» »

FAILED flashanje biosa

FAILED flashanje biosa

Amistad ::

Flashal sem bios iz diskete ki je imela bad sektorje. Prislo je do napake. Racunalnik se mi zazene in samo nekajj zapisak in konec. Mogo?e kdo ve kje bi mi ga sflashali. Ce se dobro spomnim je en reku da pri mlacomu al pri megahitu. Hvala za pomoc.

ADF ::

Odvisno katero plato imas oz. kateri BIOS

bzagozen ::

Dej clear BIOS z jumperji na plati. Če ti to ne bo pomagal, pol ti pa ostane samo še SERVIS in nov BIOS (čip). JAO! JAO.
www.alkoma.si

Lara-K ::

Pri Mlacomu ti bojo to sfleshal, al pa če si nekje dobiš bios čip od iste plate...:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

AvAkI ::

Pri nekaterih ploščah daš samo CLEAR CMOS in ti dela recimo KT7A.

DscS ::

Novejše plošče imajo tako rečeni safe mode
(Pc se zalaufa ekran je črn razen če imaš isa vga kartico
in disketnik vsako toliko zažmrka)

Edino kar moraš narediti je da na drugem računalniku narediš DOS boot disketo in v autoexec.bat nastaviš avtomatski flash biosa!

Amistad ::

Ok tnx. Kako naredim boot disketo. Mislim kako napišem v fajlu autoexec.bat. Kako napišem če je program za flashat award.exe in bios bios.bin?

Tnx

MadMax ::

Edina vrstica v autoexec.bat se glasi nekako tako:



A:AWARD BIOS.BIN /SN /PY /CP /CD /CC /R /LD



Za razlago switchev si poglej .txt fajl ki si ga dubu poleg awdflash.exe. Lahko uporabis tudi manj switchev, ce jih pac ne rabis...



Sistemsko disketo naredis v DOSu ko si na c:> vpises format a: /s ali pa iz win98 kjer imas moznosti formatiranja a popolno, hitro, samo kopiranje sist. datotek. Izberes slednje. Zraven pa das na disketo se autoexec.bat, awdflash.exe in bios.bin. Ne pozabi izkljuciti zascite pred flashanjem (v BIOSu ali jumper na plati)!

Amistad ::

MadMax tnx! Na moji plati ni jumperjov za preklop zascite proti flashanju. Tudi biosa nimam tako da ne morem nic. ko vzgem computer mi samo nekaj zapiska in konec.





Ok bom posusal kar si mi rekel.!



http://www.epox.com/html/english/produc...

tnx

MadMax ::

Sori, sem opazu da sm malo napakco naredu...

Poglej se enkrat vrstico iz autoexeca v prejsnjem postu-popravljeno!

Sm bil ocitno ze prevec zaspan:8)

Amistad ::

Racunalnik mi niti z ISA graficno ne dela. Mi preostane samo to da nesem čip kjer se nahaja bios v mlacom? Namrec ce dam isa graficno noter in vse ostalo vn (razen cpu, ram, disketnik in disk) mi ne dela. Samo zapiska in konec. Ma kdo se kaj domisljije?

Hvala za pomoč

andrejc ::

jst sem mel tud podobn primer, resil so mi ga pri pc kotar.

andrejc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinFast Bios update error!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71739 (1654) ender
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151441 (1122) Azrael
»

Zaflashan bios na ASUS bordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71282 (1080) Voluhar
»

Šla plata ob updatu biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141434 (1087) ru7
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191304 (1021) Duhec

Več podobnih tem