» »

Težavni 27-palčni iMaci

Težavni 27-palčni iMaci

TG Daily - Z zadnjo posodobitvijo na novo predstavljeni 27-palčni Applovi iMaci so nadvse težaven otrok. Izmed iMacov imajo edini možnost uporabe štirijedrnih procesorjev iz Intelove družine Core i7 in i5, kar je bil morda tudi eden izmed problemov. Prve serije so namreč k strankam prišle mrtve, saj se računalniki enostavno niso zagnali. Pogosto je bil sprva počen tudi zaslon, najpogosteje v spodnjem levem kotu. Sledile so dodatne težave, zasloni so sprva utripali, zdaj pa po internetu krožijo poročila, da imajo nekateri primerki 27-palčnih lepotcev nekoliko rumen odtenek slike.
Glede na uradni, interni dokument, ki ga je izdal Apple prodajalcem, le-tem svetujejo, naj strankam povejo, da je nekaj razlik v barvi zaslona popolnoma normalno ter da ti ni razlog za garancijski zahtevek. Podatke teh istih strank naj bi predali Applu, ki jih bo kontaktiral in v nekaj tednih uredil zamenjavo LCD panela (čeprav ni razlog za garancijski zahtevek). Da so težave resne kaže tudi poročilo HardMaca, kjer trdijo, da je Apple popolnoma ustavil proizvodnje linije 27-palčnežev s procesorji Core i7/i5, vsaj dokler ne najdejo rešitve za prej omenjene težave.

34 komentarjev

nekikr ::

Toyota na veliko popravlja svoje avtomobile, Sony prenosnike, Apple računalnike...a res ne testirajo nobene stvari več... :(

sirotka ::

nekikr je izjavil:

Toyota na veliko popravlja svoje avtomobile, Sony prenosnike, Apple računalnike...a res ne testirajo nobene stvari več... :(


testira se že...zlo nahitro. Je pa problematičen še transport.

Recimo zadnjič so 4 plate DFI višjo cenovni rang bile mrtve

WarMaker ::

Malomarnost proizvajalcev. Očitno je Apple prišel že do take faze, ko jih enostavno ne zanima več kvaliteta...
Bomo vidli, kaj bodo spackali skupaj ;)

P4ajo ::

WarMaker je izjavil:

Malomarnost proizvajalcev. Očitno je Apple prišel že do take faze, ko jih enostavno ne zanima več kvaliteta...
Bomo vidli, kaj bodo spackali skupaj ;)

Nimam namena trollat, ampak če smo iskreni tudi večino applovih kupcev (uporabnikov) (zadnje čase) ne zanima dejanska kvaliteta, važno da je apple.

butl4d ::

Problematicni so vodilni hombreti, ki jih zanima sexkluzivno samo dobicek.

Konkretno za jabolcne izdelke; 5+ let jih ne zanima vec kvaliteta.

Iscrew, you bend :)

we_are_borg ::

Nekak dvomim da jih briga za kvaliteto,glede na tako dodelan artikel kot je iMac in OS X.
death is irrelevant

nekikr ::

No, tu Apple nima take veze, ker se to dogaja na celi črti.

Sirotka: 4 DFI plate ni enako na deset tisoč Toyot ali Sony baterij. Ali pa sedaj Applov. In tudi transport ne more biti kriv za vse te masovne napake. Po moje se gre tu za občutno premalo testiranja.

rockstar1707 ::

Temu se reče kapitalizem in pohleop. Prodajajo se stvari, ki so še na papirju, inženirji pa potem spravijo skupaj tisto kar lahko v tako kratkih rokih naredijo... Za bolj tehnično dovršene izdelke (za kar seveda potrebujemo čas) in obsežno testiranje pa normalno da zmanjka časa, saj je treba drugo leto lansirati že nov produkt. Ki bi prinesel še več cekinov itd. itd.

