» »

Programi za izdelovanje spletnih strani

Programi za izdelovanje spletnih strani

cnZz ::

ker je najboljši program (saj za vas) za delat spletne strani? enga poznam sam mislm de je kr en desetorazredn
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

#000000 ::

Dreamweaver od macromedie, 'verjetno' najboljši LP

Kami ::

Meni Dreamweaver, če bi pa moral enega zastonj izbrati pa Nvu.

iggy ::

Notepad anyone?:D
Hey, you're fat!

LapD ::

ja notepad se lahko popolnoma kosa z dreamweaverjem :\ Tist k celo stran nardi sam v notepadu je zame fanatik oz lepše povedano si po nepotrebnem otežuje delo

CaqKa ::

ultraedit

fahrenGONE ::

Tudi jaz sem rekel UltraEdit pa ste mi zbrisali post ker je bil link na TXB, lol. :D

Zadnje verzije imajo se vec funkcij za html ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Vice ::

Word je zakon. Kar s temu začni!

AlexUS ::

...notepad...8-)
CMS html validator, PHPEd
Modrost ni debelost, debela je norost.

Kami ::

Se strinjam z lapanje.

Nevem kaj ljudje mislijo, da kr so napisali notepad in kr NAJ BI znali nekaj kode, da so kaj več?

In niso edini ki znajo kodo to sem 100% ampak notepad je potrata časa, pa nemore noben rečt, da ni.

fahrenGONE ::

Ja, notepad je cool, ampak ultraedit je se bolj -- give it a test. Edino kar je minus je to da je samo za Windowzz.

|CyGNUS-x ::

Še en glas za UltraEdit.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

CaqKa ::

ne pozabit na odprt PSPad. samo meni ni všeč, ker ima ultra edit bolje porihtan column mode, ki ga izjemno dosti uporabljam.

rokpok ::

ZDE - Zend Development Environment
Rad bi bil pingvin.

Iskraman ::

Če notepad-u dodajo barvanje kode in tabe, ga bom tut jst uporablu :D
Tko pa uporablam php editor.

iggy ::

Notepad++ je zakon. Maš skor use kar rabš za spletno stran delat!
Hey, you're fat!

no_use4 ::

PHPEdit rulz the world >:D

R33D3M33R ::

Textpad
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

fahrenGONE ::

Obstaje se en full simpl, Web Page Maker. Je WYSIWYG in res nice za zacetnike ali pa ce nimas casa za HTML.

mte ::

še en glas za notepad++.. edino kar mu zamerim je to da ni (s)ftp podpore integrirane, ampak sem se navadil raje najprej lokalno zadevo narest tako da me ne moti več toliko...
lp

overlord_tm ::

glas za notepad++

dw je prepočasen

palmanov ::

Zend Development Environmentn Ga ni junaka ki bi ga prekosal ;)

iggy ::

Jest sm najprej uporablov NVU, sam me je motil k je krneki kodo sam popravlov in pol cel štalajot rata.
Z prihodom Notepada++ so moje težave izginile :D
Hey, you're fat!

zvery1 ::

Tale Web Page Maker je pa prov uredu...hvala za podatek fantje :D
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

ThinMan ::

Nevem ce je kdo omenil,

ampak za hitro izdelavo spletne strani (out of the box) je najboljši Word ali podobni, ko ti že sami generirajo html dokument. Ker vstaviš tekst, slike, tabele in to je to.

Problem nastane kasneje. Kako spremenit stran, bi dodal neke svoje gumbe, lastne animacije, mogoče kakšno skripto...

Tukaj pa potem pridem v poštev že omenjeni UltraEdit, PSPAD, Notepad++, Dreamweaver, ...


Kaj boš izbral boš videl čez nekaj časa uporabe. Daj si naloži vse gor in testiraj. Programi za izdelavo spletnih strani (programiranje), niso glih kot Word ali OOo Write.




tolk od mene, bi še ampak se mudi.


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

R33D3M33R ::

Za hitro izdelavo bi Word še šel, ampak pozor, če bo na strani veliko tabel in podobnega lahko velikost strani hitro naraste na več kot megabajt!!!!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Srachko ::

Pa še en glas za Notepad++. Ga uporabljam že odkar sem izvedel za njega, pa se ga še zmeraj nisem naveličal. Poleg tega pa je uporaben tudi v druge namene.
I can see clearly now, the brain has gone...

