» »

WinXP in Remote web desktop

WinXP in Remote web desktop

Djuro ::

Zdravo!

Malo se igrackam z remote desktop, ki je vkljucen v xp-je. OK, dela mi ce se na host povezem direktno s programom Remote desktop connection, ki pride z XPji.
Ampak hocem enejblat je preko httpja.

Odprl sem port 3389 in 80 do masine na katero se hocem konektat.

Ko se s klienta povezem na http://mojip/tsweb se mi odpre prijavno okno. Vpisem ime masine (to je ista na kateri tece iis) pa se nikakor noce povezat.

Naj se povem, da sem sledil wizardu (instalacija iis,...).

A moram odpreti se kaksen port. Kaj delam narobe?

Cokolesnik ::

Dobiš kakšno opozorilo?

Poleg tega, da odpreš porte, moraš tudi vključiti Remote desktop (Nastavitve / Nadzorna plošča / Sistem / Oddaljeno / naredi kljukico pri Oddaljeno namizje in potrdi vse z OK.

Uporabnik, ki se želi prijaviti prek Remote desktopa mora tudi imeti administratorske pravice.

Velja tudi omejitev, da se ne boš moral povezati sam nase, ker ti bo Remote desktop javil opozorilo, zato se poskusi povezati iz nekekega drugega računalnika.

Če ti brskalnik odpre stran na naslovu http://IP/tsweb, potem si prav nastavil IIS oz. web server. Priporočam ti, da uporabiš ob IIS še en programček, ki ti IIS še dodatno zaščiti - IIS lockdown tool (na microsoft.com ga dobiš), in da za preverjanje varnosti tvojega računalnika uporabiš program Microsoft Baseline Security Analyzer (on ti bo napisal, kaj nastaviti v rač., da bo varen, če še ni nastavljeno). In seveda, da imaš nameščene vse varnostne popravke na WindowsUpdate strani. Tako si boš zagotovil solidno varnost tvojega strežnika (IIS).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Tomi ::

Cokolesnik:

Uporabnik, ki se želi prijaviti prek Remote desktopa mora tudi imeti administratorske pravice.

To niti ni nujno. Lahko določiš neadminskega uporabnika, ki prav tako lahko dostopa preko spleta. Samo treba ga je dodati pod System, Remote, Select Users.
metrodusa.blogspot.com

Cokolesnik ::

Ja, res je. Lokalni varnostni pravilnik / Določitev uporabniških pravic / Dovoli prijavo prek terminalskih storitev mi je malo ušla iz spomina.:)

Nespametno je dodeliti administratorske pravice nekomu samo zaradi Remote desktopa, zato pojdi na Nastavitve / Nadzorna plošča / Sistem / Oddaljeno / klikni na gumb Izbiranje oddaljenih uporabnikov / Dodaj / Dodatno / Najdi zdaj / označi željenega uporabnika in klikni štirikrat V redu, da potrdiš spremembe in zapreš nastavitve.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Djuro ::

Ko kliknem na connect gum na strani //mojip/tsweb mi po cca 20 sekundah napise:

The client could not connect to remote computer. Remote connections might not be enabled or the computer might be too busy to accept new connections. ....

Nekej v tem smislu.
Vse userje in pravice sem nastavil pravilno, ker mi drugace (po vsej verjetnosti) ne bi remote delal tudi s programom, ki je vgrajen v same xpje (Programs/Accesories/Communications/Remote Desktop Connecion.

Ker prek weba bi se naceloma lahko konektal na svojo masino od kjerkoli brez instaliranega klienta.

Cokolesnik ::

Če te prav razumemo, se lahko povežeš prek klienta, ki je vključen v XPje, ne moreš pa se povezati prek brskalnika?

Je tvoja mašina mogoče v mreži in ni povezana neposredno z modemom oz. internetom?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Djuro ::

Tocno! Lahko preko klienta in ne preko brskalnika.
In se enkrat tocno, racunalnik je v mrezi, za internet skrbi router.
Na routerju sem dolocil, da se porta 80 (za web) in 3389 (s katerim dela klient) routa direktno na masino, do katere hocem dostopat.

Cokolesnik ::

Tudi jaz imam router in tako nastavljeno, kot pišeš, a mi deluje brez problema. Ne vem, kje bi bil problem. Očitno se promet pravilno preusmerja, ker lahko dostopaš do računalnika s klientom v XPjih. Tudi port 80 se pravilno preusmerja, ker se ti stran s prijavo odpre v brskalniku. Poskusi izklopiti vse programe, ki tečejo (sploh kakšne P2P programe - Emule, Kazaa itd.). Poskusi tudi z iskalnikom in za ključne besede vpiši remote desktop in nekaj besed opozorila, predvsevsem tiste "too busy to accept new connections", ki ga javi remote desktop.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Djuro ::

Huh, mi je koncno ratal. Pod server sem vpisal zunanjo ip stevilko in ne notranjo.

Ehh, tepec. Ceprav bi meni bilo bolj logicno, da vpises ip racunalnika v omrezju in ne ip s katerim se predstavlja na internetu.

Hvala!

Cokolesnik ::

Če bi se želel povezati na računalnik z računalnikom, ki je del iste lokalne mreže, potem bi moralo delovati povezovanje tudi v vnosom polja Server v obrazcu za Remote Web connection: 192.168.x.x.

Če pa se želiš povezati od zunaj (velja tudi za povezovanje znotraj v lokalni mreži), pa obvezno tvoj zunanji IP, kar si pravkar ugotovil.:)

Tvoja ugotovitev bo marsikomu pomagala, da se ne bo ubadal s podobnimi problemi na nepravem koncu Windowsov.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop Web Connection - problem

Oddelek: Omrežja in internet
91574 (1308) dba
»

Remote desktop win2000->xp ???

Oddelek: Programska oprema
111288 (1209) Tero
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323126 (2714) CaqKa
»

Remote desktop

Oddelek: Omrežja in internet
131057 (883) Tomi
»

Kako bi povezal dva rac z remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
201635 (1316) mh8759a

Več podobnih tem