Druga stvar pa je, da stvari v resnici postajajo vedno bolj kompleksne in jih je torej vedno težje kvalitetno stestirati.

bluefish ::

Glede na uradni, interni dokument, ki ga je izdal Apple prodajalcem, le-tem svetujejo, naj strankam povejo, da je nekaj razlik v barvi zaslona popolnoma normalno ter da ti ni razlog za garancijski zahtevek. Podatke teh istih strank naj bi predali Applu, ki jih bo kontaktiral in v nekaj tednih uredil zamenjavo LCD panela (čeprav ni razlog za garancijski zahtevek).
Najbrž samo zato, da potem ni neke uradne statistike okvar - češ, kako boljši smo od ostalih OEM firm.

tiborrr ::

Rumen odtenek slike? Pregrevanje zaslona spričo vročega procesorja? Čisto možno, glede na velikost ohišja.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

CoolBits ::

Ne gre se za pregrevanje. Nekdo je razstavil imaca in, ko ga je nazaj sestavil je ugotovil da deluje popolnoma pravilno.
Zaključek bi bil grobo ravnanje pri rokovanju in dostavi panelov.

I now am fairly certain that the yellowing of the display is a manufacturing defect involving the distance between a layer of material used to diffuse the LED backlight and the LCD panel. To show a perfectly even color, this light scattering panel has to be absolutely flat and free of any warping, kinking, or thickness defects. It is this layer that I believe is at fault, and causes the color to drift and give the perception of yellow stripes, fields, and corners.

This would be absolutely consistent with the reports of horizontal and vertical stripes (a vertical or horizontal kink) or corners (a bad tuck). I believe these defects may not appear in the factory. Rather, with the rough handling the monitors receive when shipped this layer gets knocked out of alignment.

I don't know what Apple could do to solve this problem, other than a wholesale change of manufacturer for the panels, or a complete redesign of the panels themselves to better pin the diffusion layer.

It also explains why my careful assembly and dis-assembly resulted in the yellowing disappearing. By being cautious, I basically returned the monitors to the original factory state of perfect alignment.

Pod What could be wrong:
http://gizmodo.com/5459384/the-faulty-i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

sirotka ::

P4ajo je izjavil:

WarMaker je izjavil:

Malomarnost proizvajalcev. Očitno je Apple prišel že do take faze, ko jih enostavno ne zanima več kvaliteta...
Bomo vidli, kaj bodo spackali skupaj ;)

Nimam namena trollat, ampak če smo iskreni tudi večino applovih kupcev (uporabnikov) (zadnje čase) ne zanima dejanska kvaliteta, važno da je apple.

Če nimaš namena, pa pač ne začni.
Ja, transport lahko orgomno vpliva na končni izdelek pri kupcu.

Phoebus ::

sirotka je izjavil:


Če nimaš namena, pa pač ne začni.
Ja, transport lahko orgomno vpliva na končni izdelek pri kupcu.

In ker je kriv transport, so ustavili proizvodnjo :)

destroyer2k ::

Tole ni napaka distribucije, ampak software ali proizvodnje. Se ne spominjam, kje napaka tiči (pred 1 mesecom je bilo veliko govora o tem).

WarMaker ::

P4ajo je izjavil:

WarMaker je izjavil:

Malomarnost proizvajalcev. Očitno je Apple prišel že do take faze, ko jih enostavno ne zanima več kvaliteta...
Bomo vidli, kaj bodo spackali skupaj ;)

Nimam namena trollat, ampak če smo iskreni tudi večino applovih kupcev (uporabnikov) (zadnje čase) ne zanima dejanska kvaliteta, važno da je apple.


Haha, res je :D. Se strinjam s tabo ;)

CoolBits ::

Fantje ne veste kako se motite :)
Zgleda, da ne veste kolko PC-jev crkne oz niti ne dela ko jih prineseš domu ali pa monitorjev recimo...
To je pač normalno in se zgodi... noben ne piše na net za vsako malenkost, ker je to pač normalno...
Ko pa pride do appla kjer se zahteva višjo kvaliteto, se vsaka taka stvar dodobra predebatira na netu...
Uveljavljaš garancijo in rešeno...

Zheegec ::

Zgleda, da ne veste kolko PC-jev crkne oz niti ne dela ko jih prineseš domu ali pa monitorjev recimo...

Precej majhen procent (rekel bi nekje vsak stoti ali manj), crknjenega monitorja iz škatle pa nisem videl že kar nekaj časa... Crknjen televizor prej.
Ko pa pride do appla kjer se zahteva višjo kvaliteto, se vsaka taka stvar dodobra predebatira na netu...

