» »

admin privilegiji za program zagran iz command prompta

admin privilegiji za program zagran iz command prompta

poga ::

Zivjo!

zanima me, ce kdo mogoce ce, kako bi lahko zagnal program iz command prompta, ki bi imel administratorske pravice.

recimo da je nek uporabnik "power user" in bi rad zagnal en program, ki pa bi tekel pod administratorskimi pravicami.

Najbljizje kar sem naselj je ukaz "runas", s katerim lahko dolocis da se en program izvede pot admin pravicami, ampak mora uporabnik rocno vpisati password. A se da kako to obiti?
  • spremenil: poga ()

JLP ::

Brez vpisovanja passworda pa res ne bo šlo. Pol bi lahk vsak kreljo se usedu za mašino pa zagnov en program ala format pod adminam pa sfukov vso zadevo.
Live long and prosper!

poga ::

se popolnoma strinjam. Sem mislil da bi bilo mozno narediti nekaj podobnega kot lahko naredis v "task schedule"-u - namrec tam lahko dolocis, da se dolocen program zazene in ima administratorske privilegije, klub temu da je uporabnik recimo navaden user.

ABX ::

AT ukaz ti naredi to. Neglede na to če je kdo prijavljen na mašino lahko izvrši ukaz na določen čas z poljubnimi pravicami. Če pa želiš takoj izvest ukaz ali gledaš na uro, uporabiš soon.exe (download m$) ali pa uporabiš grafični vmesnik task schedulerja in opcijo run.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bat file

Oddelek: Pomoč in nasveti
201269 (791) chrush
»

Poganjanje Windows brez administratorskih pravic varneje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5815599 (13463) noraguta
»

Run as administrator + password

Oddelek: Operacijski sistemi
51378 (1327) Matri[X]
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535512 (5512) gumby
»

WinXP in Remote web desktop

Oddelek: Programska oprema
91551 (1504) Cokolesnik

Več podobnih tem