» »

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani

1
2
»

imagodei ::

@sixkiller,

tole je popolnoma neuporabno; razen če mogoče slučajo ne gledam prave reči...
- Hoc est qui sumus -

roba87 ::

To so vaje. Seveda je uporabno.To so v bistvu osnovne vaje.poglej malo od 3 naloge naprej.

RazzorX ::

gamemen bi že delal najzahtevnejše strani v Javi in uporabljal Visual Basic in ne vem kaj še, pa še za HTML ne ve kako koda izgleda. Eni mislite, da se je programskega jezika naučiti čisto lahko, moraš stvari tudi razumeti ne le se jih naučiti. Če resno misliš z učenjem jezika začni pri osnovah in računaj na par let, če pa misliš nekaj v enem tednu naredit pa klikni na CoD ikono in pozabi vse skupaj. ;);)

gamemen ::

RazzorX je izjavil:

gamemen bi že delal najzahtevnejše strani v Javi in uporabljal Visual Basic in ne vem kaj še, pa še za HTML ne ve kako koda izgleda. Eni mislite, da se je programskega jezika naučiti čisto lahko, moraš stvari tudi razumeti ne le se jih naučiti. Če resno misliš z učenjem jezika začni pri osnovah in računaj na par let, če pa misliš nekaj v enem tednu naredit pa klikni na CoD ikono in pozabi vse skupaj. ;);)


dobro vem kako zgleda HTML koda. učit pa se mislim resno tudi par let če bo treba.

Gandalfar ::

Pridi v Kiberpipo, pridruzi se kaksnemu projektu pa bos dobil se mentoriranje zraven poleg izkusenj.

KaRkY ::

techfreak :) je izjavil:

Zakaj pa Javo? A ni bolje začeti z nekim lažjim frameworkom, kot je Django ali pa RoR?


Nebi reko da so ti frameworki lažji no vsaj meni ne ker z javo redno delam. Drugače pa je vedno bolje začet z težjim kot pa z lažjim se osnove bolje naučiš ker se moraš namatrat:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

imagodei ::

@sixkiller,

sem pogledal. Kot pravim - neuporabno za naučit se karkoli. Če imaš poleg sebe knjigo ali spletno stran z osnovami HTML-ja, potem si lahko še kaj pomagaš. Če pa niti ne veš, kako HTML zgleda, potem so pa vaje "utterly useless". Kako naj človek spremeni velikost fonta, če ne pozna ustreznega markupa?
- Hoc est qui sumus -

avister ::

Hmm,

Tako kot je bilo že omenjeno, pa vseeno še z moje strani.

Če rečemo, da je splet sestavljen iz strežnikov in odjemalcev, bi se najprej osredotočil samo na odjemalce in programe ki tečejo na odjemalcih (opera,explorer,ff,chrome).

Na začetku je vedno lepo, da dobiš zagon in iz suhoparnih html in ostalih pravil ga verjetno ne boš dobil.

Zato predlagam, da začneš na neki html/css osnovi, ki jo z enim od programov za urejanje poskušaš popraviti/spremeniti. En preprost primer za začetek bi bil na w3schools.

Primer lahko urejaš kar na njihovi spletni strani (w3schools), ki je vsaj za mene, kar dober vir informacij in navodil.

Ko se boš naveličal, skopiraj kodo in jo prilepi v enega od urejevalnikov. Html/css in vse ostalo lahko urejaš z različnimi urejevalniki (notepad, joe, vi, emacs, eclipse, pspad, Dreamweaver CS4 ...). Vse je odvisno le od tvojega znanja, zato ti predlagam, da za začetek poskusiš pri zgornjem primeru spremeniti kaj preprostega, kot je recimo izgled, barva, fonti. Pri tem ti bo v veliko pomoč eno izmed orodji za urejanje CSS-ja. Predlagam da si pogledaš http://www.topstyle4.com/ (preizkusna različica).

Ko dobiš nekaj občutka, kako se CSS in HTML povezujeta, bo ravno pretekla preizkusna različica omenjenega programa in čas je da preizkusiš drugega. Predlagam Dreamweaver CS4, kjer lahko začneš graditi spletno stran na vzorčnih primerih, ki so priloženi preizkusnemu paketu. Osredotoči se predvsem na html kodo in TAG-e povezane z njo (div, br, body, head, a ...).

