» »

Izbira BOOTA op.sistema Windows

Izbira BOOTA op.sistema Windows

WinXP ::

Naložil sem si dve različni verziji Windowsa 7 in XP VSAKEGA NA SVOJO PARTICIJO.

Ko sem to naredil enkrat prej (najprej sem instaliral XP,potem pa 7) mi je lepo dal na izbiro pri bootu: Win7 ali EARLIER VERSIONS OF WINDOWS,
zdaj pa mi več tega ne pokaže!:8)

Kaj naj naredim,kje se to naštima,v nadz.plošči?

Cold1 ::

Okna XP bodo pri namestitvi povozila nalagalnik (bootloader) Oken 7, zato se najprej namesti XP-je in nato Sedmico.

Moraš pa vedeti, da hkratna uporaba dveh verzijo Oken ni idealna rešitev - ti dve namestitvi si bosta medsebojno kvarili obnovitvene točke in tudi senčne kopije datotek.

Bolje je, da vsako namestitev povsem ločeno namestiš na lasten disk, in pri tem onemogočiš dostop do drugega diske - ko nameščaš (in kasneje uporabljaš) Okna 7, naj bo disk z XP-ji odklopljen, in obratno.

Še boljša alternativa pa je uporaba navideznega stroja.

--------------------------------------

Sicer pa lahko svoj problem rešiš z uporabo okolja EasyBCD:
http://www.softpedia.com/get/System/OS-...


Kako in kaj pa si poglej tu:
Dual Boot Your Pre-Installed Windows 7 Computer with XP
http://www.howtogeek.com/howto/8790/dua...


Create Boot Loader

Once installation of XP is successful you can now go through and install the latest Microsoft Updates and drivers. You will undoubtedly notice that the machine is booting directly into XP at this time. This is due to XP writing it's bootloader over Windows 7's. To get both XP and Windows 7 as an option at the boot screen you can use the free utility EasyBCD 1.72 or their new 2.0 Beta.


Invictus ::

Saj imaš windows xp mode v windows 7 ali pa uporabiš VirtualBox.

Razen seveda če raboiš WinXP za igrice.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WinXP ::

Gre se za to,da včasih ali ne dobim drajverjev ali niso pravi za kakšen hardware,ali nasploh sistem 7 zaj..ava pa mi je XP v pomoč in ga pomnim kot dober stabilen OS in ga želim imeti na drugi particiji,ne da se mi pa non stop nalagati s cd-ja pa zato...


CITAT:
V XP SE TO UREDI preko datoteke boot.ini, v 7 pa si pomagaš s programom EasyBCD.
V tvojem primeru bi najprej po namestitvi XP s pomočjo namestitvenega DVD-ja od 7 popravil zagonski sektor, nato pa v 7 s prej omenjenim programom v zagonski meni dodal še vnos za XP.

V kateri mapi pa najdem datoteko boot.ini (v system32 je ne najdem...);((
In kaj naj vpišem v njo ko jo tako "predelam"?:D

Hvala vnaprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Cold1 ::

Kateri sistem ti deluje, Okna XP ali Win 7?

- Če ti delujejo XP-ji, moraš z EasyBCD-jem, ponovno dodati nalagalnik Sedmice.
- Če ti deluje Sedmica pa, ponovno, z EasyBCD-jem dodaš še vnos za XP-je.

V obeh primerih si v pomoči za EasyBCD poglej kako in kaj; čeprav je najbrž bolj ali manj samoumevno.

-------------------------------------------

(boot.ini je sicer na voljo na disku C:\ ampak zgolj v XP-jih.)

VelikiTun ::

Najbolj bi bilo, da to urediš v Windows 7. Če se ti zaganja v XP, potem z namestitvenim DVD-jem od Sedmice popravi zagonski sektor in nato preko EasyBCD dodaj ustrezen vnos za XP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naložil sem XP na obsoječe Win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
61420 (1133) vanromy
»

BOOTMGR in NTLDR, ne najde boot.ini

Oddelek: Operacijski sistemi
121442 (1268) MrStein
»

dvoji windowsi xp in 7

Oddelek: Operacijski sistemi
171155 (992) bluefish
»

Laptopt in Xp instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
61119 (1048) StratOS
»

preklop med xp in visto

Oddelek: Operacijski sistemi
91464 (1237) Izi

Več podobnih tem