalnik in čakam,... dokler 4 krat ne zapiska če bo seveda sploh hotlo zagrabit disketo.

Duhec ::

Če bi prej prebral navodila kako se fleša to plato bi si priskrbel tudi kopijo stare verzije (ustrezen exe fajl na boot disketi ali boot usb ključku), ki bi jo ob neuspešnem flašu (če se po restartu nova verzija biosa ne obnaša dobro in povzroča restarte) enostavno še 1x pognal exe fajl iz boot diskete ali boot usb ključka in spravil sistem nazaj v prvotno stanje.
Samo ugasniti ga ne bi smel. Tako piše na uradni strani pri opozorilu predno se lotiš flešanja. Žal si si zdaj odrezal vejo na kateri si sedel.
Ta exe fajl za tvojo plato je zgleda vse v enem in flash program in vsebina biosa.
Če bi ga uspel ločiti, da bi dobil samo vsebino biosa za flešanje, bi načeloma lahko to skopiral na disketo in ob bootu bi flopi disk prebral zapis. To načeloma deluje na večini plat, seveda odvisno kako hudo narobe je bios že zaflešan.
Osebno še vedno raje flešam v DOS okolju kot v Windows okolju (kjer je to možno), ker je precej manj dejavnikov, ki vplivajo na postopek flešanja.

crayz43 ::

bios sem dal na novo sprogramirati v programatorju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scanning BIOS image in hard drive?

Oddelek: Strojna oprema
242304 (1874) misek
»

Kaj sem pokvaril?

Oddelek: Navijanje
122063 (1762) podbevna
»

bios se ne more flashat?

Oddelek: Strojna oprema
101175 (1043) Dead_Eye
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221950 (1625) SkIDiver
»

FAILED flashanje biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111100 (845) andrejc

Več podobnih tem