» »

Ripjaws (3x 2x2gb)?

Ripjaws (3x 2x2gb)?

psyke ::

Dober dan, namen imam kupiti 3 x F3-12800CL7D-4GBRM. Torej:

•Brand: G.SKILL
•Series: Ripjaws Series
•Model: F3-12800CL7D-4GBRM
•Type: 240-Pin DDR3 SDRAM
•Capacity: 4GB (2 x 2GB)
•Speed: DDR3 1600 (PC3 12800)
•Cas Latency: 7
•Timing: 7-8-7-24
•Voltage: 1.6V

Lahko dobim le 2x2gb kit, imel bom pa plato GA-X58A-UD5, zato bi nabavil 3x tale kit da bi pol imel 12GB. Kaj pravite na to? Bom imel kake probleme, ker ni 6x2 kit? In promovirajo ga kot dual channel ram ampak to je itak marketinška fora in itak alhko laufaš v triple channel, skrbi me samo da ne bo kakih problemov - da ne bodo laufali skupaj ok ali kaj takega, ker mogoče niso matched:D. Vprašam ker sem videl malo takih konfiguracij in ta ram vidim predvsem samo v dual channel konfiguraciji.. ali 4 ali 8 gb.. nikjer pa 12, mogoče mi lahko kdo pomaga kako je s tem in prosim ne priporočajte mi nekih drugih kit-ov, ker me zanima izključno ta.boljše da se prej pozanimam da pol ne bo problemov.

PC-Freak ::

Bo delalo BP - pa še naviti se jih bo dalo lepo.
Nič razmišljat - če je cena OK, potem kar vzemi. ;)

psyke ::

no druga izbira so dominatorji :)12gbkit, cl8

mihco ::

sam nebi priporocal tega...ze pri 2kom 3x2gb imas lahko probleme, pri 3 kom2x2gb pa samo se toliko vecje. Poleg tega imajo maticne plosce z naborom x58 kar precej tezav pri vseh zasedenih slotih, sploh, ce rami niso na qvl.

psyke ::

to me glih mede... vsak pove drugače, na koncu pa več nič neveš. najboljše da kupim 6x2 kit, ali 3x4 ali?

Corsair XMS3 12GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.60V 6x2
Corsair Dominator 12GB 1600Mhz cl8 KIT - 1.65V 6x2
Corsair Dominator GT 12GB 2000Mhz cl9 KIT i7 - 1.65V 6x2

OCZ Gold Edition 12GB 1333Mhz cl9 KIT ( OCZ3G1333LV12GK ) 3x4
OCZ Reaper HPC 12GB 1333Mhz cl9 KIT ( OCZ3RPR1333C9LV12GK ) 3x4
OCZ Gold Edition 12GB 1600Mhz cl8 KIT ( OCZ3G1600LV12GK ) 3x4

med temi se odločam, in seveda ripjaws. plata je pa GA-X58A-UD5. če bi vsaj lahko kje videl kateri rami so najbolj kompatibilni. men se zdi da največ uporabnikov prisega na corsair pri tej plati..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

Wox ::

Poleg tega imajo maticne plosce z naborom x58 kar precej tezav pri vseh zasedenih slotih, sploh, ce rami niso na qvl.


Od kod ti ta ideja? Kaj je qvl?
Commodore 64

psyke ::

to pomeni quality vendor list
ampak ni glih up2date seznam (npr. corsair 3x1gb je kao kompatibilen za novejše modele pa več nič ni napisano pa so mislim da prav tako združljivi, ker je ista tehnologija samo večja kapaciteta pač...tko da včasih moraš "reskirat") :D

recimo za mojo plato:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Me...

in to je ta ram kerega jaz hočem pa recimo niti gskill ni napisal te plate..notr:

http://www.gskill.com/products.php?inde... (spodaj)

zdaj sem še dobil odgovor na gskill forumu in pravijo kot sem si že mislil:

It is possible that they may work, but as you know, they must match perfectly to run triple channel. Triple channel is very picky, a slight difference can cause pesty issues. You will need to test and try for yourself, it just depends on the three kits you get.

drugače je pa gskill podpora nenormalno hitra. OCZ mi že odgovarja par dni, tu sem pa dobil odgovor v točno 52 minutah kar je res pohvale vredno! podpora je največ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

mihco ::

...in tocno to sem ti zelel povedati... Lahko bo delalo, najverjetneje pa ne saj je x58 izredno obcutljiv(Wox niso to vec DDR2 rami in kontroler integriran na maticni!!). Dalec najboljsa izbira, ce zelis 12gb triple channel je 3x4gb. Zadeva je trotl ziher in ce je cena sprejemljiva si lahko prihranis zivcev za precej vec kot 50EUR kolikor preplacas "uparjen" komplet. Odsvetujem Corsair! Zal...ampak dobil sem popolnoma nov komplet z dvema nedelujocima palckama(toliko o tovarniskem testiranju, da so palcke identicne :S ) in namig da to pri Corsair Dominator DDR3 Triple Channel kompletih ni nic presenetljivega. Ce bi sam se enkrat kupoval bi verjetno vzel G.skill PI series, ki jih na veliko hvalijo ali rame, ki so na qvl listi tvoje plosce(kot kompatibilni pri zasedenosti vseh slotov-v tem primeru lahko vzames tudi 6x2gb ampak bo po vsej verjetnosti treba povisat qpi voltazo, da bodo stabilno delovali na zahtevani frekvenci)