sverde21 ::

jst tud uporablam Notepad++, sicer si morm prej nastavt barvanje kode, ker default mi ni všeč :), sicer pa tisti, k pravte d pisanje HTML kode z notepadom je potrata časa... to ni res, ker z Dreamwawerjem (in podobnimi programi) če kr dodajaš in klikaš ne boš naredu W3C kompatibilne kode... pa tudi, ko pišeš kaj v PHP z templati imaš bloke, ki jih moraš nujno urejati v kodi ... :\
<?php echo `w`; ?>

mte ::

sverde21 se strinjam - samo čudi me da te potem nekdo označi za manijaka če delaš vse na roke. Čeprav na roke naredim vse v manj časa, kot bi porabil za stvar narest v dreamweaverju in potem zadevo naknadno popravljat da bo z vsem kompatibilna in pripravljena na validiranje. Pa se nimam čisto nič za čudnega, posebnega ali celo manijaka. Vglavnem v vsakem trenutku moram vedet, kaj nek košček kode pomeni, sploh v primeru da je treba kaj popravit. Če pa ti ta košček napiše nek program pa porabiš 2x več časa še da ugotoviš kaj to je in zakaj ga je tja postavil.
Glede notepad++ pa je tako - je zaenkrat edini editor ki ustreza mojim zahtevam (predvsem code folding v pythonu) - še ultraedit nima tega (še) porihtanega. Hkrati pa je najmanjši od vseh in ga lahko komot uporabljam kot precej boljši nadomestek za notepad!!! Fajn bi bilo če bi podpiral ftp, ampak meni osebno so nekatere druge stvari bolj pomembne, tako da kljub par poskusom da bi našel boljši editor mi to, zanimivo, ni uspelo.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

Ziga Dolhar ::

sverde21:

> sicer pa tisti, k pravte d pisanje HTML kode z notepadom je potrata časa... to ni res, ker z Dreamwawerjem (in podobnimi programi) če kr dodajaš in klikaš ne boš naredu W3C kompatibilne kode...

Pisanje [valid] kode z Dreamweaverjevim urejevalnikom kode je v vsakem primeru precej hitrejše kot z notepadom.

Ne vem, zakaj na vsak način primerjat notepad kot urejevalnik teksta in DW kot WYSIWYG urejevalnik, ko pa slednji zna bit precej bolj učinkovit kot html/css/php [code-]editor in v primerjavi s tem notepad dejansko potraten.
https://dolhar.si/

#000000 ::

Delat stran z Beležko je podobno kot bi z ugasnjeno motorno žago hotel požagat drevo.

Odprem DW naredim recimo par tabel povlečem noter par slikic, nardim kak pop up menu, al pa swap slikic, in shranim zadevo. Kolk časa sem porabu ?? recimo 2-3 minute, z beležko bi jih recimo 20, v tem času lahko z DW 2× ali večkrat valideram kodo in jo tudi popravim.

Ne mi rečt da kdo dejansko uporablja notepad za html strani delat ?

mte ::

#000000 - a ti znaš brat? povsod je govora o notepad++, ne pa notepad, ki dejansko je neuporaben.
Zdaj če ti lažje in hitrejše narediš stvar drugače, je to tvoj problem. Če jaz naredim stvar lažje v notepad++, je to moj problem.
Ampak v tvojem odgovoru je videt da te ne briga za lepo, hitro in standardizirano kodo (uporaba tabel namesto css je stvar izpred petih let), rezultat takega razmišljanja pa ni ravno s(p)odobna stran (zakaj je tako, je bilo veliko napisanega).
Če pa pišeš enostavno stran s par tabelami in par slikcami (tudi tudi rolloverje) s hitrostjo pisanje moje mame (20min), je pa to spet tretja stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

iggy ::

Ne maram Dreamweaverja ker mi potem v kodo vrže stvari ki potem niso preveč berljive.:\
Hey, you're fat!

#000000 ::

Ups. Res se oproščam za moje površno branje prejšnjih postov. LP

edit- mte poudarek je bil na besedi recimo 20 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

sverde21 ::

lejte jst nimam nč proti dreamwawerju, nasprotno jst si nastavim barvanje v notepad++ tak kot je v dreamwawerju... ampak če ti delaš v dreamwawerju in klikaš vse skup zmeče skup da ničemor ni podobno :P, zraven tega se pa še zaganja pol minute ;( , jst sm si naštimu v Total commanderju, da je privzeti urejevalnik notepad++ (namesto notepad) in potem sam poiščem datoteko in stisnem F4 in že urejam, ker se notepad++ odpre v trenutku :) to je zame zlata vredno :\
<?php echo `w`; ?>

Ziga Dolhar ::

sverde21: te razumemo. Ampak saj ti ni treba uporabljat "kliketiklik" DWja, ampak njegov precej zmogljiv urejevalnik kode.
https://dolhar.si/

OwcA ::

Zakaj bi uporabljaj samo "precej zmogljiv urejevalnik besedila", če lahko UltraEdit ali UEStrudio? ;)

P.S. če pokljičete vnaslednjih 15 minutah vam podarimo še primerjalnik UltraCompare >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ziga Dolhar ::

Owca: zarad inteligentnega code-insighta, ki ti na ustreznim mestih predlaga CSS selektorje [ločeno classe in "id"-je], in če že pametno vmešavaš notr še različne pehapeje in aespeje, še ustrezne funkcije s prototipi? Da o code-completionu, ki nadomesti nekje 40 % tipkanja, ne govorim? Aja -- vgrajen FTP, sinhronizacija, možnost updatanja referenc [linkov, poti ...] ob premiku datotek, F1 dostop do referenčnih navodil [w3 specifikacij, oreilly knjig].

