» »

Opera najhitrejša

Opera najhitrejša

Prenovljen grafični vmesnik

vir: CNet
CNet - Z izidom najnovejše beta različice Opere, brskalnika, ki se vztrajno drži spodnjega dela lestvice popularnosti, Norvežani, ki jo razvijajo, vztrajno zatrjujejo, da je Opera 10.50 beta najhitrejši brskalnik na svetu. Ta naslov naj bi si prislužila z uporabo popolnoma novega pogona za prikazovanje Javascripta, Carakan. Po CNetovih poročilih dejansko nekaj je na teh trditvah, saj so na Core 2 Quad 6600 s 4 GB pomnilnika in 64-bitnih Windows 7 primerjali Opero 10.50, zadnjo stabilno različico 10.10 ter zadnjo razvojno različico Chromea, 4.0.266.0. Slednji je s 510.4 ms v SunSpider JavaScript sintetičnem testu zaostal za skoraj desetinko sekunde za Opero 10.50, ki je test opravila v 435.6 ms. Opera 10.10 je v primerjavi s temi rezultati pravi polž, saj je s testom opravila v celih 3284.4 ms. Poleg močno pohitrenega izrisovalnega pogona je prenovljen tudi uporabniški vmesnik, ki ima zdaj polno podporo Windows 7 in njegovi opravilni vrstici s predogledi. Uporabniški vmesnik sam je zdaj mnogo bolj podoben Chromeovemu, saj ni več naslovne vrstice in menijev, povezanih z nastavitvami in podobnimi redko uporabljenimi funkcijami. Slednji so bili prestavljeni v malo ikono v zgornjem levem kotu, podobno kot v ostalih brskalnikih brez naslovne in menijske vrstice.

104 komentarji

«
1
2 3

Key Quest ::

Hja, nisem ravno preprican da bo povprecnemu uporabniku tistih 80ms kaj veliko pomenilo, no.

opeter ::

Mi je pa všeč novi vmesnik. Lepo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BaToCarx ::

Integracija koncno, samo se 64bitna naj postane pa je win totalen. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Izi ::

BaToCarx je izjavil:

Integracija koncno, samo se 64bitna naj postane pa je win totalen. :D

Dokler Adobe ne izda 64-bitnega Flash Playerja in ne dobimo še nekaterih 64-bitnih dodatkov so 64-bitni brskalniki bolj ali manj neuporabni.

matejdro ::

Opera je meni najboljši spletni brskalnik, ampak dokler ne bo podpirala dodatkov (recimo Adblock, FlashGet, gmail notifier etc.) bom še vedno uporabljal firefox.

galu ::

Je kar nekej bugfixov z to beta verzijo... Lepo. :)
Tako to gre.

ProGTX ::

Zame še noben brskalnik ni popoln, Opera se sicer najbolj približa, zato uporabljam še v kombinaciji s Firefoxom (Gmail včasih, DownloadHelper). Pa novi chromovski izgled mi je sicer všeč, ampak brez orodne vrstice na vrhu ne morem.

destroyer2k ::

matejdro

Heh najbol smešno je to, da te funkcije so že vgrajene v brskalnik (razen flashget ne vem).

AmokRun ::

Kdaj se bo pa Slo-tech začel pravilno prikazovat v Operi?
Meniji so še vedno pravokotni.

RejZoR ::

matejdro je izjavil:

Opera je meni najboljši spletni brskalnik, ampak dokler ne bo podpirala dodatkov (recimo Adblock, FlashGet, gmail notifier etc.) bom še vedno uporabljal firefox.


AdBlock je že vgrajen (Content Blocker), Gmail pa lahko furaš preko IMAP če hočeš in te bo opominjalo na nove maile. Oz uporabiš RSS/Atom feed.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

snow ::

Key Quest je izjavil:

Hja, nisem ravno preprican da bo povprecnemu uporabniku tistih 80ms kaj veliko pomenilo, no.