Ah, tudi od Mercedeza se pričakuje kvaliteto, pa redko kdo si upa reči, da je ni več... Tukaj gre pač za masovno crkovanje. Saj Apple je lahko še srečen, da se ne govori o masovnem crkovanju (ne DOA sicer) Time Capsul.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

Redko kdo? Clarkson ni (bil) dovolj? Pa celo sami so pri Mercedezu priznali nekaj let nazaj, da bodo namesto treh zaslužili le 2 milijardi dolarjev, obenem pa zvišali kakovost svojih avtomobilov.

LordPero ::

butl4d je izjavil:

Problematicni so vodilni hombreti, ki jih zanima sexkluzivno samo dobicek.


Hehe, napačen pogled. Vodilni so tam, ker so najboljši, če jih vedno/že vsa leta sexkluzivno ne bi zanimal samo dolgoročni dobiček, je to po definiciji fail.

Problem je v uporabnikih, ki jih sexkluzivno NE zanima kvaliteta (oz. to daleč ni na prvih mestih v procesu odločanja nakupa). Torej, vodilni to vedo in zakaj bi potem delali na neki eksesivni kvaliteti? Brez veze zapravljen denar delničarjev (isto kot Toyota -dodana vrednost je samo tista, za katero so kupci pripravljeni dodatno plačat (znan cca citat Toyote)).

rockstar1707 je izjavil:

Temu se reče kapitalizem in pohleop. Prodajajo se stvari, ki so še na papirju, inženirji pa potem spravijo skupaj tisto kar lahko v tako kratkih rokih naredijo... Za bolj tehnično dovršene izdelke (za kar seveda potrebujemo čas) in obsežno testiranje pa normalno da zmanjka časa, saj je treba drugo leto lansirati že nov produkt. Ki bi prinesel še več cekinov itd. itd.

Druga stvar pa je, da stvari v resnici postajajo vedno bolj kompleksne in jih je torej vedno težje kvalitetno stestirati.


Hja, kakor koli, nekdo to kupuje, kar pomeni, da unovčujejo svojo $/€ glasovnico v prid temu. Kdo pa si ti, da trdiš, da so pogostejši slabše dovršeni izdelki slabše kot redkejši bolj dovršeni izdelki? Večina se ne strinja :D.

@PIPI: Kakor vem, ima Clarkson v splošnem zelo pozitivno mnenje od Mercedezov in je večkrat opeval briljantnost inženirstva/kvalitete/zanesljivosti/etc in mnogo bazičnih modelov pohvali (samo BTW, ker splošnih/navadnih/povprečnih Mercedezov on pač ne testira). Drugo so npr. razne Black serije in namen/smiselnost samih avtomobilov (po tem kriteriju itaq padejo vsi avti, ki so njemu všeč :D).

Tudi, normalnim uporabnikom gredo na živce, da se napake pojavljajo na produktih njim ljubim znamkam prepogosto in preopazno. Če se vrnem na Japko: da se mi na ekran laptopa odtisne sleherna tipka tipkovnice in moj preplačan 27" ekran sveti rumeno in moj telefon pol funkcij nima (seveda v stilu 'it's a feature ... the lack of features -we did that for you ;)') ... nevem, bi že skoraj pomislil, da če hočem prestiž, so druge, bolj čislane znamke tam zunaj.
Na pamet, se ne spomnim druge (malce dražje -sigurno je kar nekaj primerov) znamke, ki bi imela toliko serijskih (mišljeno, da se pojavijo na večini izdelkov določenega modela) na toliko različnih produktih (imho če bi Mercedes (osebna vozila) izdal tri ali štiri serije, kjer bi se vsem vozilom npr. totalno zgulil volanski obroč, porumenela stekla in popokali šivi na sedežih ter nič od tega ne bi priznal v garanciji, bi zelo hitro ostal brez polovice kupcev).
LordPero

PrimozR ::

Vmes vem da so MErcedeze komentirali kot da so najpogosteje opaženi ob cesti z nemškim penzionerjem pri odprti havbi. AMpak razne AMGje in podobno je hvalil, ja (CLK Black, imel je SL55 AMG, C63 AMG je pohvalil, itd.).

bluefish ::

Sicer ga pa tudi sam vozi. Seveda AMG izvedbo.

