» »

Kako do brezžične povezave?

Kako do brezžične povezave?

Sadida ::

Torej doma bi želel imeti wireless po hiši, da se lahko s prenosnikom povežem na intrnet. Na pcju imam siolov intrnet. Našel sem neko rešitev z dostopno točko, ampak me zanima, če je to edina rešitev. Zanima me še kakšno pokritost omogočajo te dostopne točke, verjetno je to pogojeno tudi s ceno, zanima me neka cenejša varianta.

lp

5er--> ::

BUFFALO WHR-G125, LINKSYS WRT54GL ali pa BUFFALO WHR-HP-G54

Na router pa nato namesti nadomestni firmware tomato mod. Navodila so na uradni Tomato strani. Lahko pa tudi dd-wrt naprimer.

Če tega ne misliš sam delat lahko router (LINKSYS WRT54GL) naročiš s prednaloženim nadomestnim firmware-om iz te trgovine.

Pokritost je poleg od oddajnika (v tem primeru router) odvisna še od vmesnih preprek (stene) in pa same brezžične kartice, ki je v prenosniku. (Predstavljaj si, da se router in kartica v prenosniku pogovarjata. Stvar ne deluje, če kartica v prenosniku ni dovolj glasna, da bi jo router lahko slišal.) Zaradi tega ti verjetno nihče ne bo rad odgovoril na vprašanje o pokritosti, ker je tukaj vmes preveč stvari.

shinko ::

Mene pa zanima kaj pridobiš, če namestiš ta nadomestni firmware na Linksys router=

Lp

5er--> ::

Za začetek večjo stabilnost. Za več se sprehodi po rezultatih iskanja. Tole je bilo že n-krat predelano.

Sadida ::

Kakšna je potem razlika med brezžičnim ruterjem in dostopno točko?

schtr4jh ::

Router omogoča tudi firewall, port forwarding/trigering, dhcp ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri usmerjevalnik (router) ?

Oddelek: Kaj kupiti
282591 (1882) blackbfm
»

WLAN in routerji

Oddelek: Omrežja in internet
223212 (2487) Spajky
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407834 (5705) OmegaBlue
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435443 (4240) KandazaR
»

router?

Oddelek: Kaj kupiti
251987 (1710) Boeing

Več podobnih tem