» »

Utišanje sistema

Utišanje sistema

tt2 ::

Torej, v kratkem imam namen zamenjati nekaj ventilatorjev, ker mi je trenutni zvok računalnika preglasen. Ker pa še nikoli nisem počel kaj takega, bi vas prosil za opmoč. Je to zelo zahtevna stvar? Premišljeval sem, da bi menjal ventilator na grafični (asus radeon 4850), ter na procesorju (core 2 duo E6550), ki bi ga morda še pozneje malo navil, vendar ne vem kako zelo bo to mogoče, ker je osnovna plošča bolj slaba. Tu je še tudi en ventilator, ki je na stranski stranici, ki bi ga morda tudi menjal. Najbolj me pa zanima, koliko se seveda vse to splača, ali bo sistem res občutno tišji ali pa je to bolj metanje denarja stran?

svetetko ::

Pomoje se splača. Na procesor butneš tole: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... (neslišen), ali ceneje: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... (vendar raje mugna, preverjeno odličen). Na grafično daš to: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... (baje neslišen), na ohišje pa to: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...
Vse skupaj približno 60-70 evrov.

tt2 ::

Pa je to zelo zahtevna stvar, dati hladilnik na grafično ter procesor?

svetetko ::

Pr mugnu je mal zoprno ker moraš plato odšraufati iz ohišja (na zadnjo stran daš backplate, da hladilnik ne ukrivlja plošče). Sicer pa, če se ravnaš po priloženih navodilih, se da z malo truda. Pri grafični moraš sneti originalni hladilnik ter spet po navodilih namontirati novega :) Pri obeh moraš paziti, da med čip in hladilnik kaneš približno za riževo zrno termalne paste (lahko malo razmažeš, ni pa nujno, ker to stori pritisk hladilnika). Če nisi še nikoli odpiral računalnika, menjal kakih komponent (disk, grafična, ram...) ti svetujem, da si omisliš pomoč kakega kolega, ki je to že počel. Če pa imaš le malo pojma, ter navodila, lahko vsak to naredi.

tt2 ::

Ok, sedaj se mi je sprostilo malo časa, tako, da bom verjetno nekje naslednji teden, ko bom v LJ, šel po te hladilnike. Sedaj me pa zanima še par stvari. A to termalno pasto se da tudi dobiti tam v agt trgovini (in katera je najboljša, če so različne). Potem pa me še zanima, ker sem gledal malo vijake na grafični in sem videl, da bom potreboval zelo zelo majhen "šraufciger". A te sa da dobiti kje v merkurju ali kje drugje?

PS: videa o namestitvi, tako, da upam, da mi ne bo pretežko :D

Key Quest ::

Neslisno je samo pasivno hlajenje. Ne vem kaj en folk kr razglasa za neslisno vse kar je pod 2000rpm. Mugnov ventilator je vsekakor slisen, sicer bi lahko rekli da je zadeva bolj ucinkovita od tistega prilozenega procesorjuu, vendar v kolikor ne nameravas navijati procesorja, je ta upgrade povsem nesmiseln. Drugacna zgodba pa je pri graficni kartici, kjer je precejsen razpon med razlicnimi hladilnimi resitvami in v kolikor kupujes najcenejso izvebo, res dobis eno precej neucinkovito stvar glasnosti reaktivnega letala v pristajanju.

axee ::

Key Quest je izjavil:

Neslisno je samo pasivno hlajenje. Ne vem kaj en folk kr razglasa za neslisno vse kar je pod 2000rpm. Mugnov ventilator je vsekakor slisen, sicer bi lahko rekli da je zadeva bolj ucinkovita od tistega prilozenega procesorjuu, vendar v kolikor ne nameravas navijati procesorja, je ta upgrade povsem nesmiseln. Drugacna zgodba pa je pri graficni kartici, kjer je precejsen razpon med razlicnimi hladilnimi resitvami in v kolikor kupujes najcenejso izvebo, res dobis eno precej neucinkovito stvar glasnosti reaktivnega letala v pristajanju.


heh! Pa sem slišal nekaj novega. 2000RPM ni neslišno, 1000RPM ni neslišno, 500RPM pa že je, ker ventilator sredi noči slišiš šele ko si 5cm stran z ušesom. Mugen-ov ventilatorj je PWM, to pomeni da bo veliko večino časa (razen ob hudi obremenitvi) ostal na minimalnih obratih, kar je prbl. 550RPM če se spomnim pravilno. Plus priložen ventilator je slipstream, TOP ventilator kar se tiče razmerja med pretokom zraka in obrati. Če pa se ti zdi intelov Box hladilnik dovolj tih, pa izgleda da imamo drugačna merila. Glede grafične kartice: zopet blef. Accelero S1 je TOP hladilnik za pasivno hlajenje, je ogromen, ima širok razpon med rebri. Plus, je še eden najtišjih.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

WarpedGone ::

Neslišen ventilator kajmalo pomaga, ko zaradi njegovih vibracij začne vibrirat samo ohišje. To se ne zgodi prvi dan, se pa zgodi čez kako leto. Kaka ideja kako to preprečit? Limanje unih debelih oblog na plate ne pomaga.
Zbogom in hvala za vse ribe

axee ::

Kdaj si še videl vibrirati ventilatorj pod 800RPM? Nikoli. Če pa pod "neslišen" ventilator štejemo tistega, ki mu na škatli piše "super silent", potem pa je to druga zgodba. Poglej sestavil sem že cca 15 računalnikov z namenom utišanja in nikjer se ni pojavil ta primer. Vibracije so enostavno zanemarljive. Samo potrebno je vzeti pravi ventilator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Spajky ::

montaža ventov brez šraufou >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tt2 ::

A ta hladilnik za procesor Scythe Mugen 2 lahko deluje brez ventilatorja in je procesor še vedno dovolj hladen?

PS: kateri program je aktualen za merjenje CPU temperatur?

WarpedGone ::

Kdaj si še videl vibrirati ventilatorj pod 800RPM? Nikoli.

Lahko prideš na brezplačno izobraževanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Hexx ::

tt2 je izjavil:

PS: kateri program je aktualen za merjenje CPU temperatur?


CoreTemp je odličen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

axee ::

WarpedGone je izjavil:

Kdaj si še videl vibrirati ventilatorj pod 800RPM? Nikoli.

Lahko prideš na brezplačno izobraževanje.


Hehe kam? Kater ventilator pa ti dela probleme?

tt2 je izjavil:

A ta hladilnik za procesor Scythe Mugen 2 lahko deluje brez ventilatorja in je procesor še vedno dovolj hladen?


Najbolje bi bilo da poskusiš sam. Sicer pa niti ni narejen za izredno nizek pretok (pasivno hlajenje ob minimalnem dodatku hlajenja ohišja).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

tt2 ::

ok, rabim nov predlog za ventilator za na stranico, ker je 80mm in ne 120 :D. Čim tišjega prosim :D

axee ::

tt2 je izjavil:

ok, rabim nov predlog za ventilator za na stranico, ker je 80mm in ne 120 :D. Čim tišjega prosim :D


Če že nujno rabiš: teli so preverjeno tihi: NB Blacksilent X1, 80mm.

Nevem pa če je dejasnko potreben. Je to edini ventilator, ki piha notri?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPU hladilnika

Oddelek: Kaj kupiti
181388 (934) Brainstorm
»

Nov hladilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566227 (4572) ttommy
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
457071 (5766) gregor
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516603 (14272) IvoJan
»

Nakup tihe mrcine (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
819455 (6637) Sylar007

Več podobnih tem