» »

Run as administrator + password

Run as administrator + password

civava23 ::

Na XP imam 2 računa : 1 je administrator (zaščiten z geslom), drugi fonziz pa je navaden user brez gesla.

Običajno delam v načinu user (fonziz), določene programe pa moram vseeno zagnati z administratorskimi pravicami (sicer na delajo). To sem rešil tako, da sem na namizju userja (fonziz) dal bljižnico z ukazom ukaz RUNAS, s katero zaženem program kot administrator :

npr:
%windir%\system32\runas.exe /user:administrator "D:\Program Files\MUSICMATCH\MUSICMATCH Jukebox\mmjb.exe"

Ukaz RUNAS pa mi pred zagonom programa še vedno odpre posebno okno, kamor moram ročno vpisati geslo.

Zanima me, če je mogoče v ukaz RUNAS vkomponirati poleg userja, ki zaganja določen program TUDI GESLO, da ga ni treba pa kliku na bljižnico ročno vpisovati.

Ziga Dolhar ::

Take težave se ponavadi da rešiti tako, da daš userju dodatne pravice na ustrezni mapi programa -- pa s tem imaš precej manjši rizik, kot če ga poganjaš kot "neomejen" administratorski uporabnik

p.s.: a ni žalostno, da je treba en p****** predvajalnik glasbe poganjat kot Admin? Enivej, imaš težave z mmjb že od nekdaj, ali šele od zadnje verzije? Meni so namreč vse prejšnje delale bp, zadnja bi pa nonstop nekaj updatala in restartala windowse ....
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Take težave se ponavadi da rešiti tako, da daš userju dodatne pravice na ustrezni mapi programa

To nekako deluje samo, če program ne dela kej "sistemskega"...

drugače pa ne razumem poante RunAs če imaš admin geslo kar napisano recimo v bližnjici... torej lahko vsak (in vsak program) vidi admin geslo

obstaja pa sicer nekaj takega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

civava23 ::

Preizkusil sem verzije 7,8 in 10 pa vse hočejo za delovanje administratorske pravice.
Sicer pa mi verzija 10 ne restarta paosebej Windowsov, niti nimam nekih posebnih večjih problemov z njo.

Ziga Dolhar ::

Saj res. Pri vseh verzijah sem mogel dodat "vse" pravice svojemu uporabniku na mapi mmjb, da. [In to je rešilo težave. Ne pa v zadnji verziji ... poskusi.]
https://dolhar.si/

Matri[X] ::

Dodaj parameter /savecred. Pri tem ti bo treba samo 1. vtipkat password. Used to work.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win10 disk cleanup - avtomatsko

Oddelek: Pomoč in nasveti
13659 (488) Ijus
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213601 (3325) gorenjc
»

Poganjanje Windows brez administratorskih pravic varneje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5816091 (13955) noraguta
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535696 (5696) gumby
»

Geslo za dostop do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
122062 (1863) CaqKa

Več podobnih tem