» »

Windows 7 64-bit + Windows XP 32-bit dual boot problem

Windows 7 64-bit + Windows XP 32-bit dual boot problem

Fifty ::

Imam problem, in sicer sem kot prvo namestil Windows 7 na disk, katerega sem potem razdelil na 2 particiji. Na drugo particijo sem nato namestil XP-je. Sedaj se mi vedno zaženejo sami XP-ji, sploh ni možnosti izbire za 7-ko. Potem sem formatiral particijo z XP-ji, sedaj pa se mi noče naložiti 7-ka, zaradi XP-jev, ki naj bi bili v okvari (izbrisana particija). Kako naj pridem nazaj v 7-ko? Hvala

Fifty ::

sem rešil problem, in sicer sem popravil boot 7-ke, sedaj pa me zanima če mi lahko kdo svetuje, kako naložim XP-je na drugo particijo istega diska, kjer je že 7-ka ter da bo možnost dual boot-a. Hvala

bluefish ::

Naložiš XP normalno, nato pa popraviš zagonski sektor z DVD-jem od 7 ali pa uporabiš program EasyBCD.

Fifty ::

sm naložu xp-je in je isto, čeprou sm popravi zagonski sektor za 7-ko, no potem sem kr formatiru particijo kjer je XP, sedaj mi pa noče več v 7-ko, tudi zagona se ne da več popraviti, tako kot sem ga prej :(((, pri Loading se ustavi. Kakšna rešitev?

Nikonja ::

Najlažje bi bilo da prvo instaliraš XP pol pa windows 7 in pol boš imel vse normalno ker se zmeraj prvo starejši OS instalira.
Če ne moreš brisat 7 pol pa ti bo najlažje z kakšnim programom, kot ta spodaj, vse porihtat !

http://www.vistabootpro.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Fifty ::

torej v XP-jih sem ugotovil da na particiji kjer imam Windows 7, pod moj računalnik sploh ne najde particije. Se da to kako popraviti, da se bo dalo priti v Win 7?

Nikonja ::

sam ti že napisal, lahko instaliras ta program ali kaj podobnega in si tamo uredis boot windowsov !

Fifty ::

no zdj mi pa že napiše BOOTMGR IS MISSING, tko da bo treba kr formatirat ker tale repair sploh ne naredi več ničesar. Tako da glede dual boota je potem bolje da prvo namestim XP-je pa potem 7-ko, ne?

Fifty ::

aja, pa še tole me zanima, a je mogoče popraviti boot 7-ke, če izbrišeš tisto 100MB particijo, ki je rezervirana? Se jo da kako obnoviti?

Spajky ::

>:D he he, da se jo, če jo kako ustvariš na novo (skrita in prava bootable/active C:\ za win7 = SYSTEM RESERVED) in imaš bekap teh zagonskih fajlov (enih 32MB) od tam prej 0:) ... ki ga pa ti seveda nimaš! Zakaj si pa šel brisat :8) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira BOOTA op.sistema Windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
5913 (826) VelikiTun
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452729 (2285) bluefish
»

dvoji windowsi xp in 7

Oddelek: Operacijski sistemi
171161 (998) bluefish
»

Prvo linux potem XP zdaj ne morem v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
151675 (1343) atlet

Več podobnih tem