Moraš gledat relativno, ne absolutno. Sej tud Ferrari pa kak Lupo na 100m nimata velike razlike v porabi...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

_spirit_ ::

Chrome v4 že dolgo ni več v razvojni različici... v4 je že kar nekaj časa končan, razvojna je pa že kar globoko v "peti fazi". Če že primerjajo končne razvojne verzije, naj vsaj izberejo povsod zadnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

matejdro ::

RejZoR je izjavil:

matejdro je izjavil:

Opera je meni najboljši spletni brskalnik, ampak dokler ne bo podpirala dodatkov (recimo Adblock, FlashGet, gmail notifier etc.) bom še vedno uporabljal firefox.


AdBlock je že vgrajen (Content Blocker), Gmail pa lahko furaš preko IMAP če hočeš in te bo opominjalo na nove maile. Oz uporabiš RSS/Atom feed.


A se da uvoziti filtre od firefoxovega Adblocka?

Z tem IMAP sem nekaj probaval, ampak je problem, da mi je tudi spam dal v mapo prejeto in označil kot nov mail, v firefoxu pa vse skupaj pobira direktno iz gmaila in spam filter deluje.

EDIT: mislim, da mi je sedaj uspelo nekaj skupaj spravit z atom feed, bom videl če deluje, ko novi mail pride.
EDIT2: RSS deluje :) Sedaj samo še pogruntam adblocker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Key Quest ::

snow je izjavil:

Key Quest je izjavil:

Hja, nisem ravno preprican da bo povprecnemu uporabniku tistih 80ms kaj veliko pomenilo, no.


Moraš gledat relativno, ne absolutno. Sej tud Ferrari pa kak Lupo na 100m nimata velike razlike v porabi...


Hah, dej si zadeve najprej malce razjasni, no. Ferrari nima samo 17% visje porabe od Lupa. Poleg tega da je tukaj absolutna razlika povsem vmesna, saj spletne strani tipicno ne nalagas vsaki po 10.000 krat za vsak slucaj, a ne. Ali ti tako pregledujes splet?

ProGTX ::

Key Quest, če tako pogledaš, se res ne opazi, če pa sprobaš uporabo večih brskalnikov, vidiš, da je Opera res najhitrejša, tisti "občutek" bri brskanju je dosti gladkejši. Sam imam poleg Opere in Firefoxa naložen še Chrome, pa je Opera daleč najhitrejša (da o IE ne izgubljam besed); tudi Safari sem imel nekaj časa, pa mi je bil grd pa še sesuval se je, zato njegovega "občutka" ne poznam, ampak ima Opera definitivno več funkcij.

Pyr0Beast ::

Sam uporabljam Opero in FF. Sem bil pa kar presnečen, ko sem opero prvič sprobal. Zadeva je tudi brez kakršnegakoli tweakanja neverjetno hitra, kar pa ne morem reči za FF, ki je z leti postal le glomazen, pravzaprav mi je bila verzija 2 po občutku še najhitrejša in najmanj sistemsko požrešna.
Opera pa ima vse to 'from the start', ne da kako uro ali dve žokaš about:config.

Kot tudi prikazovanje vsebin (resda včasih rahlo polomljeno) je na popolnoma drugem nivoju. Hitro in še najbolj pomembno, odzivno, brez zatikanja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Kdaj se bo pa Slo-tech začel pravilno prikazovat v Operi?
Se že dolgo kaže pravilno.

Mimogrede, to in-page prikazovanje promptov je tudi dobra ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

RejZoR ::

matejdro je izjavil:

RejZoR je izjavil:

matejdro je izjavil:

Opera je meni najboljši spletni brskalnik, ampak dokler ne bo podpirala dodatkov (recimo Adblock, FlashGet, gmail notifier etc.) bom še vedno uporabljal firefox.


AdBlock je že vgrajen (Content Blocker), Gmail pa lahko furaš preko IMAP če hočeš in te bo opominjalo na nove maile. Oz uporabiš RSS/Atom feed.


A se da uvoziti filtre od firefoxovega Adblocka?

Z tem IMAP sem nekaj probaval, ampak je problem, da mi je tudi spam dal v mapo prejeto in označil kot nov mail, v firefoxu pa vse skupaj pobira direktno iz gmaila in spam filter deluje.

EDIT: mislim, da mi je sedaj uspelo nekaj skupaj spravit z atom feed, bom videl če deluje, ko novi mail pride.
EDIT2: RSS deluje :) Sedaj samo še pogruntam adblocker.


