» »

Vsem t.i. 'prodajalcem'-protest

Vsem t.i. 'prodajalcem'-protest

Vom ::

Občasno prebiram male oglase na Slo-Tech-u iz čiste radovednosti in vsakič sem neprijetno presenečen nad pretiranimi cenami rabljenih/novih komponent. (Npr. nov Winfast TV tuner se prodaja za 18k-Mlacom ga prodaja za 15.840 sit- prosim to je samo primer, da se ne bi čutil kakšen oškodovanega.) Oglaševalce bi naprošal, da malo pobrskajo po cenikih on-line trgovinah v Sloveniji preden postavljajo cene.

Hvala,

Vom
  • premaknil: alien-w ()

alien-w ::

Sem prestavil, da bo lahko kdo odgovoril... ker v malih oglasih se ne da odgovarjati.

BlackHole ::

Zakaj bi oglaševalci preverjali cene? Če je nekdo tako len, da bi preveril cene, pa naj kupi staro robo dražje kot je nova v trgovini. Cene naj preverjajo tisti, ki jo kupujejo. Pač pojasniš prodajalcu, da je v trgovini ceneje, kot je v njegovem oglasu.

Zgodovina sprememb…

tropinovec ::

mene osebno bolj motijo oglasi, ki so brez cene ali pa kadar piše: ponudbe s ceno na mail ta in ta! ;((

Zgodovina sprememb…

suse80 ::

Jaz bi dodal samo to, da cene v trgovinah drastično padajo in bi po tej logiki morale padati
tudi cene rabljene robe. Primer:

Pred nekaj meseci sem kupil Maxtor 40GB 7200rpm ATA100 disk za 43000 sit.
Pol leta kasneje ga dobim v isti trgovini za cca 23000 sit.
Se pravi, da bi ga lahko rabljenega prodal za cca 15.000 sit.
Ker pa sem lakomen, nastavim tak oglas: pred pol leta za 40 k sit kupljen disk prodam za 50% cene.

Ker to počnejo tudi drugi, imajo posledično rabljene komponente pretirano ceno, čeprav je dejanskega "prometa" z njimi prav zato zelo malo.

Iz izkušnje povem, da preko oglasa na ST še nisem prodal nič drugega kot en server, pa sem dal že kakih 10 oglasov.

Dejansko vsi precenjuemo vrednost našega hardware-a.

Ma kdo idejo, kaki bi vzpostavili sistem vrednotenja, nekakšen indeks vrednosti robe glede na čas obstoja na tržišču in starost blaga?



Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

freejack ::

Joj, tudi sam včasih opazim take cene pri oglaševalcih, da človk ne more verjet. Daš prešerna ali dva zraven, dobiš pa novo komponento v trgovini, pa bo 100% delala bp (naj bi).No ja, to, da precenjujemo vrednost svojega HW je pa itaq. Kar ne moremo verjeti, da pred meseci aktualna, kupjlena komponenta, ni več vredna niti pol svoje prvotne cene.Jst vedno pogledam po par oglasnikih za grobo ceno, pol se pa sam odločim, s tem da ponavadi dam nižjo kot je v oglasnikih, ker je tam včasih res popolnoma nerealna. Tko kot jst; kupujem nov disk, za starega pa ne vem a bi prodal. 10Gb je vredel le par prešernov, po drugi strani ga pa lahk porabim za backup, če kaj druzga ne, al pa za prenosnega v racku.SuSE80: kaj misliš, bi kupil 80 Gb Udma-100 7200 rpm Maxtor, Wd, Seagate za 33.630 ali 40.9 Gb Udma-100 7200 rpm Maxtor, Wd, Seagate za 24.700, glede na to, da ko bom tistih 40Gb porabil dobil boljšega, hitrejšega za manj denarja? Čeprav gre res samo za 10k razlike. 10x

SkIDiver ::

Že dolgo nazaj sm opazu, da se splača kupovat hardware na bolhi kot pa na slo-techu, ker so tam nižje cene. Se najdejo tut primerki k usipajo kako previsoko, medtem, ko se tu najdejo kdaj pa kdaj taki k usipajo primerno ceno.

darh ::

Sk|diver... ob temu stanju malih oglasov na slo-techu kt je zdej.. itak da se splača in je tudi bolj udobno na bolhi kupovat.. .ampak nekej sem nekje slišal da se pripravljajo ene spremebe... 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

primoz in xbite, pljunita v roke in napisita sistem avkcije oz. drazbe za slo-tech :).

darh ::

Isn't it a bit messy doin' it that way TrOn :D
Excuses are useless! Results are priceless!

andrejc ::

Ker dnevno pregledam kar nekaj oglasov tako na bolhi kot na ST, se najde tudi med "poznavalci" prodajalec, ki prodaja npr. procesor amd 1000 za 15% dražje kot je trenutna cena v Mlacomu. Ko sem ga klical ter opozoril na to, je samo rekel, da bo preveril ter umaknil cenik iz ST.
Generalno pa mislim , da bo vedno veljalo ponudba/povpraševanje. Tudi sam sem pred mesecem kupil hd 1,2 gb za 3K(nujno sem ga rabil).
andrejc

suse80 ::

FreeJack,

jaz imam vedno raje več prostora na hdd kot manj.

Pravzaprav, preračunano, stane zdaj GB novega diska
cca. 500-600 sit.

Meni je bilo še vedno šal, ko sem kupil nekaj sit cenejši, pa dost manjši disk.

Po drugi strani, ko mi je crknil 30GB disk, sem pa bil v temi.
Takrat mi je bilo žal, da nimam vsaj dva diska v Compu.

Od takrat sem na SCSI + IDE backup.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

smeh mali oglasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645257 (2008) shadeX
»

Koliko je ta mašina vredna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
507812 (6794) mtosev
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452710 (1922) Dr_M
»

Poziv kupcem!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
535076 (3967) OZZY
»

Pismu en folk na bolhi ...

Oddelek: Loža
351747 (987) MEDENA

Več podobnih tem