» »

Nadgraditi PC ali kupiti novega, večna dilema

Nadgraditi PC ali kupiti novega, večna dilema

XsenO ::

Pozdravljeni

opazil sem, da moj mlinček je začel malo šlepati, ko se ukvarjam z mojim hobijem (ye you guessed: games).
Trenutno se v škatli potijo
Intel Core 2 - 6420
Geforce 8600 GT
Pripopani na matično ploščo Abit IP35-E s LGA775 socket

Zanima me, če mi se splača le nadgraditi (pa prosim kar ven s konkrenimi izdelki, ker že nekaj časa ne sledim HW sceni) ali pa če se mi bolj splača kar novi PC nabavit. Seveda ne mislim na nadgradnje, ki bi mi omogočal poganjati crysis ali podobne igre na resulucijah nad 1920 pri max detaljih toda za tako nadgradnjo, ki bi omogočala normalno igranje trenutnih in prihodnjih naslovov pri vsaj medium nastavitvah.

Hvala za nasvete pa LP
1 + 1 = 1

Zheegec ::

Nadgradnja RAM na 4GB in nova grafična kartica - recimo ATI HD4890. Procesor je načeloma čisto ok, pri bottleneck je vedno grafična.

aja, nova grafična lahko za seboj potegne tudi nov napajalnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

XsenO ::

Rami so že na 4GB napajalnik pa je CODEGEN 400W misliš da bo dovolj?
1 + 1 = 1

kixs ::

Napajalnik ne bo dovolj.

Tudi sicer se strinjam z Alienom. Vmes lahko se malo navijes procesor.

PS:
8600GT sicer ze v zacetku ni bila najbolj pametna izbira, ce imas za hobi igranje iger.

lp

XsenO ::

Hmm nebi bilo mi bolj ugodno vzeti HD4870 ali so razlike velike?
1 + 1 = 1

dzinks63 ::

Seveda ne mislim na nadgradnje, ki bi mi omogočal poganjati crysis ali podobne igre na resulucijah nad 1920 pri max detaljih toda za tako nadgradnjo, ki bi omogočala normalno igranje trenutnih in prihodnjih naslovov pri vsaj medium nastavitvah.


Zate je že dovolj kakšna nvidia GTS250 ali ATI HD4850, drugače pa malo navij procesor na cca 3GHz in bo tale tvoja mašina kos tudi novejšim igram na resolucijah do 22col (1680x1050) in na medium detaljih. Razlika glede na to kar imaš sedaj bo ogromna. Seveda bo potrebno menjat še napajalnik za npr.: LC6600GP2 2.3 , če pa nebi rad menjal napajalnika, pa zvrtaj nekje HD4770.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

XsenO ::

Ok friznu na 3Ghz (375 FSB) orthos za zdej ne javi nobene težave temperature okoli 60°, bom več ksno poskusil navit FSB na 400.

za grafično mislite, da bi bila ta ok? http://www.mimovrste.com/artikel/263005...

Ali morda bi poskusil 5770 serijo?

hvala še enkrat za nasvete.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Steinkauz ::

Itak da 5770


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gt220- A je res tko zanč za špile?

Oddelek: Strojna oprema
393357 (2296) Bananovec
»

PCIe: kaj kupit za cca. 60€ za igrce špilat ?

Oddelek: Kaj kupiti
352198 (1584) svetetko
»

Grafična Ati ?

Oddelek: Kaj kupiti
61079 (931) 1metek
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87560337 (24575) Galaxy
»

pc

Oddelek: Kaj kupiti
271711 (1280) potepuhec

Več podobnih tem