AdBlock in Content Blocker sicer nista združljiva direktno, je pa možno.
V Content Blocker dodaj vsaj en vnos, nato pa v eni izmed Operinih map poišči adblock.ini al neki tazga filet. Izvozi AdBlock filter v TXT filet in skopiraj vsebino v oni INI fajl. Shrani in to je to. Samo izpusti vnose z @@ (whitelist).

Drugače pa uporabi tele generične filtre, ki odpravijo 90% vseh reklam:
*/ad/*
*/ads/*
*/banner/*
*/banners/*
*/pagead/*
http://ad.*
http://ads.*
*intellitxt*

To je to. Par sekund dela in odličen efekt.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WamPIRe- ::

Se da v Operi nastavit, da so zaznamki vidni zgoraj kot recimo default pri FF?
Drugače pa mi je Opera kar všeč.. sploh tele zadnje verzije.
FF mi je z nekaj add-oni resnično dober vendar ga zadnje čase zamenjujem z SRWare Iron(Chrome engine + privacy).
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

AmokRun ::

darkolord je izjavil:

Se že dolgo kaže pravilno.


Tole sem mislil:

 opera

opera


 ff

ff

destroyer2k ::

WamPIRe-

Ja se da ja.

View-Toolbars-Personal Bar (vklučiš ta personal bar in imaš to kar želiš).

darkolord ::

AmokRun: aha, ja to bo pa delalo, ko se bo stran popravila.

Edit: že deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ahac ::

Najhitrejša (pri določeni stvari) še ne pomeni "najboljša".
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

darkolord ::

Pri ostalih stvareh je bila najboljša že prej ;)

ahac ::

Aja... a zato so šli UI spreminjat, da je bolj podoben Chromovemu (kar piše v novici)?
Že prej je bil the best, zdaj so pa kopiral od drugega (slabšega) browserja in je zato še bolj the best?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

matejdro ::

RejZoR je izjavil:

Samo izpusti vnose z @@ (whitelist).


Torej nima whitelista?

Lee_Nover ::

s tem, ko so umaknil menu so povecal pregledovalni del, kar se mi zdi dobra ideja, tud, ce jo je nekdo ze prej izvedu. url filter (adblock) imas pa v %AppData%\Opera\Opera\urlfilter.ini

Key Quest ::

ProGTX je izjavil:

Key Quest, če tako pogledaš, se res ne opazi, če pa sprobaš uporabo večih brskalnikov, vidiš, da je Opera res najhitrejša, tisti "občutek" bri brskanju je dosti gladkejši. Sam imam poleg Opere in Firefoxa naložen še Chrome, pa je Opera daleč najhitrejša (da o IE ne izgubljam besed); tudi Safari sem imel nekaj časa, pa mi je bil grd pa še sesuval se je, zato njegovega "občutka" ne poznam, ampak ima Opera definitivno več funkcij.



Malce bedno v startu privzemat, da ce se ne strinjam, pa sigurno se nisem preizkusil. Opero sem precej cajta uporabljal in dejansko imas obcutek, da je zadeva hitrejsa in bolj odzivna. Ampak to je to ... obcutek. Ni da ravno pol bistveno hitreje brskas po netu ali karkoli, hocem reci da to je v praksi zanemarljivo. Sem pa z Opere preskocil na FF ravno zaradi manjsih nepravilnosti pri izrisovanju spletnih strani. Jebatga, bolj mi pomeni to da imam Gecka, kot pa neka pseudo hitrost.

Dr_M ::

Kako grdo zgledajo browserji brez menijev.... :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

hocem reci da to je v praksi zanemarljivo
Je, ja. Ampak "hitrost" je bila edini argument Chrome-a, pa je zgolj na račun tega postal tako popularen, kot je.

Sem pa z Opere preskocil na FF ravno zaradi manjsih nepravilnosti pri izrisovanju spletnih strani.
Jah, Opera sicer bolje spoštuje standarde od ostalih...

Kako grdo zgledajo browserji brez menijev....
Zato jih lahko še vedno vklopiš.

filip007 ::

Kaj na Quad so dobili 435ms jaz sem dobil 325ms na C2D 2.8GHz in Polkna 7, lepo je videti da Quad ne pomaga nič ali pa še škodo dela. Chorme je pa dal 350ms in ja Opera je malo hitrejša ni pa Rocky Balboa niti pod PeaceKeeper.

http://service.futuremark.com/peacekeep...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

AmokRun ::

darkolord je izjavil:

Edit: že deluje.