LordPero ::

Imho sta oba CLKja (oz. štirje: še GTR in DTM verziji) ter oba E-coupeja med najlepšimi Mercedesi, samo standardne izvedbe imajo še vedno ogromno/preveč poudarka na udobju vožnje (AMG je glih prav in Black verzija je (sklepam, nisem vozil), kar bi imho AMG mogla bit).
Prejšni SL (nasploh super -saj ne, da kak SL ni biu) in živahten C63 pa se danes rabljeni dobijo za super ceno (sploh C, ker je aktualen model -komu, ki se mudi, proda 20 tisoč km sub 50kEUR).

Glede Clarksona, ima ali vsaj je imel tri AMGje (CLK Black, SLK 55, prejšnega SLa 55) + Grosserja.
Aja, pa da povežem cel ta off topic nazaj na topic: Clarkson ima/imel iPhone, ki ga proizvaja Apple.
LordPero

B & O ::

Me niti ne preseneča. Lansko poletje sem sklenil presedlat na Maca pa sem imel doma dva iMaca 24" od tega je imel en 2 zataknjena pixla, njegova zamenjava pa je imela en zataknjen živo rdeč piksel na sredini zaslona. Končalo se je tako da mi je z dobavnimi roki skupaj vzelo 1 mesec s tem da sem na koncu vse vrnil in ostal na svojem PCju.

Decembra sem si kupil toucha 32GB nakar mi je po 2 dneh odstoplo steklo okoli home gumba. Seveda so pri trgovini kjer sem kupil gladko zavrnili vračilo ker je bil po njihovo opraskan zadnji del (to očitno Apple nalašč tak občutljive zadnje površine dela).

Pred enim tednom pa sem si kupil 2,53Ghz minija in sem zaenkrat zadovoljen in brez težav. Seveda so pa bli spet problemi z en teden starim Airport Extreme routerjem (kupljenim 1 teden pred minijem) ker je piskal in "prasketal" ob obremenitvi. Nesel sem na po mnenju večine najbolši servis EPL. Nakar mi je serviser rekel da je to normalno ker je notri ventilator? Koga majo oni za budalo? No router so mi "zamenjali" za novga in to tak da sm ga dobil v embalaži od tastarega, se pravi samo nova enota, še ta je bila opraskana tak da se je vidlo da je bla že rabljena (itk je bil zavit kar v eno plastično vrečko), prav tako sem dobil napajalnik od prejšnjega modela ki je bil povrh vsega še usvinjan. Očitn žrejo sendviče vmes ko to popravljajo. Kar mi je žal je to da si nisem vzel čas in pogledal kaj so mi dejansko notr nastavli ko sem ga prevzel. No saj ne da bi kaj se pritožval sam nov router tudi piska. Skratka zame serviserja za Apple več ni v SI.

Bottom line, po vsem tem nekak nisem nič presenečen nad 27" iMaci.

sirotka ::

LordPero je izjavil:

Če se vrnem na Japko: da se mi na ekran laptopa odtisne sleherna tipka tipkovnice in moj preplačan 27" ekran sveti rumeno in moj telefon pol funkcij nima (seveda v stilu 'it's a feature ... the lack of features -we did that for you ;)') ... n


To, da se ti odtisne tipkovnica so krivi tvoji mastni prsti, spucaj preden zapreš in se ne bo nič vidlo...pa tud sicer je čez ekran steklena površina kar zelo olajša brisanje, ker ne rabiš pazit. 27" so problemi, pa jebiga, noben ni imun na to, kar se pa iphona tiče, mu ne manjka nič, kar bi jaz kot uporabnik pogrešal, tko da si ga pač ne kupi.

B & O je izjavil:

No router so mi "zamenjali" za novga in to tak da sm ga dobil v embalaži od tastarega, se pravi samo nova enota, še ta je bila opraskana tak da se je vidlo da je bla že rabljena


Če je bil starejši od 8 dni, ti ne rabijo dat nove enote, lahko ti dajo staro, sam delujočo, garancija pa ti velja glede na tvojo....standard praksa pri hpju odkar pomnim. Sicer pa sem jaz bolj zadovoljen z Istylom...boljši servis majo po moje in serviserji so bolj ljudski...pa še tisti tip, ki dela s strankami je dost prjazn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

trnvpeti ::

b&o, imas vidim kr probleme z applom
zakaj se pa venomer vracas na apple?