Dalje -- vdelana validacija [html in css], orodja za analizo htmlja v stilu webdeveloper toolbara za Firefox [prikaz topografije, box modela v WYSIWYG pogledu, prikaz dejanskega CSS oblikovanja določenega elementa z vplivom vseh nanj vplivajočih nadrejenih selektorjev]. Obsežna dokumentacija APIja, s pomočjo katere lahko pišem lastne extensione za DW, in si ga s tem prilagodim zahtevam svojega delovnega okolja [npr. konkretnemu template engineu oz. ustreznemu frameworku].

Zdej -- kolko od tega ti omogoča UltraEdit?

(Okej, morda sem že malo nesramen. Primerjam namreč namensko orodje/okolje za par sto dolarjev z izjemno zmogljivim in primerjalno večnamenskim tekstualnim editorjem.
https://dolhar.si/

OwcA ::

Hehe, kako je zagrabil kost. >:D

No naj bo, UEStudio v navezi z Leo bolj ali manj vse to razen predogledov. Je pa treba vložiti nekaj znanja in časa, da stvar spravimo do te stopnje, to priznam, ampak po drugi strani dobim bolj generično orodje in par dodatnih reči, recimo CVS, block mode, polno moč regularnih izrazov ...

In seveda imaš vse te silne funkcionalnosti samo za v naprej določen nabor jezikov. Razvijanje aplikacije kjer je front-end v Pythonu (Zope), back-end pa Mathematica strežnik v DW ni tako divje učnikovit, se strinjaš?

Nimam nič proti DW, za svoj namen je odlilno orodje, ni pa to alfa in omega razvojnih okolji za spletne aplikacije.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Ziga Dolhar ::

Owca: ja ... sem dost občutljiv, kadar kdo napade MojDW :).

> Je pa treba vložiti nekaj znanja in časa, da stvar spravimo do te stopnje

Podobno pri DWju. Jaz sem se cirka dve leti nazaj lotil uradnih navodil za uporabo. Brez tega zgolj "v praksi" težko spoznaš 90 % zmožnosti programa.

> ampak po drugi strani dobim bolj generično orodje in par dodatnih reči, recimo CVS, block mode, polno moč regularnih izrazov ...

Kaj točno misliš z regularnimi izrazi? (Predvidevam da nekaj več kot le uporabo regexpa v find-replace.)

> In seveda imaš vse te silne funkcionalnosti samo za v naprej določen nabor jezikov. Razvijanje aplikacije kjer je front-end v Pythonu (Zope), back-end pa Mathematica strežnik v DW ni tako divje učnikovit, se strinjaš?

Nadvse res. DW je namenjen HTMLju in CSSju, in kadar ga hvalim, ga s tem namenom v mislih -- kar je ostalega [PHP, ASP], so druge rešitve seveda boljše [phped, visual studio]. Kar se pa tiče drugih tehnologij, izkoristiš ali možnost preprostega urejanja nabora funkcij za uporabo v code-completion in code-insight, oz. spišeš svoj lasten handler za zahtevnejša opravila (npr. generiranje template markupa -- nekaj takega sem se jaz lotil za xbiteov pogon).
https://dolhar.si/

OwcA ::

Kaj točno misliš z regularnimi izrazi? (Predvidevam da nekaj več kot le uporabo regexpa v find-replace.)

Pri DW reg-ex ne omogočajo vsega kar predvideva POSIX standard. Od bolj uporabnih manjkajo recimo lookahead in lookbehind assertion.
Dopuščam pa možnost, da sem površno gledal dokumentacijo DW.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

spektrum ::

somebody16 ::

Za php kodo uporabljam PHP Designer 2005.

Vse kar mu manjka za moje potrebe je auto proposal tagov kot je to narejeno v DW- ju za html in CSS.

Če bi bilo to dodano bi DW opustil.

mte ::

somebody16: no utf-8 mu tudi fali kar se mi zdi precej pomembno..

somebody16 ::

Maš prav ja, to je tudi moteče občasno. Iščem še neko dodatno aplikacijo, ki bi mi pač omogočala hitro pisanja CSS-ja in HTML-ja tako, kot je to rešeno v DW in bi bil hitra kot je ta PHP developer.

Pozna kdo kaj takega?

TriDvaEna ::

Kupi knjigo PHP v 24 urah in se uč. (če pa že veš programirat, to ni>:D noben problem (C++))

Širajzl ::

Trellix web je zakon
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri programi so najboljsi?

Oddelek: Izdelava spletišč
263007 (1874) nobodyelse
»

[php] PHP urejevalnik

Oddelek: Programiranje
151560 (1264) Ziga Dolhar
»

Izdelava svoje internetne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
293116 (2579) jancko
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383020 (2242) Highlag
»

Kateri program za spletno stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
173569 (3356) 3LeR.

Več podobnih tem