Wox ::

Sej vem. Imam napolnjenih vseh šest slotov pa ni nobenih težav. Zato me čudi od kod ideja o težavah pri napolnjenih vseh slotih. K 3x2GB Corsair XMS3-1600 sem dodal še 3x2GB G.Skill Pi Series F3-19200CL9D, MB pa je Asus P6T Deluxe. Se pa razume, da v te plošče ne boš tiščal nekih Transcend and the like variant.
Commodore 64

mihco ::

Wox je izjavil:

Sej vem. Imam napolnjenih vseh šest slotov pa ni nobenih težav. Zato me čudi od kod ideja o težavah pri napolnjenih vseh slotih. K 3x2GB Corsair XMS3-1600 sem dodal še 3x2GB G.Skill Pi Series F3-19200CL9D, MB pa je Asus P6T Deluxe. Se pa razume, da v te plošče ne boš tiščal nekih Transcend and the like variant.

To si se zlago ali imas komplet, ki ga G.skill vec niti nima v ponudbi???

Wox ::

Hmmm.... 3 palčke sem dal noter ena pa je v drugem računalniku. V kitu sta pač po dve, kupil pa sem dva kita. Nič posebnega, mislim da je še v prodaji, vsaj bil je. Ne vem zakaj bi lagal tule gor ;|
Commodore 64

mihco ::

k ramom za 100EUR si dodal take v vrednosti 400EUR? :/

Meizu ::

psyke je izjavil:

to me glih mede... vsak pove drugače, na koncu pa več nič neveš. najboljše da kupim 6x2 kit, ali 3x4 ali?

Corsair XMS3 12GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.60V 6x2
Corsair Dominator 12GB 1600Mhz cl8 KIT - 1.65V 6x2
Corsair Dominator GT 12GB 2000Mhz cl9 KIT i7 - 1.65V 6x2

OCZ Gold Edition 12GB 1333Mhz cl9 KIT ( OCZ3G1333LV12GK ) 3x4
OCZ Reaper HPC 12GB 1333Mhz cl9 KIT ( OCZ3RPR1333C9LV12GK ) 3x4
OCZ Gold Edition 12GB 1600Mhz cl8 KIT ( OCZ3G1600LV12GK ) 3x4

med temi se odločam, in seveda ripjaws. plata je pa GA-X58A-UD5. če bi vsaj lahko kje videl kateri rami so najbolj kompatibilni. men se zdi da največ uporabnikov prisega na corsair pri tej plati..


Ima Corsairove XMS3 na tejle UD5 platki in dela ko urca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Wox ::

mihco je izjavil:

k ramom za 100EUR si dodal take v vrednosti 400EUR? :/

Kaj pravzaprav hočeš povedati s tem? Da so Corsairjevi slabi ali kaj? Meni delujejo odlično. G.Skille pa sem dobil po ugodni ceni - 0€ (usluga pač). Če jih ti ceniš na 400€ ti jih rade volje prodam.
Commodore 64

mihco ::

Ne jaz jih ne cenim toliko....ampak je prodajna cena enega 4gb kompleta okoli 250EUR. Se pravi si dobil 500EUR za uslugo? Pomojem bluzis in si sproti zmisljujes. In ja Corsairjevi so proti tem slabi. Imeti 2400Mhz rame in jih pustiti delovati na 1066(ali tudi 1600) je neumnost. Ce jih pa ze ponujas naprodaj ti pa za oba kompleta z veseljem ponudim 200EUR...pa lahko namesto teh nabavis dodatni corsairjev super duper komplet.

Wox ::

Če je tako, potem naj bo tako. Tvoje mnenje me pa res ne zanima in sva tukaj zaključila.

Glede vprašanja, ki ga je postavil OP pa naj kar kupi, če je cena ugodna. Je zelo velika verjetnost, da bo v triple channelu delovalo OK.
Commodore 64

mihco ::

pametnjakovic...zanimivo, da mu je tudi proizvajalec dejal da obstaja verjetnost, da zadeva ne bo delovala. Seveda pa ti ves bolje...

psyke ::

Kdor hoce 12GB se mu vec ne splaca kupovat 6x2 ;)

nabavil sem corsarje 12gb 3x4gb kit in to je to. sicer so CL9 in 1600mhz ampak who cares. Te male razlike se itak ne opazijo, pa še za navijanje je boljše.

Pred 2 mescoma so ti rami še bili preko 450EUR, zdaj pa jih dobiš za skoraj pol cene, tak za info. Prej je res bil drag ram ampak ko so potem zaloge pošle en čas ni bil dobavljiv, zdaj pa spet dobavljiv ram po celi eu in so cene presenetljive za corsair. Končno so se nas usmilili ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ddr 3 ram kupiti

Oddelek: Strojna oprema
413359 (2414) HeXeD
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608886 (7422) jazbec
»

katere rame za bolj zahtevne grafične zadeve, cnc programiranje, itd...

Oddelek: Kaj kupiti
81000 (822) klinker
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833621 (29317) bedak
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
472950 (1850) __Devil__

Več podobnih tem