PrimozR ::

sirotka je izjavil:

To, da se ti odtisne tipkovnica so krivi tvoji mastni prsti, spucaj preden zapreš in se ne bo nič vidlo...pa tud sicer je čez ekran steklena površina kar zelo olajša brisanje, ker ne rabiš pazit.


PowerBook G4 Ti so imeli steklen LCD?

sirotka ::

Za pb nisem nikoli slišal, da bi imeli probleme z odtisom tipkovnice na ekran...

edit: našel za titaniume

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

B & O ::

b&o, imas vidim kr probleme z applom zakaj se pa venomer vracas na apple?


Zarad operacijskega sistema, to je več ali manj edini razlog.

Limit-sky ::

sirotka je izjavil:

Za pb nisem nikoli slišal, da bi imeli probleme z odtisom tipkovnice na ekran...

edit: našel za titaniume


Lastim si PB G4 Ti - 400 Mhz, ki BTW še danes dela brez problemov in brez enega servisa in nimam pojma o kakšnih odtisih govorite. To je, po mojem mnenju, eden najboljših laptopov vseh časov. Je pa res, da mi je odletela tipka H na tipkovnici in sedaj pritiskam tisto membrano pod tipko.

Bor H ::

Nizko smo padl če je najbolši laptop tisti, ki mu tipke odpadajo.

Zheegec ::

Bor H je izjavil:

Nizko smo padl če je najbolši laptop tisti, ki mu tipke odpadajo.

Ne pretiravaj, za starega PCja noben ne reče, da je pa jajc, ker je po 8 letih crknil, še manj pa če mu odpade tipka.

Če že iščemo slabo izdelan Applov prenosnik je to najbrž navadni (plastični) Macbook prejšnjih generacij, nov pa niti ni slab. Stari so zelo radi "razpadali" :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

M-XXXX ::

garancija pa ti velja glede na tvojo..

Nope, garancija mora veljati na novo.

Bor H ::

Ok, sorry, nisem vidu letnika, pa še mal pomešal kratice (PB, MBP). Pol pa vredu, lepo da ti služi, čeprav imam tudi sam eno mašino staro 9 let ki še dela odlično.

Zheegec ::

Če je bil starejši od 8 dni, ti ne rabijo dat nove enote, lahko ti dajo staro, sam delujočo, garancija pa ti velja glede na tvojo....standard praksa pri hpju odkar pomnim. Sicer pa sem jaz bolj zadovoljen z Istylom...boljši servis majo po moje in serviserji so bolj ljudski...pa še tisti tip, ki dela s strankami je dost prjazn.

8 dni nima nobene veze. Pri uveljavljanju navadne garancije (pustimo zaenkrat stvarne napake ob strani) po zakonu o varstvu potrošnikov velja sledeče;
-v primeru zamenjave za nov izdelek velja garancija na novo
-v primeru zamenjave nekega manjšega dela (recimo DVD enota pri prenosniku) začne veljati garancija za ta del na novo, garancija celega izdelka se podaljša za čas, ko je bil na servisu
-v primeru zamenjave bistvenega dela (recimo matična plošča pri prenosniku) začne veljati garancija od začetka za celo napravo

Je pa res, da imajo nekatera podjetja kot znak dobre volje tako imenovani "DOA" postopek, primer je recimo HP v Sloveniji. Če je artikel stranka imela (AFAIK) 8 dni ali manj (od dneva na računu) in je napaka očitna in lahko določljiva (s strani prodajalca ali pa ob pomoči servisa, ponavadi preko telefona), lahko prodajalec v trgovini artikel direktno zamenja za novega, od svojega dobavitelja pa dobi dobropis, je pa res da če prodajalec zaj**e in je napaka recimo programske narave, dobi potem ta artikel nazaj in s tem pač malo tvega...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010090 (7723) Meizu
»

i5 ali i7 procesor ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9111962 (11067) SuperVeloce
»

Skoraj šestina Galaxy Tabov vrnjenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6211289 (9202) PrimozR
»

Težavni 27-palčni iMaci

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3411174 (9683) Zheegec
»

Monster PC vs Good Mac

Oddelek: Kaj kupiti
302508 (1667) ManDriver

Več podobnih tem