» »

Problem z T-2 internetom

Problem z T-2 internetom

llamma ::

Najprej se opravičujem, če je takšna tema že spisana. Obrnil sem ta in še marsikateri forum in nisem našel rešitve.

V glavnem, imam internet pri t-2. Na modem imam priključen router in iz routerja kabel do enega računalnika. Drugi računalnik je povezan brezžično.

Računalnik, ki je povezan prek kabla, se ne poveže, prenosnik, ki je povezan brezžično, pa se poveže.

Ker imam dinamični IP, nastavitev v XP nimam nastavljenih, prenosnik uporablja Mac OSX in je nastavitve pridobil sam.

Kaj naj torej naredim? Bi pomagalo, če zresetiram router na tovarniške nastavitve in povežem enako kot je bilo prej? Prvič, ko sem nameščal omrežje sem imel kar nekaj težav s tem, kako sem priklopil modem na router (kabli na lan 1, 2 itd.)

Prosim za kakršnokoli pomoč, res bom hvaležen.

Lp, Jan
  • spremenil: llamma ()

Senitel ::

Start -> run -> cmd -> ipconfig says what (na desktopu jasno)?

Duhec ::

Zapri internet brskalnik in v TCP/IP nastavitvah za mrežno kartico nastavi DNS-ja za T-2 in stestiraj.
Če še ne dela:
Preveri UTP kabel.
V Command Promptu vpiši:
ipconfig /all
in sem napiši IP naslov, masko in prehod
Preveri, da nimaš v Internet browserju kje kljukico Work Offline. (pri IE = File-Work Offline, pri FF= Datoteka-Delaj v brezpovezavnem načinu)
Testiraj in poročaj.

llamma ::

Senitel je izjavil:

Start -> run -> cmd -> ipconfig says what (na desktopu jasno)?


Pokaže mi ip mrežne. 196.XXX.XXX.XXX. Trenutno nisem doma, ne vem številke na pamet, vem pa da je prikazalo IP mrežne.

schtr4jh ::

pingaj 193.2.1.66 in slo-tech.com. Če dela samo IP, potem nastavi dns strežnike. Če ti pinga oba, potem preveri antivirusne programe. Če ni ne pinga nobenega, potem preveri nastavitve na routerju (oziroma ročno dodeli IP naslov).

llamma ::

Glede na to, da imam dinamičen IP od t-2 in bi router imel tudi kot dostopno točko, vpišem kateri IP?

aiko ::

1. Router (wan stran) nastavi na dhcp.
2. Na lan stani vklopi DHCP server (T2 ti dodeli le 1 dinamični IP!). Tako bi oba računalnika morala dobiti naslove v polju (default nastavitve) 192.168.1.2 - 255

DNS-ji od t2 so 84.255.209.79 in 84.255.210.79

llamma ::

Ok, upam, da vse nastavi samodejno, DNS pa vpišem sam.

aiko ::

llamma je izjavil:

Ok, upam, da vse nastavi samodejno, DNS pa vpišem sam.


Tudi dns-je bi moglo samo uredit.. če jih ne, pa imaš napisane.

llamma ::

Še nekaj. Ko to nastavim, se bom z iPod Touchem in ostalimi napravami tudi lahko povezal z routerjem ali bo treba kaj nastavljat na njih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404919 (3325) seba-beba
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611446 (10222) turob2
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475841 (2824) OmegaBlue
»

Težave z inštaliranjem Linksys-a WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
291612 (1287) Tilen
»

fiksen ip/dinamicen ip - kako spremeniti

Oddelek: Omrežja in internet
235095 (4502) mazupan

Več podobnih tem