Ko boš enkrat prišel do sem, pa lahko rečem isto kot je rekel že nekdo zgoraj. Pojdi za nosom. Najprej si poglej DOM in JavaScript ter si pomagaj z razhroščevalnikom v Chromu-u (Ctrl-Shift-J) ali Firefoxu (firebug dodatek). Na hitro si poglej še Flash/Flex, Silverlight, Activex in Java applet, samo tako da boš videl kaj vse lahko poganjaš znotraj brskalnika.

Predelaj in poglej si še STANDARDE (W3C) in počasi preidi na strežniški del spletnih aplikacij.


To bi bilo za začetek dovolj. Se tipkamo čez kakšne pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avister ()

techfreak :) ::

KaRkY je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Zakaj pa Javo? A ni bolje začeti z nekim lažjim frameworkom, kot je Django ali pa RoR?


Nebi reko da so ti frameworki lažji no vsaj meni ne ker z javo redno delam. Drugače pa je vedno bolje začet z težjim kot pa z lažjim se osnove bolje naučiš ker se moraš namatrat:)

Ampak pri teh frameworkih hitreje prideš do rezultata, ker je zelo pomembno, ko šele začenjaš. Saj potem se lahko naučiš tudi težje.

Isotropic ::

naj se za zacetek uci jave imo. enterprise zadeve se delajo v takih in podobnih jezikih itak. pa ne mi s facebookom.

roba87 ::

@imagodei

Jaz še vseeno mislim da so vaje dobre za začetek. V navodilih tudi piše "Naloge rešujte po vrsti. Pomagate si lahko z viri na spletu, npr. W3Schools HTML ali sers.s-sers.mb.edus.si" in če malo pogledaš tutoraiale ne vidim problema. Nevem kako drugače naj se loti izdelovanja strani kot da najprej nekaj vaj reši. S pomočjo W3Schools pa mislim da je enostavno.

BlueRunner ::

Zanimivo. Od najzahtevnejših spletnih strani smo prišli do najbolj osnovnih osnov.

roba87 ::

To je čisto normalno, ker za izdelovanje najzahtevnejših spletnih strani moraš najprej znat osnove. Mislim, da je pri vsaki službi, šoli, projektu, športu ... najprej potrebno poznati osnove :D

bluefish ::

Seveda pa naš optimistični avtor teme pričakuje, da bo že juri lahko konkuriral velikanom.

BlueRunner ::

Ah, no... jutri res ne, v 5 letih pa že. Samo ne vem, če bo metoda "učenje pravega jezika" uspešna. Do sedaj še nisem slišal, da bo to komu uspelo. Na lestvici popularnosti okolij (jeziki so tako ali tako bolj postranska zadeva) se znajo zadeve zelo hitro premešati.

Je pa še kako res, da če človek že ima neko začetno znanje in izkušnje, potem izhodiščnega vprašanja za to temo več ne postavi. Ker odgovor že pozna.

Zgodovina sprememb…

roba87 ::

Mislim, da je že obupal ke se nič ne javi več :)

gamemen ::

brez skrbi nisem obupal. trenutno se učim HTML po knjigi: Peter Mrhar HTML - Programiranje web strani.

whatever ::

gamemen je izjavil:

brez skrbi nisem obupal.


Pa še boš...:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Looooooka ::

jst bi se na tvojem mestu sel programiranja ucit...html in graficnih designerjev je povsod dovolj in vsak misli, da je strokovnjak.
Ce bos pred tem znal programirat vsaj en jezik vec kot razni "dreamweaver experti" bo to ze ogromna prednost.

Gandalfar ::

dobrih web designerjev je se vedno premalo na trgu, tako da ce ga zanimajo vizualne zadeve, naj kar gre v tisto smer

gamemen ::

ja mene to zelo zanima. predvsem izdelovanje spletnih strani in programiranje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali izdelovati spletne strani ali programirati?

Oddelek: Loža
214002 (2182) c3p0
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212839 (9935) matjash
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
214128 (3222) zuz3k
»

Kaj se učiti

Oddelek: Izdelava spletišč
322428 (1859) MrBrdo
»

Primeren programski / web jezik za začetnika z dosti volje :D

Oddelek: Programiranje
121933 (1567) bluefish

Več podobnih tem