» »

Skripta za spletno stran?

Skripta za spletno stran?

winlins ::

Lep pozdrav!

Zanima me če se da dobit kakšna free skripta katero nalozim na server zraven k spletni strani in na spletni strani vključim npr. eno slikico login in se vpisem in ze lahko urejam dodajam npr. novice itd. Gre pa za linux server. Spletna stran je pa shranjena kot php file razen da ni sprogramirana saj sem v programiranju spletnih strani nula.

Lp: Gregor

bluefish ::

Problem pri tem je, da boš v vsakem primeru moral posegati v kodo trenutne strani, saj drugače skripta ne more vedeti, kaj sploh naj ureja in kje naj vstavi podatke.
Če je stran že prisotna na spletu, potem obstajo raznorazni servisi, kjer v kodo strani vključiš le par novih vrstic in preko spletnega vmesnika in prijave urejaš vsebino. Seveda sistem ni lokalen.

winlins ::

To da bi spletno stran predlal ni probelm to bom poskusil. Maš kakšen link? Ampak jaz bi raje da je to lokalno.

bluefish ::

Bi rad urejal le novice ali še kaj drugega?

winlins ::

Kaj bi bilo potrebno. npr. http://razred2r1.winlins.com malce poglej. Npr. dodajal bi predmete če kaj pride zraven lahko tudi uvodno stran, tam sem dodal tudi vreme za zajebancijo itd.

bluefish ::

Hm, za kaj takage boš potreboval že kar en preprostejši CMS.

Velika izbira in opis vseh je tukaj:

Open Source CMS
Hot Scripts

Lahko uporabiš tudi kak PureEdit, ki vključuje le osnovne datoteke, potem pa ga prilagajaš naprej.
V vsakem primeru se boš le stežka izognil uporabi baze.

winlins ::

Bom nekaj poskusil. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713799 (12215) Goran's Blog
»

Izdelava Spletišča - Osnova

Oddelek: Izdelava spletišč
91641 (1318) HardFu
»

glasuj zame source koda ali pa kakšna podobna koda?

Oddelek: Izdelava spletišč
182657 (2018) bluefish
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712688 (11881) Ziga Dolhar
»

Posodabljanje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
61213 (1032) Gino

Več podobnih tem