» »

bios se ne more flashat?

bios se ne more flashat?

Doman ::

Imam problem z flashanjem biosa.
Ker sem danes kupil nov disk (200GB) sem poskušal flashat bios ker je plata že dosti stara, flashana pa ni bla nikol. V menuju za flash mi je napisal, da plata ne omogoča flasha. Bios sem potegnil na uradni strani od ECS-a! Plata pa je k7s5a. Ima kdo kako idejo kaj naj naredim, ker nove plate finančno ne morem kupit ker sem sedaj zamenjal disk in rame.

Lp

Tomay ::

Flashanje lahko onemogočiš v biosu ali z jumperjem na sami osnovni plošči. RTFM
Voodoo 4Ever

Doman ::

Mi lahko poveš opcijo za odklep flasha biosa saj je sam nisem našel, ter kje približno se nahaja ta jumper.
Za resetirat vem da je ponavadi v bližini baterije, za to pa nisem slišal.

Lp

Doman ::

aja.Sem prebral manual od plate v celoti pa nisem nikjer zasledil.

Dead_Eye ::

hmm, si pobral najnovejšo verzijo amiflash utility? pa bios file si odpakiral da imaš *.bin fajl. poleg vsega tega moraš še naredit boot disketo in to pognat iz nje...

nikjer ni funkcije za preprečit bios flash.... oz. vsaj na k7s5a ne. Za vsak slučaj preden flashas resetiraj bios.
The one and only

Doman ::

Vse sem naredil kot je treba, mi je še kolega prišel pomagat, ki zna flashat pa ni šlo. Sploh ne vem kaj naj naredim.
Dead_Eye, ti imaš to plato?

Doman ::


Že tukaj mi je napisalo
-CHIPSET TYPE - SIS SIS/SB
-FLASH PART - AMIC A29002C - MT
-ERROR 2 FILE DOES NOT EXIST

Uporabljal pa sem aminf342

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

Doman ::

Sem še enkrat probal pa noče, napiše mi :

AMI FLASH VERSION 7.10-FLASH
PROGRAM UTILITY COPYRIGHT (c) 1992.......

HELP/ERROR MESSAGE
SYSTEM BIOS DOES NOT HAVE FLASH SUPPORT

Dead_Eye ::

Torej, kot prvo si poberi dol aminflash v. 342 - dobiš na njihovi strani www.ecs.com.tw

naredi BOOT disketo, pač daš format a: /s oz. v winsih copy system files. na DISKETO skopiraj zraven aminf342.exe in 030811.rom (zadnji bios iz ecs-jeve strani). Bootaj z diskete in zaženi aminf342.exe 030811.rom in bi moralo delat...


Ta bios ki ga imaš ti je 1 mesec noveši od tvojega starega, zato pojdi na www.ecs.com.tw in si downloadaj najnovejšega - če ne veš: downloads>motherboard>pod product daš socket 462>in izbereš eno - ver K7S5A(1.1)
tam potem downloadaš BIOS in AMIFLASH v.342

upam, da ti bo uspelo...
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Doman ::

Hvala, vendar ne dela. Imam občutek kot da flopy disk zajebava, in da ne da vseh podatkov prav na disketo. Že pri formatiranju nekaj melje, pa sliši se ga zelooo. Bom probal drug flopy pa bom poročal.

Dead_Eye ::

hmm, načeloma lahko poskusiš tudi z diska. ko winsi štartavajo, stiskaj F8 in dej varni zagon - samo ms-dos al nekaj takega tam potem najdeš direktorij kjer imaš aminflash in bios in flashas. Načeloma bi moglo delat... vsekakor pa poberi najnovejši bios z uradne strani. S tistim ki ga imaš zelo verjetno ne boš rešil problema...
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS Update (Matsonic MS9147C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
62284 (2166) satfinder
»

Mrtva maticna ali ne???

Oddelek: Strojna oprema
121070 (991) _Dejan_
»

SIS 735 OZ. ELIT K7S5A

Oddelek: Navijanje
6943 (831) reXor
»

OC Bios

Oddelek: Navijanje
14986 (785) _Mortal_
»

Računalnik neki serje!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7873 (745) tec

Več podobnih tem