» »

Vklop in izklop pc-ja

Vklop in izklop pc-ja

alen1 ::

Pozdravljeni!

Imam en problem. Iščem nekaj za vklapljanje in izklapljanje pc-jev ob določen času. Potreboval bi nekakšen tedenski urnik, v katerem bi nastavil kdaj naj se pc-(ji) vklopi/jo. Potreboval bi za linux ali windows. Obstaja mogoče kakšna skripta (koledar) php ali kaj podobnega? Pc-ji bi bili krmiljeni preko remote destkop oz. čim bolj avtomatizirani.
Hvala
  • spremenil: alen1 ()

gorenjc ::

Napisati je potrebno pač eno batch proceduro za zaustavitev in jo dati v načrtovana opravila. Kar se tiče windows xp ali w2k3, se lahko uporabi recimo shutdown.exe. Obstaja pa seveda še cel kup brezplačnih programov za shutdown.

boogie_xlr ::

Za vklop pa WoL.

alen1 ::

Ja to že samo ne nikjer ne najdem nobenega uporabniškega po možnosti spletnega vmesnika za takšen tedenski nadzor. Wol mi že deluje samo ne vem če že obstaja da bo na nekem vmesniku nastavljal čas kdaj poslat paketek.

gorenjc ::

Taki vmesniki obstajo, vendar žal plačljivi ali pa shareware.

alen1 ::

Kaj pa kakšna skripta, ki bi teklna na strežniku in potem poslala zahtevo za vklop, izklop? Urnik bi bil najboljši v katerega bi vnesel uro vklopa in izklopa glede na dan.

gorenjc ::

Skripta bi bila čisto ok.Predhodno pa vsekakor kakšen test. Za Linux bi pa težko kaj svetoval( ni moje področje).
lp

alen1 ::

Ja samo obstaja kakšna skripta? Iskal sem samo nisem našel nič kaj pametnega.

gorenjc ::

Tukaj morda.
lp

Uporabnik ::

V biosu je po navadi možno nastavit, da se računalo samo preižge. Za ugasnit ga je pa percej easy, to si najbrž že pogruntal.

Jagoda007 ::

Mogoče kaj spodnje povezave v korist:
fileguru
shutdowntimer
free-auto-timer
freedownloadmanager

Zgodovina sprememb…

alen1 ::

Za izklop bom pač uporabil skripto al karkoli pač odvisno od sistema ali bo linux ali windows. Iskal sem tudi nekaj v smilsu, da bi na strežniku tekel program in ob določenem dnevu in času poslal WOL paketek na določene pc-je in ti se bi vklopili. Obstaja takšna skripta, program...? Recimo sobota in nedelja pc-ji ne bi delovali se ne bi vklapljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alen1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri server za učenje?

Oddelek: Operacijski sistemi
282907 (1959) Pimoz
»

zagon računalnika preko telefona

Oddelek: Omrežja in internet
172355 (1887) residual
»

Izklop oddaljenega računalnika

Oddelek: Omrežja in internet
91832 (1581) ovdje kokoš
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569428 (7063) _pobesneli_
»

Računalnik se mi samodejno vklopi

Oddelek: Pomoč in nasveti
133237 (3022) DadoX3M

Več podobnih tem