» »

Nadgradnja RAM-ov DDR2

Nadgradnja RAM-ov DDR2

sloxl8 ::

Obstoječi sistem z 2GB RAM-a želim nadgraditi z dodatnim 2GB oz. 4GB RAM-a. Plošča je Gigabyte GA-EP45-UD3LR, procesor C2D E7300 in RAM-i OCZ 2x1GB SLI Ready (PC8500).

Zanima me, ali moram pri nadgradnji paziti na latenco - če ima obstoječi RAM latenco npr. CL5, ali moram v sistem dodati RAM z enako latenco ali je lahko latenca različna na različnih kanalih npr. v enem paru slotov CL5, v drugem CL4. Enako me zanima glede frekvence RAM-ov - 1066 vs. 800 MHz.

Sploh, kateri RAM priporočate? Ne nameravam navijati, rabim samo čim hitrejše delovanje, čim manjše pregrevanje in čim daljšo garancijo.

svetetko ::

Če ne nameravaš navijati, je 1066 mhz povsem brezveze, ker ne opaziš razlike med frekvencami. Prav tako se ti ram ne bo pregreval, če imaš kolikor toliko dobro prezračeno kišto. Pri latencah in frekvencah je pa tako: rami se prilagodijo glede na najslabšega v kišti. Torej če kupiš 800mhz cl5, bodo vsi delovali na taki frekvenci in pri teh latencah. najbolje je seveda kupiti enake rame. V tvojem primeru pa poskusiti prodati obstoječe, ter kupiti 2x2gb. nekaj takega recimo: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
Kot sem rekel, ne potrebuješ 1066 mhz, zato lahko z lahkoto kupiš kakšne cenejše 800mhz cl5.

sloxl8 ::

Še eno vprašanje:
Proizvajalci osnovnih plošč imajo seznam združljivih pomnilnikov. Ali delujejo samo ti RAM-i in ga je treba nujno upoštevati ali delujejo tudi drugi RAM-i s podobnimi karakteristikami (frekvenca, latenca,...)?

Namreč, imam ploščo Gigabyte GA-EP45-UD3LR in Asus P5Q, ker pa nameravam eno od teh prodati in v sistem dodati dodatnih 4GB RAM-a, me zanima, katerega kupiti, da mi ga ne bo treba vračati nazaj, če se izkaže, da ne deluje s to osnovno ploščo.

Xserces ::

ce ni na listi je to loterija... lahko dela ali pa ne...

sloxl8 ::

Druga stvar pa je, če grem gledat združljivost iz nasprotne smeri, pri proizvajalcih RAM-ov. Asuska podpira RAM-e 667, 800, 1066 in celo 1200 MHz, medtem ko je pri večini proizvajalcev RAM-ov (gledal sem Mushkin, Geil, Kingston, OCZ) navedeno, da je za to plato priporočen PC2-6400, torej 800 MHz. Podobno je pri GIGA.

Kaj torej upoštevati?

Xserces ::

P5Q naj bi podperala 1200MHz ja...
Gigabyte pa 1366+ MHz... ce npr Asus nima na QLV geil al pa kogarkoli pa ce ima geil na listu to plato more delat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202090 (1612) Hanzo
»

RAM dilema

Oddelek: Strojna oprema
242400 (1751) OVID
»

Kateri DDR2 2x2GB 800MHz naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
121699 (1427) BuBBle.D
»

Nekaj vprašanj glede ramov

Oddelek: Strojna oprema
171366 (1090) legice
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39629272 (16007) smarty

Več podobnih tem