» »

Nekaj vprašanj glede ramov

Nekaj vprašanj glede ramov

T-Majo ::

Rabil bi nekaj odgovorov;

Imam 2x1 gb doul channel OCZ PC6400 800 mhz REV 2.0

Rami so zlate barve, ko sem pa šel iskat še en komplet enakih, so bili pa hladilniki srebrni.

Po drugi strani imam kupca za svoje rame in razmišljam o nakupu novega 4gb kita. Kaj je bolje; 4x1gb ali 2x2gb.

Vidim da je tredn da imajo PCji 4gb rama, men sicer vse dosti hitro dela edino v igrah me zanima če bo razlika (v kratkem mislim nabavit HD4850).

Če bi že pa kupil nov kit, kateraga priporočate za čimajn denarja.

Malo sem ven padel iz strojne opreme saj ne spremljam več tako pogosto. HVala za odgovore in LP

bluefish ::

2x2GB

nuclear ::

vzameš corsair dominator 2x2gb(1066mhz) ali teamgroup dark extreme 2x2gb(800mhz)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

phenom ::

ma kaj bluziš nuclear. Kaj bo rabu corsair dominatorja. Jz mam kingstona za 20 evrov pa dela super ko po maslu. Človk ne bo navijal zadeve. sicer se pa strinjam za 2 krat 2 giga ker prvo kot prvo mnj ti placa zasedejo. boljši pretok zraka med njimi če niso v hladilniku k niso stisnjeni, če pa majo hladilnik pa še tok boljš. Sicer pa po funkcionalnosti je pa vsen a vzameš 4 krat 1 giga al 2 krat 2 giga. pc ti bo itak zaznal 3.5 gb če maš 23 bit.

biokill ::

moji geil long dimm 2x1GB 800mhz so šli po gobe, tako, da bom moral kupiti nove......

Zdaj vem da bi bilo najbolje kar 2x2GB....zdaj pa nevem katere...Vzel bi vrjetno kar pri AGT-ju......in sicer kakšne Mushkin......Zdaj, dobro bi bilo, če bi se tudi kaj navili......Ali naj vzamem 800mhz CL4, ali 1066 CL5......kaj je bolje... res je, da so 800mhz dražji ampak vseeno....

Pa še nasploh, kaj je bolj pomembno oziroma..kaj pri čem pripomore...............Frekvenca: (800, 1066), Voltaža:(1.8V, 2.0V, 2.1V), latenca: (CL4, CL5 )
potreben sem... ..nasvetov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

phenom ::

jah vse je nekak pomembno. Voltaža je bolj če je manjša, sej 800 tke so že tko 1.8 kar je kul latenca je dobr če je čim manjša, hitrejši je, frekvenca pa čim hitrejša sam spet tok mora tud tvoja plata podpirat.

bluefish ::

Voltaža je odvisna od same zmogljivosti modulov. Po eni strani je dobro, da je čim nižja, saj se tako modul manj segreva, po drugi strani pa višja voltaža lahko prinese boljši uspeh pri navijanju. So pa še druge variante. Pri samem delovanju pa ne igra velike vloge.
Frekvenca in latenca sta na nek način povezani, saj višja frekvenca pomeni višjo latenco in tudi obratno. Idealno je, da ima RAM visoko frekvenco in čim nižjo latenco. Je pa latenca pravzaprav kar določena - 800MHz moduli imajo ponavadi CL4, 1066MHz pa CL5.

Če procesorja ne boš navijal do nekih ekstremov, potem bo 800MHz čisto dovolj. 1066 je tako ali tako v večini primerov overkill.

Ne vem sicer, kje si gledal cenik, vendar pa so 800MHz praviloma cenejši in ne dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

biokill ::

aha, tam sem se zmotil.....

navil bom procesor: Q9450 na kakšne 3.5ghz........plato mam asus p5q-e, proc. hladilnik pa mugen......zdaj pa rabim še rame.....Zdi se mi pocen, da se 1066mhz rame dombi še za 110EUR....zato mislim, da bi se jih splačalo kupit.......

No, bomo šli pa takole :D:D Ali bi računalnik hitreje/bolje deloval z 800mhz CL4 ali z 1066mhz CL5 rami..ter ali bi lahko navil procesor na zgoraj omenjeno frekvenco in v biosu še spustil latence ramu na cl4.......oz..če imam dovolj denarja za 1066mhz, ali se mi splača poseči po njih?

nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

bluefish ::

če imaš denar, potem vsekakor ni ovir.

biokill ::

Bi bili tele dobri http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

če ne, zakaj? ali katere druge?

gledam samo pri AGT-ju
.........ali bi mi z tem ramom uspelo naviti Q9450 na P5Q-e in mugen-om na 3.5ghz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

janwoolf ::

ja valda
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

Vuli ::

Kaka vprašanja. Še z 800mhz rami bi se dalo navit v razmerju fsb:dram =1:1
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

biokill ::

pa še nekaj me zanima, ali je pri agt napaka, ko piše: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

da ima ta monitor 12ms odzivni čas? ali ga nima 6ms?...vsaj povsot drugot takole piše.....ali gre morda celo za drug monitor..

T-Majo ::

ma kaj bluziš nuclear. Kaj bo rabu corsair dominatorja. Jz mam kingstona za 20 evrov pa dela super ko po maslu. Človk ne bo navijal zadeve. sicer se pa strinjam za 2 krat 2 giga ker prvo kot prvo mnj ti placa zasedejo. boljši pretok zraka med njimi če niso v hladilniku k niso stisnjeni, če pa majo hladilnik pa še tok boljš. Sicer pa po funkcionalnosti je pa vsen a vzameš 4 krat 1 giga al 2 krat 2 giga. pc ti bo itak zaznal 3.5 gb če maš 23 bit.


Sej PC je navit, ram nekako ni. Je pa problem da plata podpira samo do 800mhz rame. Pa tudi razmišljal sem da nebi formatiral PCja zaradi OS. Namreč imam 32bit Visto.

bluefish ::

če ima tisti NEC S-IPS matriko, potem je bolj verjeten podatek 12ms. Sicer pa lahko vržeš uč na stran proizvajalca in boš dobil še najbolj verodostojne podatke.

urbybaby ::

teamgroup dark extreme 2x2gb(800mhz) za 100€. delajo super na 1080 mhz

biokill ::

za tele vem de so dobri, sam jih nimajo pri AGTju.....zdaj sem pogledal na stran proizvajalca-nec, in tam piše da ima 6ms (G to G) no, sej to se tudi gleda.........

no, glede rama sm se kar že odločil in sicer http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

pa v biosu jim bom latence nastavil na CL4....in to je to...

hvala in L.P.

legice ::

ne vem kolikšna je razlika med 800mhz in 1066mhz v hitrosti vendar je cenovno velika.Jaz uporabljam od muskina 2x2gb 800mhz in dela fino fajn.aja in boljše je se mi zdi 2x2gb kot pa 1x4gb ker lahko izkoristiš dualchannel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202035 (1557) Hanzo
»

Nadgradnja RAM-ov DDR2

Oddelek: Strojna oprema
5849 (728) Xserces
»

Ta teden kupim - vendar kaj?

Oddelek: Kaj kupiti
141793 (1191) Galaxy
»

Mnenja o tej konfiguraciji

Oddelek: Kaj kupiti
171062 (849) x45
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628639 (15374) smarty

Več podobnih tem