Kaj že deluje? 8-O

bazo ::

Kje loh nazaj meni vklopis??

darkolord ::

Kaj že deluje?
Zaobljeni robovi na slo-tech. Mogoče moraš cache pobrisat.

Kje loh nazaj meni vklopis??
File (rdeč opera gumb) -> Show menu bar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

AmokRun ::

Zaobljeni robovi na slo-tech. Mogoče moraš cache pobrisat.

Pa res dela. :)

Kje loh nazaj meni vklopis??

V glavnem meniju izbereš Show Menu Bar.

pegasus ::

*Bow*

Opera user since Opera 2.x (ko je še sedla na en floppy ;))

Btw, ko omenjate bloatnost firefoxa, se kdo še spomni mozille in netscapea? ;)

LordPero ::

ahac je izjavil:

Najhitrejša (pri določeni stvari) še ne pomeni "najboljša".

Ja, ampak najboljša je že bila :P, zdej (vsaj od prealpha 10.5), je še najhitrejša (pač en lep bonus).
LordPero

DuleKrtola ::

Mene nekaj moti pri tejle novi verziji. Default search imam že od nekdaj "Find in page", za google pa "g _keyword_". Ampak v prejšnjih verzijah če sem napisal url brez www. in .com/.si, mi je vseeno samo našlo pravi sajt. Recimo, vtipkam gmail in enter, v prejšnjih verzijah se mi je takoj odpru gmail, zdaj mi po strani išče text "gmail". A se da dobit nazaj staro funkcionalnost, torej da v url fieldu išče s enim od searchov samo če uporabiš tag?

destroyer2k ::

jumo

Jaz imam to že od začetka pri 10.10.

DuleKrtola ::

Hm, kateri search pa imaš default? Zna bit problem v tem, da sem skopiral par fajlov v roaming mapi iz stare verzije. Bom pobrisal fajle

techfreak :) ::

Dr_M je izjavil:

Kako grdo zgledajo browserji brez menijev.... :|

Chrome na OS X ima meni.

DuleKrtola ::

Eh, pobrisal userdata in še vedno ne dela avtomatsko dopolnjevanje urlja, ampak išče z default search engine :S kr neki.
Destroyer, ne vem če te prav razumem. Od verzije 10.10 ti ne dela več avtomatsko dodajanje www. in .com? Ker tu je govora o verziji 10.50Beta, in v 10.10 omenjena funkcionalnost še deluje

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Kako grdo zgledajo browserji brez menijev.... :|

Niti ne, vržeš ven še status bar in imaš precej več uporabne površine. :)

destroyer2k ::

jumo

Aja jaz uporablam 10.1, sem mislil da to tebi ne dela pri tej verziji.

frudi ::

PrimozR je izjavil:

Niti ne, vržeš ven še status bar in imaš precej več uporabne površine. :)

Ne samo, da sem vrgel stran menu in status bar, še tab bar sem prestavil na desno. Vertical space FTW :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

DuleKrtola ::

No, a dela komu v novi beti omenjena funkcionalnost? Če napišeš v url vrstico "slo-tech" in enter, vam gre na www.slo-tech.com ali vam searcha z googlom (oz. default enginom)?

PrimozR ::

frudi je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Niti ne, vržeš ven še status bar in imaš precej več uporabne površine. :)

Ne samo, da sem vrgel stran menu in status bar, še tab bar sem prestavil na desno. Vertical space FTW :P

V Operi?

DuleKrtola ::

Evo, pogruntal. Po vzoru IEja so zadevo izvedli tako, da vpišeš slo-tech in stisneš ctrl+enter, da ti doda www. in .com

frudi ::

PIPI: jasno, da v Operi :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220538 (17229) Jst
»

Izšla Opera 10.50 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21138088 (31678) urban99
»

Opera najhitrejša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10420842 (17744) Dragi
»

Opera 10.5 pre-alpha (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768229 (6296) HairyFotr

Več podobnih tem