» »

Izdelava Spletišča - Osnova

Izdelava Spletišča - Osnova

mojster010 ::

Lep Pozdrav!

Že dolgo se ukvarjam z izdelavo svoje strani, ki je namenjena igralcem različnih iger po svetu.
Ta stran je podobna takšni ki jo trenutno gradim "http://www.topmmorpgsites.com/"

Uporabljam star, vendar zelo primeren program za začetnike "Frontpage 2003".

Zanima me, če so kakšni boljši, primernejši programi(boljše grafične hiperpovezave, teme, in drugo)za začetnika kot sem jaz.

Potem bi pa še rad vedel kako bi zgradil osnovno "Top listo" kjer bi obiskovalci te spletne strani ustvrili svoj "Account" in promovirali svojo igro ali server za druge obiskovalce, ki bi radi igrali to igro. Obiskovalci bi lahko glasovali za svojo igro oz. server, vsak dan ali vsakih 12.ur, pri temu pa ne bi izkoriščali svoj "ip".

Potem me še zanima v programu "Frontpage 2003" glede import web-site. Jaz bi uvozil drugo stran iz svetovnega spletna in jo preuredil, tako da ne bi zgledala njegova, vendar način zapisa v kodah bi ostal isti (da bi obiskovalci glasovali za svojo igro oz. server, več glasov bi bilo, višje se bi po lestvici dvignila ta igra oz. server.

Hvala za pomoč in Lep Pozdrav! Nejc

webstar ::

bluefish ::

Še en glas za Dreamweaver. Obstaja pa tudi cel kup brezplačnih alternativ.


Potem bi pa še rad vedel kako bi zgradil osnovno "Top listo" kjer bi obiskovalci te spletne strani ustvrili svoj "Account" in promovirali svojo igro ali server za druge obiskovalce, ki bi radi igrali to igro. Obiskovalci bi lahko glasovali za svojo igro oz. server, vsak dan ali vsakih 12.ur, pri temu pa ne bi izkoriščali svoj "ip".
Za kaj takega boš moral poseči po PHP in MySQL ali pa ASP.NET.
Sicer se najde tudi skripte, samo vseeno potrebuješ znanje jezikov, da prilagodiš kodo svojim potrebam in strani.
Če si začetnik, potem bi se znalo zavleči in je bolje, če uporabiš kak CMS, temo zanj in dodatke. Je pa težko najti ravno take stvari, kot jih želiš ti.

Potem me še zanima v programu "Frontpage 2003" glede import web-site. Jaz bi uvozil drugo stran iz svetovnega spletna in jo preuredil, tako da ne bi zgledala njegova, vendar način zapisa v kodah bi ostal isti (da bi obiskovalci glasovali za svojo igro oz. server, več glasov bi bilo, višje se bi po lestvici dvignila ta igra oz. server.
Shraniš lahko vsako stran že v brskalniku, vendar kaj več kot vizualno urejati tiste strani ne moreš.

blackbfm ::

Zanima me, če so kakšni boljši, primernejši programi(boljše grafične hiperpovezave, teme, in drugo)za začetnika kot sem jaz.


Za začetek se spravi delat kakšne enostavnejše strani, ker glede na tole kar si napisu se ti niti ne sanja dosti. Jz bi reku da za začetek naštudiraj html/xhtml, css ter php

http://www.w3schools.com/sitemap/sitema...

bluefish ::

Ja, pozabil zgoraj napisati - začeti bo potrebno pri osnovah. S tovrstnimi programi, kjer urejaš stran z vstavljanjem elementov na želene pozicije brez koščka spisane kode, ne boš prišel daleč.

techfreak :) ::

Za pisanje html/xhtml/css kode lahko uporabiš Notepad++ ali pa PSPad, ki je bolj naklonjen UTF-8 standardu.

Potem pa začneš z php/python/asp.net.

Vice ::

Za pisanje html/xhtml/css kode lahko uporabiš Notepad++ ali pa PSPad, ki je bolj naklonjen UTF-8 standardu.

Pri drugih (DW) pa svizec zavije čokolado al kaj?

HardFu ::

Hmm, osebno uporabljam TextMate za xhtml in css ter Komodo IDE za PHP, dreaweaverja sem probal, pa ma prevec neuporabne navlake (vsaj zame) plus to, da je vizualno urejanje kode nekako,... neprofesionalno, saj je ponavadi taksna koda bloatana, vcasih pa tudi nekompatibilna z razlicnimi browserji.
http://codeable.io

DiTi ::

Da ne bom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj.

Dobil sem ponudbo, da ustvarim eno spletno trgovino. za osnovo bom vzel sistem PrestaShop (free). Sedaj me pa zanima kako se kaj gibljejo cene izdelave spletne trgovine (na črno). Po mojem je tam 1000€ za vpostavitev, izdelavo designa, kodiranje designa ter vnos začetnih artiklov povsem realna cena. Ne znam pa presodit stroške vzdževanja, se pravi da skrbim, da stran laufa kot mora. Dodajanje artiklov (recimo 10-20 na mesec). Pregled podatkov, pošiljanje news letterja itd.

Hvala za odgovore ter lep pozdrav.

HardFu ::

Kar v redu, ce me vprasas, jaz imam nekako 500 za dizajn plus ene 300 za HTML in CSS, potem pa integracijo dizajna in postavitev trgovine nekako se 500 - 800€. Vzdrzevanje pa ne manj od 200€/mesec ne glede na kolicino dela, saj ponavadi narocniki to izkoriscajo.
http://codeable.io


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1442848 (3758) FitnessBoy
»

Kaj se učiti

Oddelek: Izdelava spletišč
322426 (1857) MrBrdo

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138844 (26807) Primoz
»

Kaj se splaca najbolj naucit za izdelavo net strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
71675 (1547) Hair
»

Eno ali pa več vprašanj v html-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
221691 (1297) pivmik

Več podobnih tem